"Танымдық әрекеттерін дамыту" пәнінен 1-тоқсанға қысқа мерзімді жоспар

Тақырып бойынша 11 материал табылды

"Танымдық әрекеттерін дамыту" пәнінен 1-тоқсанға қысқа мерзімді жоспар

Материал туралы қысқаша түсінік
Орташа ақыл-ой кемістігі бар білім алушыларға арналған 5-9 сыныптары үшін «Танымдық әрекеттерін түзету» пәнінен жаңартылған мазмұндағы қысқа мерзімді жоспар.
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Бөлім

Сенсорлық процестері мен кеңістіктік-уақыттық бейімделуін дамыту

Педогогтің Тегі, Аты, Әкесінің аты

Госман Алия Канышовна

Күні

04.09

Сынып: 8 «ә»

Қатысушылардың саны: 1

Қатыспағандар саны: -

Сабақтың тақырыбы

Есту қабілетін дамыту

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

8.1.1.1 тыңдау арқылы әңгімелесу мен әндетуді ажырату.

Сабақтың мақсаттары

Оқушының естіп қабылдау қабілетін дамыту, диафрагмалық тыныс алуды дамыту, қалам ұстау дағдысын жаттықтыру.



Сабақтың барысы

Сабақ кезеңі/ уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басталуы

Ұйымдастыру кезеңі

10 минут

Жағымды көңіл-күй тудырады.

Кинесиологиялық жаттығу жасау «Ішпен тыныс алу»

Мұрынмен тыныс алыңыз. Тыныс шығару ерінді жымқыру арқылы аз мөлшерде шығарылады. Тыныс шығара отырып, ерін үстінде жұмсақ бір заттың салмағын сезініп елестетіп көріңіз. Бұл тармақ жаттығуға дайындық болып табылады.

1. Қолдарыңызды ішіңізге қойыңыз. Ішіңіз дөңгеленгендей болып, мұрын арқылы ауамен тыныс алыңыз.

2. 3 секунд тынысты ұстап тұрыңыз.

3. Ақырын тыныс шығарыңыз, сол кезде ішіңіз кішірейіп және шамалы ішке қарай кіреді.

4. Тынысты 3 секунд ұстап тұрыңыз және тыныс шығарыңыз.

5 . Жаттығуды 3 реттен артық жасамаңыз. Назар аударыңыз, жаттығу кезінде тыныс алу ырғақты болуы қажет.

Нұсқаулық бойынша кинесиологиялық жаттығуды жасайды.

Жарайсың!

Керемет!



Сабақтың ортасы

Негізгі кезең

25 минут

Жаңа сабақ:

АКТ -пайдалана отырып есту арқылы қабылдау қабілетін дамыту:

аудио тыңдау арқылы әңгімелесу мен әндетуді тыңдау кезінде ажыратуға үйретеміз.

Кезек-кезекпен әндер мен әңгімелесу үзіндісі қосылып отырады. Дұрыс жауап бергеннен кейін келесі аудиоға ауысады.

  • Ал қандай дыбыстарды естідік?

  • Қай ән көбірек ұнады?

  • Қай кезде қиындау болды?

Түзету-дамытушылық кезең:

1. Үзік сызықтарды қосамыз

2. Бірінші тапсырмада шыққан суретті бояу. Оқушыға бояуды өзіне таңдата отырып талғамға бейімдеу.

3. Суретті мұқият қарап айырмашылықтарын тап

Ән мен әңгімелесуді ажыратады.













Үзік сызыктарды қосу арқылы мысықтың суретін салады.











Мысықтың суретін бояйды.

Берілген суреттен айырмашылықтарын іздеп табады.

Әр дұрыс жауапты сөздер арқылы мадақтау.

Алдын ала ән мен әңгімелесу жазылған аудиосы бар АКТ құралы

Сабақтың соңы

Рефлексия

10 минут

«Мойынның айналуы»

1. Тік тұрыңыз, басыңыз - сызық ортасында.

2. Бір иығыңызды құлаққа бағыттап шамалы көтеріңіз. Басыңызды оған жайғастырыңыз.

3. Басыңыздың ортаңғы түзуге сырғанауына мүмкіндік беріңіз және иығыңызды босаңсытыңыз. Иегіңіз жеткілікті деңгейде сүйірлене төмен салбыраулы болсын, сол қалыпта артқы мойын бұлшықеттерінің созылуын сезінесіз. Ал аузыңыз шамалы ашулы күйде болсын. Басыңызды ауыр қатты шар деп елестетіңіз.

4. Өте баяу қарқынмен басыңызды оңға және солға бұрыңыз. Барынша көп бас бұрылысы иықтан төмен болмау қажет.

5. 4-5 рет иықтан иыққа өту арқылы қимыл жасаңыз. Мойында қатты бұлшықеттер тырысқан жерлерде шамалы көбірек басыңызды бір қалыпта ұстауға тырысыңыз және асықпай терең дем алыңыз.

6. Бастапқы күйіңізге оралыңыз. Алдыңғы мойын бұлшықеттерінің жеңіл созылуына дейін басыңызды шамалы артқа қайырыңыз. Аузыңыздың шамалы ашылуын ұмытпаңыз.

7. Жан-жаққа басыңызды ақырындап бұруды (айналдыруды) бастаңыз. Теңселу шегінің қимылдары алдыңғымен салыстырғанда артқа мүмкіндігінше аз болғаны дұрыс.

Қ осымша: бұл жаттығу ОЖЖ босаңсуына және мойын, иық, арқа тұстарындағы қысымдарды жоюға көмектеседі.

Жаттығуды мұғалімнің нұсқаулығы, көрсетуі бойынша қайталап жасайды.

Өте жақсы жасап жатырсың! Керемет!




Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
15.11.2024
210
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі