|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысқандардың саны |
Қатыспағандардың саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Судың пайдасы/Суыр сұңқар су қайда? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.5.1. өз ойы мен сезімін көркем – бейнелі сөздерді қолдана отырып жеткізу; 3.3.2.1. шығарманың кейіпкерлеріне хат, ертегі (кейіпкер қосу, соңын өзгерту) өлең (төрт жолды) әңгіме (оқығаны, көргені бойынша) жазу; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Кейіпкерге хат жазады; Өз ойын көркем – бейнелі сөздерді қолдана отырып жеткізеді; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Талап: табиғатқа жанашырлықпен қарау; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткен сабақты пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8мин Кері байланыс 5 минут |
Амандасады «Біз қандаймыз?» әдісі арқылы ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырады Балалар, біз өткен сабақта қандай тақырыпты өттік? Кім айтады? Онда өткен сабақты пысықтап алайық! «Білімді қалам» әдісі «Райымбек бастауы» әңгімесі
Балалар, жаңа сабақ басталмас бұрын топтарға бөлініп алайық: 1 – топ «Теңіз» 2 – топ «Өзен» 3 – топ «Бастау» Жаңа сабаққа кіріспе: «Гүлге су құй»әдісі Су туралы жұмбақтар Жылт-жылт еткен, Жырадан өткен. Су Бір жылан жол салыпты әрбір сайға, Сай түгіл жол салыпты әрбір жайға. Су Аяғы жоқ жүреді, Сылқ-сылқ күледі. Су Сұйықпын да тазамын, Басамын жер тозаңын. жауабы Су Еш тесікке тұрмайды, Ол жоқта жер құрғайды. Су Сабақ мақсаты: Кейіпкерге хат жазады; Өз ойын көркем – бейнелі сөздерді қолдана отырып жеткізеді; 1 – тапсырма (жеке жұмыс) «Суыр,сұңқар, су қайда?» әңгімесін
2 – тапсырма (жұптық жұмыс) Берілген тірек сөздердің қай кейіпкерді сипаттайтынын тап,өзіңнің алып қосар сипаттама сөздеріңді жаз: кербез, тәкәппар,мақтаншақ,жүйрік,желдей жүйіткіген,ренжіген;
3 – тапсырма (топтық жұмыс) Пікірталас Функционалдық сауаттылыққа берілген тапсырма Саралау - диалог Сынып оқушылары 3 топқа бөлінеді: Оқушылар: 1 – топ «Су жақсы» 2 – топ «Су жаман» 3 – топ «Суды игеруге болады» деген өз тұжырымдарын дәлелдейді; Пікір таластырады; Өз дәлелдерін келтіреді;
СЕРГІТУ СӘТІ
4 – тапсырма (дәптермен жұмыс) Әңгімедегі бір кейіпкерге хат жаз; Хатыңда оған 3 – 4 кеңес беруді ұмытпа; Оқиғаны өзгертіп көр; Басқа кейіпкер қос,өлең шумақтарын жаса
5 – тапсырма «Асықтар»әдісі
Жарайсыңдар!
«Асықтар» әдісі арқылы кері байланыс береді; Үйге: Әр кейіпкерге жеке мінездеме беру;
|
амандасады Психологиялық ахуалға қатысады
өткен сабақ бойынша тапсырмаларды орындайды
топтарға бөлінеді
жұмбақтардың Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Білім беру
ұйымының атауы
Пәні:
Бөлім:
Педагогтің
аты-жөні:
Күні:
Сынып:
Қатысқандардың
саны
Қатыспағандардың
саны:
Сабақтың
тақырыбы:
Судың
пайдасы/Суыр сұңқар су
қайда?
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаты: 3.1.5.1. өз ойы мен сезімін
көркем – бейнелі сөздерді қолдана отырып
жеткізу;
3.3.2.1. шығарманың
кейіпкерлеріне хат, ертегі (кейіпкер қосу, соңын өзгерту) өлең
(төрт жолды) әңгіме (оқығаны, көргені бойынша)
жазу;
Сабақтың
мақсаты Кейіпкерге хат
жазады;
Өз ойын көркем –
бейнелі сөздерді қолдана отырып
жеткізеді;
Құндылықтар
Талап: табиғатқа
жанашырлықпен қарау;
Сабақтың
барысы Сабақтың
кезеңі//
уақыты
Педагогтің
әрекеті
Оқушының
әрекеті
Бағалау
Ресурстар Сабақ тың
басы 5
минут Өткен сабақты
пысықтау 5
минут Сабақтың
ортасы 20
минут Сергіту
сәті 2
минут Сабақты
қорыту 8мин Кері
байланыс 5
минут Амандасады «Біз қандаймыз?» әдісі арқылы
ынтымақтастық атмосферасын
қалыптастырады Балалар, біз өткен сабақта
қандай тақырыпты өттік? Кім
айтады? Онда өткен сабақты пысықтап
алайық! «Білімді қалам»
әдісі «Райымбек бастауы»
әңгімесі Әңгімедегі батырдың сарбаздары
неше күннен бері сусыз келе жатты?
