САБАҚ:
№1 Сызу пәні. Сызбаның
даму тарихы
|
Мектеп:Ұлықбек
атындағы жалпы орта мектеп
|
Күні: 04. 09.
2017.
|
Оқытушының аты-жөні:
Шарифжан Нурметов.
|
СЫНЫП: 9
«А,Б»
|
Қатысушылар
саны:
|
Қатыспағандар:
|
Сабақ негізделген
оқу мақсаты (мақсаттары)
|
Сызу оқу пәнінің даму
тарихымен таныстыру, пән мазмұны мен міндеттері жайлы түсінік
беру.
Оқушының графикалық
дүниетанымын дамыту, кеңейту.Теориялық білімділікке, техникалық
сауаттылыққа және саналы азаматтылыққа баулу.
|
Сабақтың
мақсаттары
|
Барлық
оқушылар:
Сызбаларды
орындау мен безендіру ережелерін біледі.
Сызу аспаптары және
материалдары мен жұмыс жасай алады.
|
Оқушылардың басым бөлігі:
Сызба салу
және баспада қолданылатын материалдармен мақсатты түрде жұмыс жасай
алады.
Сабақ барысында
туындаған ойлары мен сезімдерін сипаттау және идеяларын басқалармен
бөлісе алады.
|
Кейбір
оқушылар:
Таңдағанын
түсіндіре отырып жұмыс жасай алады.
Алған білімдерін өмірде
қолдана алуға үйренеді.
|
Тілдік
мақсат
|
Оқушылар:
- Өз ойын
нақты айта алады. Олардың ерекшеліктерін ажырата
алады.
Түсінгендерін сызба
арқылы көрсете алады, Деңгейлік тапсырмалар орындай
алады.
|
Алдыңғы
білім
|
Бұл бөлім, алдындағы
барлық меңгерілген бөлімдермен байланысты.
|
Жоспар
|
Жоспарланған
уақыт
|
Жоспарланған
әрекеттер
|
Ресурстар
|
Басы
|
Сыныппен
сәлемдесу. Оқушыларды түгелдеу,
сабаққа дайындығын тексеру. /құрал-жабдық, материалдар, оқулық
т.б./
Сұрақ-жауап арқылы
немесе оқу бағдарламасы мазмұнын түсіндіре отырып оқушы назарын
сабаққа аудару.
Топқа бөлу: Қолайлы
психологиялық жағдай қалыптастыру.
|
Кітап суреттемелері
«сызбаның даму тарихы», слайд « сызба жаттығу
үлгі», электронды
оқулық.
|
Ортасы
|
Қызығушылығын
ояту
Жаңа сабақтың тақырыбын
ашу мақсатында үш топтағы оқушыларға сұрақтар
беру.
Ой-қозғау.
|
Геометриялық
құрылымдар, сызу құралдары, Суреттер.
|
Миға
шабуыл.
Сызу оқу пәнінің
қоғамдағы алатын орыны.
Тәуелсіз
мемлекетіміздің даму жолындағы құндылығымыздың бір бөлігі екенін
оқушыларға түсінік беру. Балалар пікірін тыңдай отырып, кәсіби
көзқарастарын зерделей, сабақтың мазмұнын ашу және келесі мәселеге
көшу
Даму тарихы- өмірлік
қажеттілігі және кітап суреттемелері мен
тарихи мәліметтер
арқылы кіріспе түсінік беру.
|
|
Аяқталуы
|
Жаңа тақырыпты
қорытындылау үшін үш топқа бірдей тапсырма беріледі. Жоғарыда
көрсетілген мәселелер бойынша. СҰРАҚ-ЖАУАП және
тест арқылы оқушы
білімін бағалау.
|
|
Соңы
|
Фармативті
бағалау
Үйге
тапсырма
|
Стикер,
карточка
карточка
|
Қосымша
ақпарат
|
Дифференциалды оқыту
– көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары
оқушыларға қандай міндеттер қоюды
жоспарлайсыз?
|
оқушыларға қосымша
тапсырма беру
Үлестірмелі
карточка.
Деңгейлік
тапсырма.
|
Бағалау
Оқушылардың
материалды игеру деңгейін тексеруді қалай
жоспарлайсыз?
|
1.Сұрақ қою
арқылы;
2.Бақылау
арқылы;
|
Пәнаралық
байланыс
Денсаулық және
қауіпсіздік ережелері АКТ Құндылықтар мен
байланыс
|
Дүниетану, әдебиеттік
оқу, математика, орыс тілі, ағылшын тілі пәндерімен
байланыс
Техникалық талаптар
сақталады;
15 мин артық АКҚ
пайдаланылмайды;
Ынтымақтастық,сыйластықбірге бастан кешіру
болады
Сабақта техникалық
қауіпсіздік ережелерің сақтай отыра бейнелеу материалдарымен жұмыс
жасау.
|
Рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқыту
мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді?
Оқыту ортасы қандай болды? Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге
асты ма? Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспарыма
қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?
|
«Маған ұнаған
қабырға»
Сабақтан алған
әсерлерін тақтаға смайликтер жапсыру арқылы
білдіреді.
|
Төменде берілген бос
орынды өз сабағыңызға рефлексия жүргізу үшін
пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты сол
жақта келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз. Төменде берілген бос
орынды өз сабағыңызға рефлексия жүргізу үшін пайдаланыңыз.
Сабағыңызға қатысты сол жақта келтірілген сұрақтарға жауап
беріңіз.
|
|
Қорытынды
бағалау
Ең жақсы өткен екі
тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге
қатысты)
1:
2:
Қандай екі нәрсе немесе
тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға
және үйренуге қатысты)?
1:
2:
Осы сабақтың барысында
барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма
қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім?
1:
2:
|