«№3 ЖББМ_» КММ_________
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Бөлім: |
Химиялық реакциялар |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
Айдарбекова Сания
Сергоевна |
|
|
Күні: |
24.12.2021ж |
|
|
Сынып: 3 А, Ә, Б, Д |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Natural acids and alkalis.
Indicators |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.3.4.1 –«қышқылдық» және «сабындылық» қасиеттер кейбір табиғи қышқылдар мен сілтілердің белгілері болуы мүмкін екенін білу; 7.3.4.2 –химиялық индикаторлар метилоранж, лакмус, фенолфталеинді және олардың әртүрлі ортадағы түстерінің өзгеруін білу; 7.3.4.3 –рН шкаласы негізінде әмбебап индикаторды қолданып, сілтілер мен қышқылдарды анықтай алу. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар білу керек:
Көптеген оқушылар білу керек:
Кейбір оқушылар білу керек: ерітінділердің қышқылдық және сілтілік ортасын зерттеп, қорытындылайды. |
|
|
Тілдік мақсаттар |
|
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3. Өткен тақыпты сұрақтар қою арқылы қайталайды. 4. Термин сөздерді еске түсіреді.
|
1.Мұғаліммен амандасады. 2. Сұраққа жауап береді. 3. Термин сөздерді қайталап шығады. |
Оқушылар әр бөлімді орындағаны үшін өзіне 1 ұпайдан қосып отырады. |
Интербелсенді тақта/ компьютер |
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты түсіндіру.Оқушылар терминологияны дәптерге көшіріп жазады. Зертханлық жұмысты түсіндіреді. Содан кейін зертханалық жұмысқа кірісеміз.
Мұғалім пазлды құрастыру жолын түсіндіреді. Жеке тапсырма Пазлды құрастыңыз
|
Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. Сабақтың мақсаттарымен танысады. Мұғалімді тыңдайды. Оқушылар зертханалық жұмыс парағын алып толтырады Оқушылар пазлды ассоциациялық жүйемен құрастырады. |
|
Интербелсенді тақта/ компьютер Зертханалық жұмыс парақшасы . Жеке жұмыс парақшасы |
|
Сабақтың соңы |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс:
|
Өзін-өзі бағалау. |
|
Өзін-өзі бағалау парақшасы |
|
Үй тапсырмасы |
§11, Келесі сұрақтарды қолдана отырып «Индикаторлар» тақырыбына шағын әңгіме құрыңыз |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Табиғи қышқылдар және сілтілер
Табиғи қышқылдар және сілтілер
«№3 ЖББМ_» КММ_________
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Бөлім: |
Химиялық реакциялар |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
Айдарбекова Сания
Сергоевна |
|
|
Күні: |
24.12.2021ж |
|
|
Сынып: 3 А, Ә, Б, Д |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Natural acids and alkalis.
Indicators |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.3.4.1 –«қышқылдық» және «сабындылық» қасиеттер кейбір табиғи қышқылдар мен сілтілердің белгілері болуы мүмкін екенін білу; 7.3.4.2 –химиялық индикаторлар метилоранж, лакмус, фенолфталеинді және олардың әртүрлі ортадағы түстерінің өзгеруін білу; 7.3.4.3 –рН шкаласы негізінде әмбебап индикаторды қолданып, сілтілер мен қышқылдарды анықтай алу. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар білу керек:
Көптеген оқушылар білу керек:
Кейбір оқушылар білу керек: ерітінділердің қышқылдық және сілтілік ортасын зерттеп, қорытындылайды. |
|
|
Тілдік мақсаттар |
|
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3. Өткен тақыпты сұрақтар қою арқылы қайталайды. 4. Термин сөздерді еске түсіреді.
|
1.Мұғаліммен амандасады. 2. Сұраққа жауап береді. 3. Термин сөздерді қайталап шығады. |
Оқушылар әр бөлімді орындағаны үшін өзіне 1 ұпайдан қосып отырады. |
Интербелсенді тақта/ компьютер |
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты түсіндіру.Оқушылар терминологияны дәптерге көшіріп жазады. Зертханлық жұмысты түсіндіреді. Содан кейін зертханалық жұмысқа кірісеміз.
Мұғалім пазлды құрастыру жолын түсіндіреді. Жеке тапсырма Пазлды құрастыңыз
|
Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. Сабақтың мақсаттарымен танысады. Мұғалімді тыңдайды. Оқушылар зертханалық жұмыс парағын алып толтырады Оқушылар пазлды ассоциациялық жүйемен құрастырады. |
|
Интербелсенді тақта/ компьютер Зертханалық жұмыс парақшасы . Жеке жұмыс парақшасы |
|
Сабақтың соңы |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс:
|
Өзін-өзі бағалау. |
|
Өзін-өзі бағалау парақшасы |
|
Үй тапсырмасы |
§11, Келесі сұрақтарды қолдана отырып «Индикаторлар» тақырыбына шағын әңгіме құрыңыз |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз

















