|
Қысқа мерзімді жоспар бөлімі: 9.3А Күкірт қосылыстары |
Мектеп: Семей
қаласының |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Мукажанова Меруерт Сапаргалиевна |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 9 «А» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
№5 практикалық жұмыс. Сұйылтылған күкірт қышқылының химиялық қасиеттерін оқып-меңгеру |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
9.2.1.14 – күкірт қышқылы ерітіндісінің және оның тұздарының физикалық, химиялық қасиеттерін зерттеу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: - техника қауіпсіздік ережесі бойынша күкірт қышқылын сұйылту ережелерін біледі; - күкірт қышқылы мен оның тұздарын сапалық реакция көмегімен анықтайды; Көпшілігі: Күкіртті қышқыл мен күкірт қышқылы тұздарын сапалық реакция көмегі арқылы ажыратады; Кейбір оқушылар: Практикалық жұмыс дағдыларын жетік меңгереді, күкірт қышқылын өндірудің маңыздылығын сипаттайды. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
- күкірт қышқылы мен оның тұздарын сапалық реакция көмегімен анықтай алады; - техника қауіпсіздік ережесі бойынша күкірт қышқылын сұйылту принциптерін біледі. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 0-4 мин 5-8 мин 9-14 мин 15 – 23 24 - 34 мин 35 - 37 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу. «Quizziz.com» бағдарламасы арқылы үй тапсырмасын тексеру. Сабақтың тақырыбы мен қол жеткізілетін мақсаттар таныстырылады. Миға шабуыл 1.Күкірт қышқылының формуласы қандай? 2. Төменде берілген заттардың қайсысы қышқылдарға жатады: H2SiO3, NaOH, HCl, H2O, CO2, BaCl2, H2SO4 «Қышқылдар» ұғымына анықтама беріңіз. 3. Қышқыл формуласы мен атауын сәйкестендіріңіз:
4. Берілген қатардан артығын көрсетіңіз. Өз таңдауыңызды түсіндіріңіз: а. NaOH, KOH, HCl; b. H2SO4, HCl, H2SiO3; c. HNO3, H2CO3, H2SO4. Оқушылар дәптерлеріне тақырыпта қажетті ақпаратты жазып отырады. Мұғалім түсіндірмесі Слайдпен жұмыс. Күкірт қышқылының физикалық және химиялық қасиетін оқушыларға түсіндіру Практикалық жұмыс: «Сұйылтылған күкірт қышқылының химиялық қасиеттерін оқып-меңгеру» Оқушыларға жұмыс парағы слайдта көрсетіледі. Техника қауіпсіздік ережесін оқушылармен бірлесе талқылап, оқушылар топ бойынша зерттеу жүргізеді. Жұмыс барысы: Күкірт қышқылының металдармен, оксидтермен, негіздермен әрекеттесуінің зертханасы көрсетіледі.
Нәтижесі:
Қорытынды: Күкірт қышқылының химиялық қасипеттерін қалай анықтауға болады? Тиісті реакция теңдеулерін молекулалық, толық, қысқарған иондық теңдеу түрінде жазады. Топ мүшелері бір – бірін бағалау критерийлеріне сай бағалайды. Жұмыс аяқталғаннан кейін жұмыс парағын мұғалім жинап алады. Бекіту сұрақтары:
|
«Quizziz.com» бағдарламасы , интернет, слайд https://quizizz.com/admin/private
Жұмыс парағы, оқулық |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 38-40 мин |
Рефлексия: «3Қ» әдісі арқылы өз ойларын айтады Үй жұмысы: Зертханалық сабақты дәптерге жазу |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сұйылтылған күкірт қышқылының химиялық қасиеттерін оқып-меңгеру
Сұйылтылған күкірт қышқылының химиялық қасиеттерін оқып-меңгеру
|
Қысқа мерзімді жоспар бөлімі: 9.3А Күкірт қосылыстары |
Мектеп: Семей
қаласының |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Мукажанова Меруерт Сапаргалиевна |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 9 «А» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
№5 практикалық жұмыс. Сұйылтылған күкірт қышқылының химиялық қасиеттерін оқып-меңгеру |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
9.2.1.14 – күкірт қышқылы ерітіндісінің және оның тұздарының физикалық, химиялық қасиеттерін зерттеу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: - техника қауіпсіздік ережесі бойынша күкірт қышқылын сұйылту ережелерін біледі; - күкірт қышқылы мен оның тұздарын сапалық реакция көмегімен анықтайды; Көпшілігі: Күкіртті қышқыл мен күкірт қышқылы тұздарын сапалық реакция көмегі арқылы ажыратады; Кейбір оқушылар: Практикалық жұмыс дағдыларын жетік меңгереді, күкірт қышқылын өндірудің маңыздылығын сипаттайды. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
- күкірт қышқылы мен оның тұздарын сапалық реакция көмегімен анықтай алады; - техника қауіпсіздік ережесі бойынша күкірт қышқылын сұйылту принциптерін біледі. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 0-4 мин 5-8 мин 9-14 мин 15 – 23 24 - 34 мин 35 - 37 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу. «Quizziz.com» бағдарламасы арқылы үй тапсырмасын тексеру. Сабақтың тақырыбы мен қол жеткізілетін мақсаттар таныстырылады. Миға шабуыл 1.Күкірт қышқылының формуласы қандай? 2. Төменде берілген заттардың қайсысы қышқылдарға жатады: H2SiO3, NaOH, HCl, H2O, CO2, BaCl2, H2SO4 «Қышқылдар» ұғымына анықтама беріңіз. 3. Қышқыл формуласы мен атауын сәйкестендіріңіз:
4. Берілген қатардан артығын көрсетіңіз. Өз таңдауыңызды түсіндіріңіз: а. NaOH, KOH, HCl; b. H2SO4, HCl, H2SiO3; c. HNO3, H2CO3, H2SO4. Оқушылар дәптерлеріне тақырыпта қажетті ақпаратты жазып отырады. Мұғалім түсіндірмесі Слайдпен жұмыс. Күкірт қышқылының физикалық және химиялық қасиетін оқушыларға түсіндіру Практикалық жұмыс: «Сұйылтылған күкірт қышқылының химиялық қасиеттерін оқып-меңгеру» Оқушыларға жұмыс парағы слайдта көрсетіледі. Техника қауіпсіздік ережесін оқушылармен бірлесе талқылап, оқушылар топ бойынша зерттеу жүргізеді. Жұмыс барысы: Күкірт қышқылының металдармен, оксидтермен, негіздермен әрекеттесуінің зертханасы көрсетіледі.
Нәтижесі:
Қорытынды: Күкірт қышқылының химиялық қасипеттерін қалай анықтауға болады? Тиісті реакция теңдеулерін молекулалық, толық, қысқарған иондық теңдеу түрінде жазады. Топ мүшелері бір – бірін бағалау критерийлеріне сай бағалайды. Жұмыс аяқталғаннан кейін жұмыс парағын мұғалім жинап алады. Бекіту сұрақтары:
|
«Quizziz.com» бағдарламасы , интернет, слайд https://quizizz.com/admin/private
Жұмыс парағы, оқулық |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 38-40 мин |
Рефлексия: «3Қ» әдісі арқылы өз ойларын айтады Үй жұмысы: Зертханалық сабақты дәптерге жазу |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













