|
. |
Б БЕКІТЕМІН Директордың оқу жұмысы жөніндегі орынбасары _ ________Е.А.Вощакина «___» ___________2024 ж. |
«Рымбек Байсеитов атындағы Семей қаржы-экономикалық колледжі» КМҚК
(білім беру ұйымының атауы)
Ашық оқу сабағының
жоспары
Тақырыбы:Мәтіндік редактордың пайдаланушы интерфейсінің мақсаты мен сипаттамаларын біледі. Редактордың құжаттарды рәсімдеу бойынша графикалық мүмкіндіктерін біледі.
Модуль/пән атауы: БМ2.Ақпараттық-коммуникациялық және цифрлық технологияларды қолдану
Курс 2, топ 22 MS-1
Дайындаған педагог: Қайырбекова Гүлзат Қайырбекқызы
Күні: «27»__Наурыз_____2024ж.
|
КЕЛІСІЛДІ Арнайы пәндер циклдық комиссия - 2 оқу-әдістемелік комиссияның отырысында қаралды және мақұлданды. 2024ж. «___» №__ хаттама Төраға_________ П.Е. Исмагилова |
|
|
Абай облысы білім басқармасының «Рымбек Байсейітов атындағы Семей қаржы-экономикалық колледжі» КМҚК |
|
|
Колледждің миссиясы: |
Терең білімді, кәсіпқой, әлемнің тұрақты экономикалық дамуынаықпалететін жаһандық экономиканың көшбасшыларын қалыптастыратын сапалы білім |
|
Колледждің пайымдауы: |
Әлемдік білім аренасында танылу, бәсекеге қабілетті мамандарды кәсіби даярлауда сапалы білім беру |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мәтіндік редактордың пайдаланушы интерфейсінің мақсаты мен сипаттамаларын біледі. Редактордың құжаттарды рәсімдеу бойынша графикалық мүмкіндіктерін қолданады. |
||
|
Модуль /пән атауы |
БМ2.Ақпараттық-коммуникациялық және цифрлық технологияларды қолдану |
||
|
Педагог дайындады |
Қайырбекова Г.Қ. |
||
|
1. Жалпы мәліметтер: |
|
||
|
Сабақтың өтетін күні: |
27.03.2024. |
||
|
24.01.2023 |
2 Курс, топ 22 MS-1 |
||
|
Сабақтың түрі |
аралас |
||
|
2. Мақсаты, міндеттері: |
Мәтіндік редактордың пайдаланушы интерфейсінің мақсаты мен сипаттамаларын білу. Редактордың құжаттарды рәсімдеу бойынша графикалық мүмкіндіктерін қолдану. |
||
|
3. Күтілетін нәтижелер: |
Мәтіндік редактордың пайдаланушы интерфейсінің мақсаты мен сипаттамаларын біледі. Редактордың құжаттарды рәсімдеу бойынша графикалық мүмкіндіктерін қолданады. |
||
|
4. Қажетті ресурстар: |
Интернет көздері, Қосымшадағы ресурстар, MS Word - бағдарламасы |
||
|
5. Сабақтың барысы: |
|||
|
Сабақтың кезеңдері: |
Сабақтың мазмұны |
Ескерту |
|
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі (Сәлемдесу, білім алушыларды жылы жүзбен қарсы алу,түгендеу).
2. Командаларды бағалау парағымен таныстыру 3. Wordwall платформасында арқылы үй тапсырмасын тексеру ретінде сұрақтар жасырлған соларды тауып, жауап беру
4. Learningapps платформасында "сөздің жұбын табу" ойыны |
Ресурс №1 Топқа көңіл- күй сыйлау жаттығуы Ресурс №2 «Бағалау парағы» Ресурс №3 https://wordwall.net/ru/resource/70815058/ақпараттық-коммуникациялық-және-цифрлық-технологияларды Ресурс №4 https://learningapps.org/5086486 |
|
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сабаққа
|
Padlet тақтасында Ресурс №6 Презентация
Ресурс №7 Практикалық тапсырма Ресурс №8 https://wordwall.net/resource/70192793/уорд-20-сұрақ Ресурс 9 |
|
|
Сабақтың соңы |
«Тазалық» әдісі Оқушылар сабақтағы қажет мәліметтерді қоржынға, ойлану керек мәліметтерді еттартқышқа, қажет емес мәліметтерді қоқысқа салады.
|
Ресурс 10 А4 парағы |
|
|
Бағалау Үй тапсырмасы |
Learningapps платформасында осы ссылка бойынша орындау https://learningapps.org/383947 |
Ресурс 11 Таратпа беттері |
|
Оқытушылар Қайырбекова Г.Қ.
(қолы) (аты жөні)
Ресурс №2
Бағалау парағы
|
Р/с |
Студенттің аты-жөні |
Үй тапсырмасы |
|
Тапсырмалар |
Қорытындылау |
|||||
|
Joyteka ұяшыық |
Learningapps сөз |
«Ыстық орындық» |
MS Word практика |
Wordwal |
Wordwal |
|||||
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Бағалау шкаласы келесі ұпайлар бойынша бағаланады:
0 балл-0-49 %
1-30 балл-50-69 %
31-70 балл-70-89 %
71-100 балл-90-100 %
Ескерту: бағалау кезінде студенттердің белсенділігі де ескеріледі.
Ресурс №3
https://wordwall.net/ru/resource/70815058/ақпараттық-коммуникациялық-және-цифрлық-технологияларды

