ҰОҚ
тақырыбы:
|
Тақырыбы: «Дұрыс тамақтану.
Дәрумендер»
|
Күні: 09.11.2021
ж
|
|
ТОП:
МАД
|
Балауса
|
|
ҰОҚ-нің
мақсаты:
|
«Бірінші байлық
–денсаулық» деген ұғымды кеңінен түсіндіре отырып, салауатты өмір
салтын насихаттау.Шығармалардың
эмоционалдық мазмұнын, сипатын,көңіл-күйін ажырата білуді
қалыптастыру. Дыбысты таза орындау,сөзін анық айтуға
үйрету.
Ән өнеріне
қызығушылықтарын тәрбиелеу.
|
Күтілетін
нәтиже:
|
Әннің көңілді жарқын сипатын сезініп,
үйренеді.
Әнді тыңдағанда әуенді сезіне
біледі
Ырғағы мен динамикасыншапалақтап көрсету арқылы есте
сақтайды.
Музыкалық-ырғағқты қимылды өздері орындай
алады.
Ойынды қызыға ойнап,
ұйымшылдықпен, белсене
араласады.
|
Тілдік
мақсат:
|
Балалар: Қойылған сұраққа
көңілдене жауап береді, өз ойларын білдіріп
әңгімелейді.
Негізгі терминдер мен сөз
тіркестері: жеміс-жидектердің
көрнекілігі, сылдырмақ, таяқшалар, жасанды жемістер, слайд (дұрыс тамақтану және
дәрумендерге арналған).
Пікір алмасу:
-Бізде қазір қай
мезгіл?
-Күз мезгілінде ауа райы
қалай өзгереді?
-Күз мезгілінде нелер
піседі?
-Жарайсыңдар. Бүгін біз осы
жеміс-жидектер, көкөністер, дұрыс тамақтану үшін қандай тағамдарды
қолдану керек екендігімен
танысамыз.
-Балалар, тамақтану
дегеніміз не?
|
Өткен ҰОҚ-нен
алған
білім
|
Балалар өткен
сабақтардағы сұрақтарға жауап
береді.
|
ҰОҚ өткізу
барысы
|
Жоспарланған
уақыт
|
Жоспарланған
іс-әрекет
|
Ресурстар
|
I.Дұрыс әсерлі көңіл-күй
орнату
II.Ұйымдастыру
|
«Барабанчик» марш ойналып,
балаларды залда қарсы алу.
Музыкалық
амандасу: балалар залға кіріп болғаннан кейін, жарты шеңберге тұрып
,балалар мен баян аспабының сүйемелдеуімен
амандасамыз.
СЕРГІТУ
СӘТІ
Саусақтарға
қараңдар,
Бұл кішкентай
балалар.
Көңілденіп
күледі,
Жаттығуды енді
сен,
Бірге жаса
менімен.
Аман, сау болып
ағзамыз,
Түзу болып
арқамыз.
Досымызға
қарайық,
Күлімсіреп
алайық.
Сұрақ-жауап.
-Балалар, дұрыс тамақтану деген
не?
-Жеміс-жидек жеген
пайдалы ма?
-Пайдалы және пайдалы
емес тамақтануды қалай
түсінесіңдер?
Музыкалық-ырғағқтық қимыл:
«Сәбіз
биі» қимылдарын үйрету.
|
Жеміс-жидек, көкеніс, сылдырмақ,
таяқшалар, жасанды жемістер, слайд (дұрыс тамақтану және
дәрумендерге арналған).
|
III. Тақырып бойынша
жұмыс
|
Ән
тыңдау: :«Ақ
бұлақ»
Балалар әнді
түсінгені жайлы әңгіме айту.Балалар, музыка қандай көңіл күйде
жазылған?
Дауыс жаттығуы: жабынқы үнмен,
айтуды үйрену
- Ән айтар
алдында
дауысты қалыпқа
келтіріп, ән айту ережелерін естен шығармайық, және дұрыс
отыруымызды
қадағалаймыз.
Ән айту: алдыңғы оқу
қызметінде өткен әнімізді қайталап,
қортындылау.
Түсінбеген, дұрыс болмай қалған жерлермен жұмыс
жасау.
Жаңа ән: :«Жемістер»Ә.Бейсеуов.
таныстыру, балалармен жұмыс жасау. Әннің не жайлы екенін
түсіндіріп, қалай әнді айту керек екенін түсіндіру,айту. Ән айтпас
бұрын бірінші танысу, мәтінмен, автормен.Сосын балаларға сүйемелдеу
арқылы әнді орындау.
Яғни ең бірінші
сөздерін оқып аламыз одан кейін сүйемелдеу арқылы әнді
жалғастырамыз.
Дидактикалық
ойын: «Не артық?» ойынның
сөздерін жатқа айтып, бірдей қимылдап, ойын шартының орындалуын
қадағалайды.
Би: «Көкеністер» биінің
элементтерін үйретіп, мәнерлеп орындауға
дағдыландыру.
|
|
IV. ҰОҚ-нің
қорытындысы
|
Оқу қызметін қорытындылаймыз: бүгінгі оқу қызметінде не
өттік барлығын қайталап сұрау.Мадақ сөздер айту. Балаларды саппен
тұрғызып марш арқылы музыка залынан шығарып
салу.
|
|