Пән:Күні:Сынып:Мұғалім: | Қазақ тілі 12.10.2018ж2 «Б»Кысабекова Жанат |
Сабақтың такырыбы: | 41-сабақСуретпен таныстырамын. Мәтін және оның түрлері |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 2.1.2.1 - мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжау2.2.1.1* сұрақ қою арқылы (не істеді? қандай? неліктен?) мәтін түрлерін (әңгімелеу/сипаттау/пайымдау) және 2.3.1.1 – мұғалім көмегімен жеке сурет/сюжетті суреттер арқылы шағын сипаттау/әңгімелеу мәтіндерін құрап жазу2.4.2.6 - сөйлемдегі бір-бірімен байланысып тұрған сөздерді табу |
Сабақ мақсаттары | Барлығы: мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжайдыКөбі: мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтайды.Кейбірі: жіберілген пунктуациялық, орфографиялық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып түзету және құраған сөйлемін толықтырады |
Тілдік мақсаттары: | Мәтін түрлерін ажыратады. |
Бағалау критерийлері | тыңдаған материал бойынша мәтін мазмұны бойынша қойылған сұрақтарға жауап бередіСөздерді көшіріп жазады. |
Тілдік мақсаттар | Тілдік дағдылар:оқылым, тыңдалым, жазылым. |
| Терминалогия: мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжайды |
| Сөз тіркестер: Сипаттау,пайымдау,әңгімелеу. |
Ойлау дағдыларының деңгейі | Білу.түсіну,қолдану |
Құндылықтарды дарыту | Жұптық жұмыста-өзара сыйластық, ынтымақтастық, бір-бірін құрметтеу,адамгершілік, бағалауда –шыншылдық, жарқындылық. Бір-бірімен қарым қатынасқа түсе отырып, басқалардың пікірлерін тыңдауға,өз ойын басқалардың пікірлерін тыңдауға, өз пікірін ашық айтуға дағдыланады. |
Пәнаралық байланыс | Өнер, ана тілі сабағы |
АКТ қолдану дағдылары | Аудиожазба , таныстырылым |
|
Сабақтың жоспарлаған кезеңдері | Сабақ барысы | Бағалау түрлері |
Сабақтың басы. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру5минут |
|
|
Сабақтың ортасы27 минут
| Білу және түсіну2.3.1.1 ҰЖОқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады.17. Суреттерге қара. Әрқайсысының мазмұнына лайық мәтіндер таңдап ал.«Сақина салмақ ойыны»Балалар біз бүгін сақина салмақ ойынын ойнаймыз. Бұл ойынның бүгіінгі ерекшелігі кімнің қолында сақина қалса менің сұрағыма жауап береді?Бірінші мәтінде кім және не туралы айтылған?Балалар алдымен не істейді?Болған оқиғаның ретін көрсетіп тұрған қимылды білдіретін қандай сөздер?Осы мәтінге тағы қандай сұрақ қоюға болады?Дескриптор: сурет бойынша әңгімелейді. Мәтіннің кім? Не? туралы екенін анықтайды. Тағы қандай сұрақ қоюға болатынын ажыратады.
|
Оқулық,мәтіндер. |
Сергіту сәті2 минут | «Қыдырып қайтайық!» би билеу | «Қыдырып қайтайық!» биі |
Ортасы 10 минут
| ҚолдануДәптермен жұмыс.Ережені еіңде сақта.
Дескриптор: талапқа сай жазады, ережені есте сақтауға дағдыланады.Талдау«Ыстық орындық» орындық әдісі(Бір оқушы алдыңғы жақта, орындықтар оны айнала қоршай орналастырылады)Дескриптор: сұрақтарға жауап береді.Бір-біріне сұрақтар қояды, бірлесе жауабын талдайды. | Оқулық,қабырғаға ілінген ватмандар, түрлі-түсті маркерлер«Ыстық орындық» орындық әдісі, сұрақтар, орындық. |
Аяқталуы
| ЖинақтауСызба арқылы толықтыру18-жаттығу.Қай мәтін түріне сурет берілмеген?Себебі? Неліктен?Дескриптор: Пайымдау мәтініне берілмегенін анықтайды.Сызба арқылы себебін дәлелдейді. Қорытынды жасайды. |
|
Кері байланыс
|
|
|
Үйге тапсырма: 20-жаттығу |
|
Дифференциация-қолдау көрсету. Деңгейлік тапсырма беру
| Бағалау-қалыптастырушы бағалау.Каллиграфиялық талаптарға сай жазу білігін бағалаймынСмайликтермен | Пәнаралық байланыс: дүниетану- жан-жануарлар туралы әңгімелейді
|
|
|
|
Рефлексия
|