Материалдар / Тағам және сусын 1 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Тағам және сусын 1 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Материал жаңартылған білім бағдарламасы бойынша жас мамандарға көмегі тие ма деген ойдамын
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
06 Қазан 2018
923
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспар

Пәні: математика

Ортақ тақырып: «Тағам және сусын»

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Күні:

Сынып: 1 сынып

Мектеп: Н.Островский атындағы №4 Күршім орта мектебі

Мұғалімнің аты-жөні: Кульбаева Замира Каиргаликызы

Қатысқандар саны: 21

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы:

Шамалар және өлшемдер

Оқу мақсаты

1.1.3.1Ұзындық /масса/ көлем(сыйымдылық), уақыт шамаларын ажырату, оларды өлшеу үшін құралдарды таңдау, өлшемдер жүргізу.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: Ұзындық, масса, көлем,уақыт шамаларын өлшей алады.


Көптеген оқушылар: ұзындық, көлем, уақыт шамаларын ажыратады.


Кейбір оқушылар: ұзындық, көлем, уақыт шамаларын пайдаланып , өздігінен есептер құрайды, шығарады.


Бағалау критерийлері

Ұзындық /масса/, көлем(сыйымдылық), уақыт шамаларын ажыратады, оларды өлшеу үшін құралдарды таңдайды, өлшемдер жүргізеді.


Тілдік мақсаттар:

Оқушылар орындай алады: шамаларды өлшеу құрылғыларының қай кезде қолдану керектігін біледі.


Пәнге тән лексика мен терминология: ұзындық, көлем, уақыт-өлшем бірліктер.

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: -Сабақ нешеде басталады?

-Мектепке дейін қанша уақыт жүріп келесің?

-1 стакан суды банкаға құйсақ көлемі өзгере ме?



Құндылықтарды дарыту

«Мәңгілік Ел»жалпы ұлттық идеясының жалпыға бірдей еңбек құндылығы негізінде , еңбек өнімін арттыруға, табыстың тұрақты өсуге баулу.


Пән аралық байланыс

Музыка, дүниетану, сауат ашу.


АКТ қолдану дағдылары

balapan.kaztrk.kz, imektep.kz

Бастапқы білім

Алыс-жақынды, мөлшерді, уақытты үнемдейді.


Сабақ барысы

Сабақтың

Жоспарланған

кезеңдері


Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы


4 минут






Ұйымдастыру кезеңі

Сыныпты қалыпқа келтіру.

Психологиялық ахуал: «Тағамдар» әдісі

Оқушылар жемістер, сусындар, тәттілер салынған суреті бар қағаздарды таңдап алады және сол бойынша топтарға бөлінеді.

1 топ. «Жемістер»

2 топ. «Сусындар»

3 топ. «Тәттілер»




Сабақтың ортасы

32 минут


4 мин
























10 минут




















8 минут























3 минут










7 минут

Тапсырма №1 «Сұрақ-жауап»

-Балалар мен бірден Астанаға жете аламын ба? Неге?

-Қанша уақытта жетуім мүмкін?

-Арақашықтықты немен өлшеймін?

-Уақыт дегенде ойларыңа не келеді?

-Уақытты тоқтатып қоюға бола ма?

-Тағы нені өлшеуге болады?

Рисунок 2

Рисунок 3

Дескриптор:1.Сұрақты тыңдайды.

2.Ойланып толық жауап береді.

3.Ойларын қорытады.


Қ.б: « Торт кесектері»

Бүтін торт-керемет

Жарты торт-тырыс

Бір тілім торт-ойлан


Тапсырма №2 «Зерттеу»(Т)

Әр топқа таратылады.

-1 литр банкадағы су неше стакан болады?

-Оқушылар топтағы балалардың бойын өлшеп шығады. Ең ұзын және ең қысқа баланың бойының ұзындығын салыстырады.

-1 минутта өзінің атын неше рет жазады.

Дескриптор:1.Тапсырманы тыңдайды.

2.Бірлесе отырып орындайды.

3.Ойын жинақтап айтады.


Қ.б: «Судың көлемі»

Толған стакандағы су-тамаша

Жартылай стакандағы су-жақсы.

Толмаған стакандағы су-тырысу керек.


Тапсырма №3 «Ойлан тап»

  • Таразының бір жағында 1 кг, 2кг гір тасы тұр. Оған қанша килограмм конфет қажет.

  • 4 литр шырын алу үшін , 1 литрлік құтыдан нешеу керек.

