|
Бөлім |
ЗАТТАР ЖӘНЕ МАТЕРИАЛДАР |
||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Құлданбай Гауhар Шапағатқызы |
||||
|
Күні |
03.12.2021 |
||||
|
Сынып 6 «Ә» |
Қатысушылар саны 20 |
Қатыспағандар саны 0 |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақстанның жер қойнауы байлықтары |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
6.3.3.3 – Қазақстандағы пайдалы қазбалардың кен орындарын және қолдану салаларын анықтау |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
||||
|
Бағалау критерииі |
|
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Басы 10 минут |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
3. Оқушыларды топтарға біріктіру 1 ТОП: МҰНАЙ ТОБЫ 2 ТОП: ГАЗ ТОБЫ 3 ТОП: КӨМІР ТОБЫ Үй тапсырмасын тексеру «ИӘ» «ЖОҚ» әдісі арқылы
|
Оқушылар амандасады, топқа бөлінеді Оқушылар сұраққа жауап береді |
|
Слайд-1 |
|
|
Ортасы 25 минут |
Пайдалы қазбалар деп, қазіргі техниканың даму деңгейінде, табиғи түрінде немесе өңделгеннен кейін шаруашылықта пайдалануға болатын минералдар мен тау жыныстарын айтады. 1 тапсырма Топтық жұмыс «Бэкроним» әдісі Мұнай тобы «Мұнай» Газ тобы «Газ» Көмір тобы «Көмір» Дескриптор
2 тапсырма Жұптық жұмыс «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі Оқушылар жұптасып, берілген шартты белгілерді өз араларында анықтап, картада белгілеп, сипаттама келтіреді Дескриптор
СЕРГІТУ СӘТІ
3 тапсырма жеке жұмыс Сәйкестендіру Мұғалжар тауында кездесетін пайдалы қазба? Жауабы : ХРОМИТ, никель 2) Маңызы жағынан екінші орын алатын көмір алабы? Екібастұз 3)ҚР ең бірінші мұнай ұңғысы Доссор 4) Газ кен орны : Қарашығанақ 5) КЕНСІЗ ПАЙДАЛЫ ҚАЗБА? Асбест, фосфорит , тұз 6) мыстың ең ірі кен орны? Жезқазған 7) алюминийдің негізгі шикі заты Боксит 8 ) Сарыбай темір кені қай жылы пайдалануға берілді? 1961
|
Оқушылар жаңа тақырыпты меңгереді Оқушылар кластер құрады Оқушылар жұптасып тапсырма орындайды Оқушылар сергіту сәтін орындайды Әрбір оқушы жеке тапсырма орындайды |
«Араның ұяшығы» арқылы бағаланды |
Слайд-3 Слайд-4 Слайд-5 Слайд-6 Слайд-7 |
|
|
Сабақтың соңы 10 минут |
«Еркін микрофон» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. Мақсаты: Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады. Тиімділігі: Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды. |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
Мұғалім оқушыларды «Араның ұяшығы» әдісі арқылы бағалайды. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Табиғи құбылыстардың көптүрлілігі
Табиғи құбылыстардың көптүрлілігі
|
Бөлім |
ЗАТТАР ЖӘНЕ МАТЕРИАЛДАР |
||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Құлданбай Гауhар Шапағатқызы |
||||
|
Күні |
03.12.2021 |
||||
|
Сынып 6 «Ә» |
Қатысушылар саны 20 |
Қатыспағандар саны 0 |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақстанның жер қойнауы байлықтары |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
6.3.3.3 – Қазақстандағы пайдалы қазбалардың кен орындарын және қолдану салаларын анықтау |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
||||
|
Бағалау критерииі |
|
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Басы 10 минут |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
3. Оқушыларды топтарға біріктіру 1 ТОП: МҰНАЙ ТОБЫ 2 ТОП: ГАЗ ТОБЫ 3 ТОП: КӨМІР ТОБЫ Үй тапсырмасын тексеру «ИӘ» «ЖОҚ» әдісі арқылы
|
Оқушылар амандасады, топқа бөлінеді Оқушылар сұраққа жауап береді |
|
Слайд-1 |
|
|
Ортасы 25 минут |
Пайдалы қазбалар деп, қазіргі техниканың даму деңгейінде, табиғи түрінде немесе өңделгеннен кейін шаруашылықта пайдалануға болатын минералдар мен тау жыныстарын айтады. 1 тапсырма Топтық жұмыс «Бэкроним» әдісі Мұнай тобы «Мұнай» Газ тобы «Газ» Көмір тобы «Көмір» Дескриптор
2 тапсырма Жұптық жұмыс «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі Оқушылар жұптасып, берілген шартты белгілерді өз араларында анықтап, картада белгілеп, сипаттама келтіреді Дескриптор
СЕРГІТУ СӘТІ
3 тапсырма жеке жұмыс Сәйкестендіру Мұғалжар тауында кездесетін пайдалы қазба? Жауабы : ХРОМИТ, никель 2) Маңызы жағынан екінші орын алатын көмір алабы? Екібастұз 3)ҚР ең бірінші мұнай ұңғысы Доссор 4) Газ кен орны : Қарашығанақ 5) КЕНСІЗ ПАЙДАЛЫ ҚАЗБА? Асбест, фосфорит , тұз 6) мыстың ең ірі кен орны? Жезқазған 7) алюминийдің негізгі шикі заты Боксит 8 ) Сарыбай темір кені қай жылы пайдалануға берілді? 1961
|
Оқушылар жаңа тақырыпты меңгереді Оқушылар кластер құрады Оқушылар жұптасып тапсырма орындайды Оқушылар сергіту сәтін орындайды Әрбір оқушы жеке тапсырма орындайды |
«Араның ұяшығы» арқылы бағаланды |
Слайд-3 Слайд-4 Слайд-5 Слайд-6 Слайд-7 |
|
|
Сабақтың соңы 10 минут |
«Еркін микрофон» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. Мақсаты: Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады. Тиімділігі: Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды. |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
Мұғалім оқушыларды «Араның ұяшығы» әдісі арқылы бағалайды. |
|
|
шағым қалдыра аласыз

















