|
Көркем еңбек |
Мектеп: |
|||||||||||||||
|
Күні: . |
Оқытушының аты-жөні: |
|||||||||||||||
|
Сынып: 6 сабақ 1 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бисерден картина жасау |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау
|
Ресурстар |
||||||||||||
|
Басталуы |
Ұйымдастыру кезеңі:
Оқушылар тақтаға орналастырылған сумоншақтан жасалған шығармалар бейнеленген әртүрлі фотосуреттерді қарастырады және сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды. Мұғалім тақтаға, оқушылар – альбомына немесе жұмыс дәптеріне қажетті жазбаны жазады, (1-4 слайд) |
Оқушылар амандасып, бір-біріне сәттілік тілейді. |
Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау. |
Оқулықтағы түсініктемелер мен берілген суреттер |
||||||||||||
|
Ортасы |
Жаңа тақырыпты түсіндіру Сумоншақтар бүгінгі сабағымыздың арқауы болғандықтан бұған оқушылардың көбірек көңіл бөлуін сұраймын.
Осы сынды сұрақтарға жауаптар да айтылып, соңғы нәтиже біз сабақтың тақырыбымен сабаққа қойылған мақсаттарға оқушылармен бірге келеміз: Сабақ тақырыбы: Бисерден картина жасау
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: Сумоншақтармен картиналар жасауды үйрену. Алдымен, әрине, моншақтармен «сызғыңыз» келетін үлгіні таңдау керек. Жақсы жаңалық мынада, барлық бірдей диаграммалар бұл үшін тамаша. Сіз схеманы бірнеше жолмен пайдалана аласыз: 1. Үлгіні картонға желімдеп, моншақтарды тікелей үлгінің үстіне жабыстырыңыз. 2. Сызбаны әйнектің астына қойып, ондағы келесі қадамдарды орындаңыз. Келесі кезең - суретті түсті аймақтарға бөлу. Мұны жіппен, сыммен немесе, мысалы, иірілген жіппен жасауға болады. Содан кейін қажетті түсті моншақтар бұрын желіммен майланған белгіленген шекараларға құйылады.
Әрине, барлық картиналар гүлдердің шекаралық сызықтарын анық сыза алмайды, сондықтан қолмен төсеу қажет кішігірім аумақтар үшін бисер ұстағышы таптырмас көмекші болады. «Сұрақ –жауап» арқылы бағалау критерийлерін қоямыз :
Дискрипторлар:
Қазақ халқының тұрмыстық заттарының айырмашылықтары мен ерекшеліктерін анықтайды. |
Оқушылар топтасып ақылдасып пікір шығарып пікірлерімен бөліседі
Жауабын зерттеу дәптеріңе жазып, суретке түсіреді. |
Дискриптор Сумоншақтардан картиналар жасауды үйренеді. Сәндік шығармашылығындағы сумоншақ композициясының ерекшеліктерімен танысады. |
https://www.mirkrestikom.ru/articles/kartini-iz-bisera-ne-tolko-vishivaem-no-i-kleim/ сумоншақтар
https://ust.kz/qmg?doc_id=54691&type=1#panel_download_d
Бағалау карточкалары Презентация, этностиль және оның түрлері туралы ақпарат |
||||||||||||
|
Аяқталуы
|
Рефлексия: «Сэндвич» әдісі арқылы.
3 қабат – оң көзқарас бере отырып, болашаққа ұыныс беру: маған ұнады, дегенмен келесі жолы … |
Оқушылар бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп, білгендерін айтады |
Оқушылардың айтқан жауаптарына пікір қалдыру. |
|
||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
су моншақтардан картиналар жасау
|
Көркем еңбек |
Мектеп: |
|||||||||||||||
|
Күні: . |
Оқытушының аты-жөні: |
|||||||||||||||
|
Сынып: 6 сабақ 1 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бисерден картина жасау |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау
|
Ресурстар |
||||||||||||
|
Басталуы |
Ұйымдастыру кезеңі:
Оқушылар тақтаға орналастырылған сумоншақтан жасалған шығармалар бейнеленген әртүрлі фотосуреттерді қарастырады және сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды. Мұғалім тақтаға, оқушылар – альбомына немесе жұмыс дәптеріне қажетті жазбаны жазады, (1-4 слайд) |
Оқушылар амандасып, бір-біріне сәттілік тілейді. |
Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау. |
Оқулықтағы түсініктемелер мен берілген суреттер |
||||||||||||
|
Ортасы |
Жаңа тақырыпты түсіндіру Сумоншақтар бүгінгі сабағымыздың арқауы болғандықтан бұған оқушылардың көбірек көңіл бөлуін сұраймын.
Осы сынды сұрақтарға жауаптар да айтылып, соңғы нәтиже біз сабақтың тақырыбымен сабаққа қойылған мақсаттарға оқушылармен бірге келеміз: Сабақ тақырыбы: Бисерден картина жасау
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: Сумоншақтармен картиналар жасауды үйрену. Алдымен, әрине, моншақтармен «сызғыңыз» келетін үлгіні таңдау керек. Жақсы жаңалық мынада, барлық бірдей диаграммалар бұл үшін тамаша. Сіз схеманы бірнеше жолмен пайдалана аласыз: 1. Үлгіні картонға желімдеп, моншақтарды тікелей үлгінің үстіне жабыстырыңыз. 2. Сызбаны әйнектің астына қойып, ондағы келесі қадамдарды орындаңыз. Келесі кезең - суретті түсті аймақтарға бөлу. Мұны жіппен, сыммен немесе, мысалы, иірілген жіппен жасауға болады. Содан кейін қажетті түсті моншақтар бұрын желіммен майланған белгіленген шекараларға құйылады.
Әрине, барлық картиналар гүлдердің шекаралық сызықтарын анық сыза алмайды, сондықтан қолмен төсеу қажет кішігірім аумақтар үшін бисер ұстағышы таптырмас көмекші болады. «Сұрақ –жауап» арқылы бағалау критерийлерін қоямыз :
Дискрипторлар:
Қазақ халқының тұрмыстық заттарының айырмашылықтары мен ерекшеліктерін анықтайды. |
Оқушылар топтасып ақылдасып пікір шығарып пікірлерімен бөліседі
Жауабын зерттеу дәптеріңе жазып, суретке түсіреді. |
Дискриптор Сумоншақтардан картиналар жасауды үйренеді. Сәндік шығармашылығындағы сумоншақ композициясының ерекшеліктерімен танысады. |
https://www.mirkrestikom.ru/articles/kartini-iz-bisera-ne-tolko-vishivaem-no-i-kleim/ сумоншақтар
https://ust.kz/qmg?doc_id=54691&type=1#panel_download_d
Бағалау карточкалары Презентация, этностиль және оның түрлері туралы ақпарат |
||||||||||||
|
Аяқталуы
|
Рефлексия: «Сэндвич» әдісі арқылы.
3 қабат – оң көзқарас бере отырып, болашаққа ұыныс беру: маған ұнады, дегенмен келесі жолы … |
Оқушылар бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп, білгендерін айтады |
Оқушылардың айтқан жауаптарына пікір қалдыру. |
|
||||||||||||
шағым қалдыра аласыз





