Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаттары
|
4.2.3.3 – көркем
жұмысты орындау үшін әдіс-тәсілдерді өздігінен
таңдау
4.2.4.1 – қауіпсіздік
техникасын сақтап, материалдарды және құралдарды
қолдану
|
Басы
|
(Сабақбасында:
-
оқушылардыңкөңілінсабақтыңтақырыбынааудару.
-
оқушыларменбіргесабақтыңмақсатынанықтау.
- күтілетіннәтиже: сабақ соңында оқушыларконстуктивті және
мүсіндеу тәсілімен жануарлар жасап, әдемілеп
безендіреді.
Сабақ барысын достық, махаббат, мейірімділік жайлы сұрақ
жауаппен бастаймыз:
• Бұлбейнелерөзарақалайбайлнысады?Күтілетін нәтижені
анықтау
|
Психологиялық ахуалға берілген
тақпақтарды дауыстап айтып, тілді жаттықтыру және жаңа сабаққа
назар аудару.
|
ҚБ: От шашу арқылы бір-бірін
бағалау.
|
Психологиялық
ахуал.
Алдыңғы білімді еске
түсірутапсырмалары.
қима
қағаздар
|
Ортасы
|
Жаңа
сабақ
Табиғат біздің
үйіміз Қоршаған ортаға қауіп төнуде!
Дескрипторы: Тапсырманы дұрыс ережеге сай
орындайды. (Т) «Фишбоун» әдісі Оқушылар берілген жоспар бойынша
фишбоун кестесін толтырады (таңдау
бойынша)
(Т) Жануарлар бейнеленген
суреттерді қарап, сұрақтарға жауап
беріңіздер:
(С) Мүсіндеудің екі тәсілімен
жасалған көлемді фигураларды
қарастырыңыздар:
Сұраққа жауап
беріңіздер:
- Екі тәсілмен мүсіндеудің
қандай айырмашылықтары бар?
-Қалай ойлайсыздар, қай тәсіл
оңайырақ?
-Екі тәсілді
бір-бірімен үйлестіруге болады ма?
Қалай?
Жаңа білім мен тәжірибені
қолдану. Ой толғаныс кезеңі. Табиғат біздің үйіміз Қоршаған ортаға
қауіп төнуде!
|
Берілген сұраққа
жауап беріп, тапсырмаларды талапқа сай
орындайды.
Белсенді оқу
тапсырмалар
|
ҚБ: От шашу арқылы бір-бірін
бағалау.
|
Қызыл Кітапқа енген жануарлар
туралы сайт
http://megalive.kz/index.php?id=615
http://www.tepid.ru/goitered.html
Материалдар:
Ермексаз, стек (таяқшалар),
тақтайша және жаймалар.
|
Соңы
|
Рефлексия
«Бір сөзбен»
стратегиясы
Оқушылар өздеріне берілген 12 сөздің ішінен, өздерінің бүгінгі
сабақтағы жағдайын сипаттайтындай 3 сөзді таңдап
айтады. Түсінбедім,
Ұнамады, Қуаныш, Ұнады,
Қанағаттану,
Шабыт, Керемет,
Алаңдау, Тыныштық,
Сенімділік,
Сенімсіздік,
Рахаттану
|
Оқулықтағы қосымша
тапсырмалар.
|
ҚБ: Бағдаршам
көздері арқылы бір-бірін
бағалау.
|
Топтық
тапсырмалар.
|
Кері
байланыс
|
|
Оқушылар бүгінгі сабақты
қандай деңгейде түсініп,білгендерін
айтады
|
Оқушылардың айтқан жауаптарына
пікір қалдыру.
|
«Ашық
микрофон»
кері байланыс
парағы
|