Материалдар / Тақырыбы: Бурабай ұлттық саябағы
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Тақырыбы: Бурабай ұлттық саябағы

Материал туралы қысқаша түсінік
6-сынып.Сабақтың тақырыбы: "Бурабай ұлттық саябағы" Мәтіннің атауын талқылау және алғашқы бөлігін тыңдау арқылы көтерілетін мәселені болжайды. Тақырып бойынша жеке сөздерді, бірге, бөлек жазылатын сөздерді ажыратады
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
23 Қырқүйек 2022
432
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

С. Адамбеков атындағы жалпы орта білім беретін мектебі

Қысқа мерзімді жоспар

Пәні : қазақ тілі

Сабақтың тақырыбы: Бурабай ұлттық саябағы

Бөлім:

Қазақстандағы көрікті жерлер

Педагогтің аты-жөні:

Б.Мырзаханова

Күні:

02.09.2022 жыл

Сыныбы: 6 «А,Ә»

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Бурабай ұлттық саябағы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

6.1.1.1 Мәтіннің атауын талқылау және алғашқы бөлігін тыңдау арқылы көтерілетін мәселені болжау.

6.4.1.1.тақырып бойынша жеке сөздер,бірге, бөлек және дефис арқылы жазылатын сөздерді орфографиялық нормаға сай жазу.

Сабақтың мақсаты:

Мәтіннің атауын болжай отырып талқылайды, тақырып бойынша жеке сөздерді, бірге, бөлек жазылатын сөздерді ажыратады

-Мәтіннің атауын алғашқы бөлігін тыңдау арқылы болжай отырып талқылайды, жеке сөздерді, бірге, бөлек және дефис арқылы жазылатын сөздердің ерекшеліктерін анықтайды . 

Бағалау критерийі:

1. Мәтіннің атауындағы көтерілген мәселені болжай отырып талқылайды.

2. Күрделі сөздерді орфографиялық нормаға сай жазады.  

Құндылықтар

Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/

Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ-

тың басы








Қызығушы-

лықты ояту.

7 мин.

Ұйымдастыру кезеңі:

1. Оқушылармен амандасу, түгендеу.

2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.

«Жақсы сөз –жарым ырыс»

Менің саған тілерім...

СЖ. «Талқылауға арналған сұрақтар

1. Қазақстанның қандай көрікті жерлерің білесіңдер?

2. Не себепті ... деп ойлайсыңдар?

3. Сен тұратын жер көрікті ме?

Ж/Ж.Тыңдалым алды тапсырма Оқушыларға жетек сұрақтар беру арқылы сабаққа ынталандыру.

Топ атаулары неліктен “өзен”, “тау”, “орман” деп аталды?

2. "Көрікті жерлер" деп қандай жерлерді айтуға болады?

3. Қазақстандағы қандай көрікті жерлерде саяхатта болдыңдар?

Кері байланыс. Оқушы жауабын ескере отырылып беріледі.

Білім алушы амандасады.

Оқу –құралдарын дайындайды.

Бір-біріне тілек айтып жақсы көңіл-күймен сабаққа назар аударады.


Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді.













ҚБ


Оқулық


Суреттер











Сабақтың ортасы












10 минут










15 минут










7 минут

Жаңа сабақ

Мағынаны тану

Сабақтың тақырыбын, мақсатын,бағалау критерийлерін таныстырамын.

1-тапсырма.Суреттер мен тірек сөздер арқылы сабақтың не туралы болатынын болжаңдар.

Тірек сөздер: сұлу табиғат,көрікті жер,әсем табиғат



2-тапсырма.ТЖ.Оқулық -4 бет

Берілген мәтінді мұқият тыңдаңыз.

1. Оқжетпестің ерлігіне қандай баға бере сіңдер?

2. Оқ жетп ес нег е тас қа айн а луд ы жалб ар ын ып сұ рад ы?

3.Аңызды қалай аяқтар едіңдер?

Өз болжамдарыңды айтыңдар.

3-тапсырма. Ж

Оқылым мәтін індегі морфоло иялық ұстаным бойынша

күрделі сөз бен сөз тір кестерін жзыңдар.

Үлгі: Оқжетпес – Оғжетпес.



Суретке қарап,жаңа тақырыпты болжайды.


Болжам сурет





Дескриптор:

Фотосуреттерге қарап сөйлем құрайды.

Сурет желісі бойынша мәтін құрастырады.





Дескриптор:

Білім алушы

Мәтінді мұқият тыңдайды.

Берілген сұрақтарға жауап береді.

Өз болжамдарыңды айтыңдар.


































Сабақтың соңы

Ой толғаныс.

Рефлексия

6 мин.


Сабақты қорыту:

Күрделі сөздер дегеніміз не?

Күрделі сөздер қашаға бөлінеді?

Орфографиялық норма дегенді қалай түсінесіздер?


Үйге : 4-тапсырма.5-бет

Оқылым мен тыңдалым мәтіндері

бойынша жинақы мәтін жазыңдар.


« ҚҚҚ әдісі »

Берілген сұрақтарға жауап беріп сабақты қорытынды-

лайды.

Үйге :4-тапсырма.

Жинақы мәтін

жазады.

1-10 балдық жүйе бойынша оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігін ескере отырып

бағалаймын.


Оқулық



Тексерілді:................Р.Сүйінбай.. Күні:.....................





Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!