Сабақтың
тақырыбы:
Табиғат
ресурстар
Табиғат ресурстарының
көздері
|
Мұғалімнің
аты-жөні: Койбагарова
М.А
Күні:
26.01.2018ж
|
СЫНЫП: 2
«Ә»
|
Қатысқаноқушылар
саны:
|
Қатыспағаноқушылар саны:
0
|
Сабақ негізделген оқу
мақсаттары
|
2.3.4.1 - табиғат
ресурстарының қолданысын
анықтау;
2.3.4.2 - табиғат ресурстарын
шығу тегі бойынша жіктеу
2.1.2.1 - «ақпарат көзі»
ұғымын және оның зерттеу жүргізудегі маңызын
түсіндіру;
|
Сабақ
нәтижесі:
|
Оқушылардың
барлығы мынаны орындай алады: Оқулықта берілген және қосымша
тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап
береді.
Оқушылардың
көбісі мынаны орындай алады: Топтық жұмысты брлесе
орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша
үлестірме ресурстармен жұмыс
жасайды.
Оқушылардың
кейбіреуі мынаны орындай алады:
Оқулықтан тыс берілген қосымша
тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен
дәлелдер келтіре алады.
|
Бағалау
критерийі
|
Жеке, жұптық, топтық
тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын
өзіне аудара алады.
|
Ресурстар
|
Оқулық, суреттер, топқа бөлуге
арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар,
топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер, күннің, өсімдіктердің,
судың, пайдалы қазбалардың, жануарлардың, топырақтардың
суреттері.
|
Әдіс-тәсілдер
|
Сұрақ-жауап, әңгімелеу,
түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия. топтық
жұмыс
|
Пәнаралық
байланыс
|
қазақ
тілі.
|
Сабақтың
жоспары
|
Жоспарланғануақыт
|
Сабақ барысы
:
|
Бағалау
түрлері
|
Басталуы
5
минут
|
-Амандасу.
Келген қонақтармен
амандасып алайық.
Кішіге де
сіз
Үлкенге де
сіз
Сәлем бердік
сіздерге
Әдеппенен
біз
-Бүгін сабақта
топпен жұмыс жасаймыз, топпен жұмыс жасау үшін топ ережесін
қайталап жіберейік.
Бүгін сабақта бір
бірімізді бағалаймыз, бағалау кезінде әділ
болу.
Күндей
жадырап,
Жұлдыздай
жарқырап
Судай мөлдір, таза
көңілмен
Бүгінгі сабақты
бастайық!
-Балалар, бұл
тілекте мен қандай сөздер
пайдаландым?
-оларды бір сөзбен
не дейміз?
-жетістік критериін
құрып алу.
Бейнеролик
қарау.
-Сіздер қазір
бейнеролик қарайсыздар, тыңдап болғаннан кейін топпен
жұмыстанасыздар.
-бейнеролик
түсінікті болса, бейнероликтің ішінен қандай жаңалықтар
естідіңдер?
-бірге
айтайықшы.
Топтық
тапсырмалар
1 топ. «Жер,су»
тобы. Тапсырма: Адаамдар суды қандай мақсатта пайдаланады?
Табиғатта су қайда кездеседі? Жер ресурстарын жаз. тақтадағы
суреттердің қайсысы су ресурстарына
жатады?
2 топ. «Жануарлар»
тобы. Тапсырма: Жануарлардан алынатын ресурстарды адамдардың қалай
қолданылатыны туралы кластер
құрастыр.
3 топ. «Өсімдіктер» тобы.
Тапсырма: Адамдар өсімдіктерден алынатын ресурстарды
жазыңдар.
|
1-топ:
«Жер,су»
2-топ:
«Жануарлар»
вагоны
3-топ:
«Өсімдіктер»
|
Жаңа
білім
10
минут
|
Білу және
түсіну
Оқушылар оқулықтағы негізгі
тақырыппен
танысады.
|
Оқулық,
мәтіндер.
|
Ортасы
10
минут
|
Қолдану
Оқулықта берілген
тапсырмаларды орындау.
|
Оқулық,қабырғаға ілінген
ватмандар, түрлі-түсті
маркерлер,
|
Сергіту
сәті
2
минут
|
Сыныптағы табиғат ресурстарын
стикермен белгілеп беріңдер.
|
Оқушылар стикермен
белгілейді
|
Аяқталуы
Сабақты
бекіту
10
минут
|
Ой
қорыту
|
Тақырып бойынша түйген
білімдерін жазады.
|
Бағалау
5
минут
Кері
байланыс
3
минут
|
-Сабақта көп нәрсені
түсінбедім, сабақтағы мәліметтер маған керек емес, сабақта белсенді
бола алмадым, жауап берген
жоқпын.
- Сабақта белсенді
болдым, сабақта көп пайдалы мәліметтер алдым, көп жұмыс жасадым,
маған бәрі түсінікті болды.
-Сабақ қызықты
болды, белсенді болдым, сабақтан пайдалы мәліметтер алдым, кейбір
тапсырмаларды өзім
орындадым.
|
Сабақтан алған әсерлерін
стикерге жазып, қоржындарға
жабыстырады.
|
Үйге тапсырма:
Мазмұндау.
|