Материалдар / Суретші қолындағы микраскоп
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Суретші қолындағы микраскоп

Материал туралы қысқаша түсінік
Суретші қолындағы микраскоп тақырыбына сабақ жоспар
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
26 Мамыр 2021
602
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Дизайн және технология

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты - жөні:

Сынып: 7

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақ тақырыбы

Суретші қолындағы микраскоп

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары ( оқу бағдарламасына сілтеме)

7.1.1.1-Қоршаған орта элементтерінің визуалды сипаттамасын (композиция, түс, пішін, фактура, пропорция) өзінше түсіндіру

Сабақ мақсаттары

Оқушылар:

түрлі мәнмәтін, стильдер мен бағыттардағы қоршаған

ортаның визуалды элементтері (композиция, түс, пішін,

фактура, тепе-теңдік) туралы білімдері мен түсінігін

көрсетеді;

Бағалау критерийлері

Қоршаған орта элементтерінің визуалды сипаттамасын (композиция, түс, пішін, фактура, пропорция) өзінше түсіндіре алады

Тілдік мақсаттар


Оқушылар:

Қазақ халқының тұрмыстық жұмыстарын талдау кезінде

сұрақтарға жауап беру және зерттеу жұмыстарына

байланысты тапқан ақпараттарын сынып алдына

баяндайды.

Пәндік сөздік қор /пәндік лексика және терминология

нобай, пішін, құрам, ритм, сызықтық, динамика, фактура, сынық,

қатты, жұмсақ, сыртқы сызық, нобай, қалам, монохром, инсталляция,

пластика.

өнердегізаманауибағыттар:кубисттер – нұсқаныдеформациялау,

футуристтер – динамизм мен қозғалыс, орфисттер – түстерді үйлестірудегі

үйлесімділік, пуристтер – машиналық эстетика, оп–арт, поп–арт.


Диалогқа/жазуға қажетті сөз тіркестері

  • Мен ... орындау үшін ... қолдандым.

  • Микроскоппен қарау арқылы мен … байқадым.

  • Мен … көмегімен сызық орындауға тырыстым.

  • Суретін салу барысында … материалдар мен … техникаларын қолдандым.

  • Бұл инсталляцияда … образын трансформациялау арқылы алдым.





Құндылықтарға баулу

Өмір бойы білім алуға және өзін-өзі жетілдіруге дайын

Пәнаралық байланыстар

Тарих –шығу тарихы

Тақырып бойынша алдыңғы білім

Мозаика өнері. Мозаика орындаудың түрлері мен техникаларын орындау.


Сабақ барысы

Уақытты жоспарлау

Мұғалімнің іс-әрекеті

( оқыту мақсатына қалай жетемін?)

Сабақтың басы (5мин.)

«Миға шабуыл»

Тақтаға сабақтың тақырыбы хабарланады.

Оқушылар Роберт Гук, Антонинаван Левенгук, Роб Кесселер және

Қазақстандық авторлардың жұмыстарын қарастырады сураққа

жауап береді:

1. Қандай өнер туындылары сіздерге түсінікті болды?

2. Қандай жұмыстар сіздерді қызықтырды?

3. Қандай жұмыстар сіздерде түрлі көңіл-күй (шаттық, түсініспеушлік,

таң қалушылық, ашу ыза) тудырды?

4. Заманауи өнерде олар бір-бірінен қалай ажыратылады?

Негізгі бөлім(30 минут)

Оқушыларға микроскоппен не басқа да құралмен түсірілген сандық

фотосуреттерді қарастырады. Ол бейнелерде оқушылар Роб Кесселердің жұмыстарына ұқсас бірқатар клеткалар мен өсімдіктердің үлкейтілген құрылысын көріп, оларды

салыстыра алуы керек.

Микро бейнелер дегенді қалай түсінесіздер?

Өмірде көзге көрінбейтін заттарды мысалға келтіріңіздерші.

Микроскоппен көретін бейнелердің көрінісі қандай болады?

Қандай пәндер микроәлем туралы қарастырады?

Сіздер қалай ойлайсыздар, осы суреттерді өнер туындыларына

жатқыза аламыз ба?

Оқуышлар сұрақтарға жауап беріп, бақылау нәтижелері мен пікірлерімен бөліседі.

Жаңа тақырыпты бекіту мақсатында оқушыларға https://bilimland.kz/kk сайты арқылы оқушыларға жаттығулар ұсынамын.

Сабақтың соңы (5 минут)


Рефлексия

- не білдім, нені үйрендім?

- не маған түсініксіз болып қалды?

- қандай бағытта немесе немен жұмыс жасауым керек?

Өткен сабақ бойынша мұғалімнің рефлексиясы








Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!