Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
сыртқы түрткіжайттардың әсеріне жауап беруі
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Бөлім: |
Тірі және өлі табиғаттағы үдерістер |
Педагогтің аты-жөні: |
|
Күні: |
|
Сыныбы: 6 «а,ә,б» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: |
Тірі табиғаттағы үдерістер. §40. Ағзалардың тітіркендіргіштерге жауап реакциясы. |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.4.2.9 - тірі ағзалардың тітіркендіргіштерге жауап беру реакциясын зерттеу; |
Сабақтың мақсаты: |
тірі ағзалардың тітіркендіргіштерге жауап беру реакциясын зерттейді; |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту
|
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу, түгендеу. Сынып тәртібін қадағалау. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыруда «Менен бір мотивациялық сөз» атты психологиялық ахуал туғызу. Топқа бөлу. «Қымыз» әдісі бойынша 3 топқа бөліну 1 топ. 2 топ. 3 топ. |
Оқушылар ұстазымен амандасады. Сынып тәртібін сақтайды, мотивациялық сөздер айтады. Оқушылар тақтадағы қымыз кеселерін таңдап алу арқылы 3 топқа бөлінеді. |
Мақсаты: оқушылар бойында идея немесе тілек білдіру, тыңдау дағдыларын дамытуға бағыттау, сондай-ақ барлық оқушыларды қатыстыру арқылы оқыту жағдайларын теңестіру. Тиімділігі: оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл күйін көтереді, бауырмалдығын оятады. |
Мотивациялық сөздер |
Жаңа сабаққа кіріспе Мағынаны білу
|
«Жасанды интеллект» әдісі арқылы үй тапсырмасын еске түсіре отырып жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой талқылау.
|
Жасанды интеллектте берілген сұрақтарға жауап береді, ой бөліседі, өз білгенін айтады; |
Мақсаты: Функционалды түрде сыни ойлануды дамыту. Тиімділігі: оқушының танымдық дағдысы артады. Сонымен қатар оқушыға сабақтың өмірмен байланысын көрсетеді және сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтауға мүмкіндік береді. |
Бейнематериал
|
Сабақтың ортасы мағынаны түсіну |
Жаңа сабақтың тақырыбын ашу үшін бейнематериал беріледі. Бейнематериал Бейнематериал мен оқулықтан алған білімдерін толықтыру мақсатында тапсырмалар беріледі. |
Әр оқушы өз ойымен бөліседі. Бір-бірінің пікірін толықтырып, пікір алмасады, берілген бейнематериалға өз ойларын айтады |
Белсенділіктеріне қарай бағаланады |
презентация бейнематериал
|
т оптық жұмыс |
1 тапсырма. 1 топ. «Жансыз затты жандандыр» әдісі арқылы жануарларда болатын тітіркендіргіштікті түсіндір. 2 топ. «Суретті сөйлет» әдісі бойынша берілген сурет қималарын пайдалану арқылы өсімдіктердегі болатын тітіркенгіштікке мысал келтіреді. 3 топ. «Тәжірибе жүзінде дәлелдеймін» «3D» әдісі бойынша Дыбыс, жарық, температура тітіркенгіштігіне мысал келтіру |
1 топ. Оқушылар қолдарындағы ермексазды пайдалану арқылы жануарларда болатын тітіркенуге мысал келтіріп түсіндіреді. 2 топ. Оқушылар берілген сурет қималарынан өсімдіктерген мысал келтіріп сипаттайды. 3 топ. Оқушылар 3Д бейнесіндегі суретті сипаттау арқылы берілген әр түрлі температурадағы заттарға қол тигізіп өмірден тәжірибе келтіреді. |
Дескриптор: 1. Нақты тірі организмдерге тән тітіркенгіштерді атайды; 2. Жануарлардың тітіркенгіштерге реакциясын сипаттайды 3. Өсімдіктердің тітіркенгіштерге реакциясын талдайды, мысал келтіреді. 4 . тәжірибе жүзінде дәлел келтіру Бағалау. Оқушылар Берілген адам басының бейнесіндегі сандарды әр тапсырма орындаған сайын бояу арқылы өз-өздерін бағалап отырады. Жалпы балл – 3 балл |
ермексаз Сурет қималары Ыстық су, жылы су ұялы телефон |
Сабақтың ортасы Мағынаны қолдану
|
Оқушыларға жалпылама төмендегі қолдану тапсырмалары беріледі. «Мағынаны қолдану» айдарындағы тапсырманы дәптеріне жазады. «Дәптермен жұмыс» тітіркенуге әсер етуші қасиеттер модельін дәптерге түртіп алу; |
Оқушылар дәптерлеріне керекті сөздерді қою арқылы схеманы толтырады. |
Дескриптор: - тітіркенуге әсер етуші қасиеттерді жазады – 1 балл; Баллдық жүйені бояп бағалап отырады Бағалау. Оқушылар Берілген адам басының бейнесіндегі сандарды әр тапсырма орындаған сайын бояу арқылы өз-өздерін бағалап отырады. |
Презентация, оқушы алдындағы оқулықтар, оқушының жұмыс дәптері |
Сабақтың соңы Бекіту
|
“Educapley” онлайн платформасы арқылы сабақты қорытындылап бекітеді. /Тест түрінде/
«Иә» «Жоқ» әдісі
|
Оқушылар онлайн платформасында жасалынған сұрақтарға тест түрінде жауап береді. «Иә» «Жоқ» әдісі арқылы дұрыс жауапты белгілейді. Онлайн |
Бағалау. Оқушылар Берілген адам басының бейнесіндегі сандарды әр тапсырма орындаған сайын бояу арқылы өз-өздерін бағалап отырады. Жалпы балл – әр сұрақ 1 балл |
https://www.educaplay.com/learning-resources/17720970-learning_resource.html https://www.educaplay.com/learning-resources/17721047-learning_resource.html |
Кері байланыс
|
Оқушылардан кері байланыс алып, үй жұмысын береді. Рефлексия. «Mentimeter» бағдарламасы арқылы кері байланыс жасау. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабақты қаншалықты деңгейде түсінгендіктерін онлайн форматта көру. Үй тапсырмасы: ξ41 оқу . |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
Мақсаты: Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады. Тиімділігі: Тақырып бойынша оқушылар пікірін анықтайды. Білімді меңгеру деңгейін біледі. Саралау: Сабаққа қорытынды жасалады.
|
Белсенді тақта |