Материалдар / Тағам құрамындағы қоректік заттар ҚМЖ 7-сынып
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Тағам құрамындағы қоректік заттар ҚМЖ 7-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Тағам құрамындағы қоректік заттар ҚМЖ 7-сынып
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
12 Сәуір 2024
49
1 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
250 тг 188 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқамерзімді жоспар

Бөлім:

Адам ағзасындағы химиялық элементер

Педагогтің аты-жөні:


Күн:

Сыныбы : 7

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Тақырыбы:

Тағам құрамындағы қоректік заттар

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

  • 7.5.1.1-тағам өнімдерін химиялық заттардың жиынтығы деп түсіну;

Сабақтың мақсаты:

  • адам организміне кіретін химиялық элменттерді білу;

  • тағам өнімдерін химиялық заттардың жиынтығы деп түсіну;

Бағалау критерииі

  • адам организміне кіретін химиялық элменттерді біледі;

  • тағам өнімдерін химиялық заттардың жиынтығы деп түсінеді;

Құндылықты дамыту


  • Оқушыларды академиялық адалдыққа тәрбиелеу ;

  • Оқушыларың бойында жауапты азаматтық ұстанымды, ар ұят, адамгершілік қасиеттерді қалыптастыру ;

  • Оқушылар арасында ынтымақтастық ортаны қалыптастыру.


Сабақ барысы

Мұғалімнің әрекеті


Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы




3 мин

І. Ұйымдастыру кезеңі:

«Менің көңіл күйім!» әдісі бойынша жағымды психологиялық ахуал орнатады


«Фигура пішіндері» бойынша топқа бірігуге нұсқау береді.

Оқушылар шеңберге тұрып «Менің көңіл күйім!» тәсілі арқылы сыныпта жағымды ахуал орнатады .


«Фигура пішіндері»

бойынша топтарға

бірігеді.


Кері байланыс:

Мадақтау арқылы бағаланады.

Түрлі түсті стикерлер

7 мин

ІІ Үй тапсырмасы

«Попкорн» тәсілі арқылы өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді.






«Суретті сөйлет» тәсілі арқылы сұрақтар қою отырып жаңа сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтайды.

Оқушылар «Попкорн» тәсілі арқылы өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді.





«Суретті сөйлет» тәсілі арқылы сұрақтарға жауап бере отырып, жаңа сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтайды

Кері байланыс:

Мадақтау арқылы бағаланады.

«Жарайсың!»

«Тамаша жауап»т .б

Экран

15 мин

ІV Жаңа сабақ

Мұғалімнің қысқаша түсіндіруі, өткен тақырыпты қайталау.

Топтық жұмыс ұйымдастыру.


1-топқа «Нәруыздар»

2-топқа «Майлар»

3-топқа «Көмірсулар»

4-топқа «Макроэлементтер»

5-топқа «Микроэлементтер» туралы ақпаратпен танысуды, топта талдап, түсіндіруді ұсынады.


Оқушылар мұғалімнің түсіндіруін тыңдап , керек ақпаратты дәптерге жазады, берілген нұсқау бойынша топта жұмыс жасайды.

1-топқа «Нәруыздар»

2-топқа «Майлар»

3-топқа «Көмірсулар»

4-топқа «Макроэлементтер»

5-топқа «Микроэлементтер» туралы ақпаратпен танысады, топта талдап, түсіндіреді.

Жасалған жұмыстары бойынша әр топ плакат дайындайды. Әр топ тақтаға шығып өз плакаттарын қорғайды



ҚБ: «Басбармақ» арқылы бірін бірі бағалайды




А4 парағы


Маркер


Химия

7-сынып



15

Сабақты бекіту тапсырмалары.





Мұғалім тақырып бойынша білімдерін тиянақтау үшін жеке, жұптық жұмыстар ұйымдастырады










Оқулықта берілген тапсырманы орындатады, бақылайды

Жұмыстың орындалуына бақылау жасайды,

ЕБҚ оқушыға қолдау көрсетеді.








1-тапсырма Жұптық жұмыс

Суреттегі тағамдық өнімдер және олардың химиялық құрамы туралы әңгіме құрастырыңыз.









2-тапсырма Жеке жұмыс

Адам ағзасына қажет тағамдық өнімдерді қоректік заттарға бай болуына байланысты жіктеңіз:

грек жаңғағы, шекілдеуік майы, сиыр еті, жұмыртқа, картоп, айран, нан, күріш, қияр, апельсин, зәйтүн майы, алма, сары май.


Тағам аты

Құрамы


Нәруыз

Май

көмірсу

Дәрумендер













ЕБК тапсырмасы

Суретті мұқият қарап, тағам құрамындағы қоректік заттарды анықта


















Дескриптор :

суреттерге қарап, тағамдық өнімдер және олардың химиялық құрамы туралы әңгіме құрастырады

Жалпы балл-

Жұптар бірін бірі бағалайды




Дескриптор :

адам ағзасына қажет тағамдық өнімдерді қоректік заттардың бай болуына байланысты жіктейді және кестені толтырады;

Жалпы балл-5

ҚБ: «Фишка» арқылы өзін өзі бағалайды




Дескриптор :

тағам құрамындағы қоректік заттарды анықтайды;

Жалпы балл-3

ҚБ: «Фишка» арқылы өзін өзі бағалайды



Оқулық


Химия

7-сынып




Тапсырма жазылган парактар




















Сабақтың соңы



4 мин

Кері байланыс

«Банкомат» тәсіл

арқылы кері байланыс жасауды ұсынады

Қатысушылар

«Банкомат» тәсіл

арқылы кері байланыс жасайды

Кері байланыс:

«Банкомат» тәсілі

арқылы

1 мин

Үй тапсырмасы §.18 оку









Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!