  • Сағат 1400.Концерт 1700-де Айжанда концертке дейін қанша уақыты бар?

Дескриптор:1.Тапсырманы оқиды.

2.Есепті құрастырып шығарады.

3.Шамалардың айырмашылығын айтады.

Объект 1


Қ.б: «Ауызша бағалау»

Керемет

Талпын

Белсенді бол


Сергіту сәті

Ұзын құлақ сұр қоян,

Естіп қалып сыбдырды.

Ойлы-қырлы жерлермен

Ытқып-ытқып жүгірді.

Қарап еді артына,

Қиығын салып көзінің.

Келе жатқан томпаңдап,

Көжегі екен өзінің.


Тапсырма №4 «Ғажайып көрме»

Оқушыларға каpтоннан сағат жасауды ұсынамын.Оқушылар қол сағаттының, қабырға сағатының, үстел сағaтының , құм сағатының немесе қалта сағатының моделін жасайды.
Сыныпта сағаттар көрмесі ұйымдастырылады.

Дескриптор: 1.Тапсырмамен танысады

2.Ақылдаса отырып орындайды.

Қ.б: «Жетістік жемісі»

Қызыл алма- түсіндім

Жасыл алма-жақсы түсіндім

Сары алма-түсінбедім





















Рисунок 5













Объект 4

































Сабақтың соңы

4 минут

Кері байланыс

1.Бүгінгі сабақтан алған әсерім?

2.Маған не ұнады/ не ұнамады?

3.Тапсырманы орындаудағы қиыншылықтар?


«Пирамида»

Үш бос табақ қойылады.Сол табақтарға тағамдардың суретін жапсырады.

1 табақ-түсінген жоқпын

2 табақ-сұрағым бар

3 табақ-түсіндім



Саралау- оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырасыз?


Тапсырма тәсілі -«Сұрақ-жауап» әдісі арқылы оқушылардың ойлау дағдысын қалыптастырады.

Дереккөздер тәсілі –практикaлық тапсырма орындауда

« Ғажайып көрме» әдісін қолданғанда кейбір оқушы қосымша дереккөзден қарастырады

Қарқын тәсілі - «Зерттеу»әдісін қолданғанда қарқыны төмен оқушыларға қосымша уақыт беріледі.

Қорытынды тәсілі – «Ойлан, тап!», « Зерттеу» әдістерінде оқушыларға бағытталған нұсқаулар беру арқылы жаңа сабақты түсіну деңгейлерін анықтау.

Диалог және қолдау көрсету тәсілі - «Сұрақ-жауап», «Ойлан, тап!» , «Зерттеу»әдістері арқылы тапсырмалар орындағанда кейбір оқушыға жан-жақты көмек көрсету үшін жетелеуші сұрақтар қойылып, сөзбен ынталандырылып, қолдау көрсетіледі.

Бағалау тәсілі - «Сұрақ-жауап», «Ойлан- тап» , «Зерттеу»әдістерінде білім беруде табыстылыққа қол жеткізу үшін оқушы сабақтың әр кезеңіде қалыптастырушы бағалау арқылы бағаланып отырады.

Жіктеу тәсілі – «Зерттеу» әдісін қолданғанып топтық жұмыс жасағанда талаптары әртүрлі оқушылар бір топ болып орындайды.

1 тапсырма

Қ.б:« Торт кесектері»

Бүтін торт-керемет

Жарты торт-тырыс

Бір тілім торт-ойлан


2 тапсырма

Қ.б: «Судың көлемі»

Толған стакандағы су-тамаша

Жартылай стакандағы су-жақсы.

Толмаған стакандағы су-тырысу керек.



3 тапсырма

Қ.б: «Ауызша бағалау»

Керемет

Жақсы

Ойлан


4 тапсырма

Қ.б: «Жетістік жемісі»

Қызыл алма- түсіндім

Жасыл алма-жақсы түсіндім

Сары алма-түсінбедім


Кері байланыс

1.Бүгінгі сабақтан алған әсерім?

2.Маған не ұнады/ не ұнамады?

3.Тапсырманы орындаудағы қиыншылықтар?


1 табақ-түсінген жоқпын

2 табақ-сұрағым бар

3 табақ-түсіндім







Тазалықты сақтау,қайшымен, желіммен жұмыс жасағанда қауіпсіздікті сақтау.
















Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?

Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезендері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі(оқыту турулу да оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2.

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік / қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!