(2күн) Батырдың тұлпарының аты
қандай? (Көкойнақ) Батыр неліктен атын жетелеп су
іздеді? (аты су шығып жатқан жерді
сезді) Ат қадалған жердің шөбі қандай
еді? (бояуы қанық,қою жасыл) Батыр қандай қарудың көмегімен
су шығарды? (сүңгі) Әңгіме неліктен «Райымбек
бастауы» деп аталды? «Райымбек бастауы» еліміздің
қай өңірінде? (Алматы обл Нарынқол
өңірінде)
Балалар, жаңа сабақ басталмас
бұрын топтарға бөлініп
алайық: 1 – топ
«Теңіз» 2 – топ
«Өзен» 3 – топ
«Бастау» Жаңа сабаққа
кіріспе: «Гүлге су
құй»әдісі Су туралы
жұмбақтар Жылт-жылт
еткен, Жырадан
өткен. Су Бір жылан жол салыпты әрбір
сайға, Сай түгіл жол салыпты әрбір
жайға. Су Аяғы жоқ
жүреді, Сылқ-сылқ
күледі. Су Сұйықпын да
тазамын, Басамын жер
тозаңын. жауабы Су Еш тесікке
тұрмайды, Ол жоқта жер
құрғайды. Су Сабақ
мақсаты: Кейіпкерге хат
жазады; Өз ойын көркем – бейнелі
сөздерді қолдана отырып
жеткізеді; 1 – тапсырма (жеке
жұмыс) «Суыр,сұңқар, су қайда?»
әңгімесін Түсініп
оқиды; Рөлдерге бөліп
оқиды; 2 – тапсырма (жұптық
жұмыс) Берілген тірек сөздердің қай
кейіпкерді сипаттайтынын тап,өзіңнің алып қосар сипаттама
сөздеріңді жаз: кербез, тәкәппар,мақтаншақ,жүйрік,желдей
жүйіткіген,ренжіген; сиыр ат суыр
3 – тапсырма (топтық
жұмыс)
Пікірталас
Функционалдық
сауаттылыққа берілген
тапсырма
Саралау -
диалог
Сынып оқушылары 3
топқа бөлінеді:
Оқушылар:
1 – топ «Су
жақсы»
2 – топ «Су
жаман»
3 – топ «Суды
игеруге болады»
деген өз
тұжырымдарын дәлелдейді;
Пікір
таластырады;
Өз дәлелдерін
келтіреді;
СЕРГІТУ
СӘТІ
4 – тапсырма
(дәптермен жұмыс)
Әңгімедегі бір
кейіпкерге хат жаз;
Хатыңда оған 3 – 4
кеңес беруді ұмытпа;
Оқиғаны өзгертіп
көр;
Басқа кейіпкер
қос,өлең шумақтарын жаса
5 –
тапсырма
«Асықтар»әдісі
Сиыр ерте заманда
қандай болған? (Кербез,
жүйрік)
Ат пен сиыр
жарысында кім төреші болды?
(арыстан)
Сиыр мен ат жарысын
бастауға ақырып кім белгі берді?
(жолбарыс)
Жарысқандарға су
беретін суырға сиыр не деп айтты? («Суыр сасық, су
қайда?»)
Суыр сиырға қандай
су берді? (лай, борсып
кеткен)
Атқа неге суыр тұнық
су берді? (Ат суырды
сыйлады)
Сиыр неге жатқан
кезде ыңырана күрсінеді? (Суырға айтқан сөздеріне
өкінеді)
Ертегіден өзіңе
қандай сабақ алдың?
Жарайсыңдар!
«Асықтар» әдісі
арқылы кері байланыс береді;
Үйге: Әр кейіпкерге
жеке мінездеме беру;
амандасады
Психологиялық
ахуалға қатысады
өткен сабақ бойынша
тапсырмаларды орындайды
топтарға
бөлінеді
жұмбақтардың | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||