Ресурс №4
https://learningapps.org/5086486

Ресурс №6
Сабақтың тақырыбы: Мәтіндік редактордың пайдаланушы интерфейсінің мақсаты мен сипаттамаларын біледі. Редактордың құжаттарды рәсімдеу бойынша графикалық мүмкіндіктерін қолданады.
Мәтінді пішімдеу – мәтіннің пішінін оның
параметрлері арқылы
қою.
Мәтін бөлігінің параметрлерін өзгертпес бұрын
оны айқындап алу қажет. Егер мәтін бөлігі айқындалмаса, онда тек
келесі енгізілетін мәтінге ғана сол ағымдағы параметрлер
қабылданады. Мәтінді пішімдеуге мыналар
жатады:
әртүрлі қаріптерді
пайдалану;
құжат өрісінің шекараларын
өзгерту;
мәтінді бағандарға
бөлу;
символдың, абзацтың, беттің сипатын
тағайындау.
Мәтіндік редактор-магниттік дискіде мәтіндік құжат құруға оны өңдеуге, құжат пішімін өзгертуге, басып шығаруға және т.б қолданылатын қолданбалы программа.
-
Мәтін түрлері

Гипермәтін – бұл басқа мәтіндермен графикалық, бейнелік, дыбыстық ақпаратпен мағыналық байланысын қамтитын мәтін
Гипермәтінде ауысу түрлі түсті асты сызылған мәтін немесе графика болып табылатын гиперсілтеме арқылы жүзеге асырылады.
-
МӘТІНДЕРДІҢ ҚҰРЫЛЫМДЫҚ ЭЛЕМЕНТТЕРІ.
Кәдімгі мәтін – кітап, мақала, техникалық құжат, хат, бүйрық, есеп, т.б.
Маңызды объектілер: символ, сөз, жол, абзац, бет. Символға: әріптер, сандар, арнайы символдар жатады. Символдардың үш түрлі параметрлері: асты сызылған, қарайтылған, таңдалған қарпімен. Символдардан сөз құралады. Сөздер тізбегі жол құрайды. Жолдар абзац құрайды. Абзац “Enter” пернесін басумен аяқталады. Абзац- бұл мағыналық мазмұны бойынша топтастырылған жолдар тізбегі. Абзацтар оң абзацты, теріс абзацты, нөлдік абзацты шегіністі мәтін болып бөлінеді. Абзацтардың тағы бір параметрі жоларалық интервал.
МӘТІНДІК АҚПАРАТТЫ КОМПЬЮТЕРДЕ ӨҢДЕУ ТЕХНОЛОГИЯСЫ

Тәжірибелік тапсырмалар:
-
деңгей: (қарапайым) 1.Өтініш құр. Қаріпі Times New Roman(К) -14
РМҚК «Рымбек Байсеитов атындағы Семей қаржы-экономикалық колледжінің директоры
тобының оқушысы _________________
Өтініш
Мені Байсеитов Шыңың Бағындырушылар Мектебінің тыңдаушылары қатарына қабылдауыңызды өтінемін.
04.05.2010ж. Қолы___________
2- деңгей: (қарапайым) Өмірбаян жаз. Қарпі Times New Roman(К) –14
4 абзацтан тұрсын. Жер, су, адам аттары қою қара түспен жазылсын.
3-деңгей: (қарапайым) Сауалнама құр. Қарпі Times New Roman(К) –14, 10 сұрақтан тұрсын. Осы сауалнаманы толтыр.
Ресурс №8
https://wordwall.net/resource/70192793/уорд-20-сұрақ

Ресурс 10
https://wordwall.net/ru/resource/70212381/сурактар

Оқытушылар Қайырбекова Г.Қ.
(қолы) (аты жөні)
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тақырыбы:Мәтіндік редактордың пайдаланушы интерфейсінің мақсаты мен сипаттамаларын біледі. Редактордың құжаттарды рәсімдеу бойынша графикалық мүмкіндіктерін біледі.
Тақырыбы:Мәтіндік редактордың пайдаланушы интерфейсінің мақсаты мен сипаттамаларын біледі. Редактордың құжаттарды рәсімдеу бойынша графикалық мүмкіндіктерін біледі.
|
. |
Б БЕКІТЕМІН Директордың оқу жұмысы жөніндегі орынбасары _ ________Е.А.Вощакина «___» ___________2024 ж. |
«Рымбек Байсеитов атындағы Семей қаржы-экономикалық колледжі» КМҚК
(білім беру ұйымының атауы)
Ашық оқу сабағының
жоспары
Тақырыбы:Мәтіндік редактордың пайдаланушы интерфейсінің мақсаты мен сипаттамаларын біледі. Редактордың құжаттарды рәсімдеу бойынша графикалық мүмкіндіктерін біледі.
Модуль/пән атауы: БМ2.Ақпараттық-коммуникациялық және цифрлық технологияларды қолдану
Курс 2, топ 22 MS-1
Дайындаған педагог: Қайырбекова Гүлзат Қайырбекқызы
Күні: «27»__Наурыз_____2024ж.
|
КЕЛІСІЛДІ Арнайы пәндер циклдық комиссия - 2 оқу-әдістемелік комиссияның отырысында қаралды және мақұлданды. 2024ж. «___» №__ хаттама Төраға_________ П.Е. Исмагилова |
|
|
Абай облысы білім басқармасының «Рымбек Байсейітов атындағы Семей қаржы-экономикалық колледжі» КМҚК |
|
|
Колледждің миссиясы: |
Терең білімді, кәсіпқой, әлемнің тұрақты экономикалық дамуынаықпалететін жаһандық экономиканың көшбасшыларын қалыптастыратын сапалы білім |
|
Колледждің пайымдауы: |
Әлемдік білім аренасында танылу, бәсекеге қабілетті мамандарды кәсіби даярлауда сапалы білім беру |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мәтіндік редактордың пайдаланушы интерфейсінің мақсаты мен сипаттамаларын біледі. Редактордың құжаттарды рәсімдеу бойынша графикалық мүмкіндіктерін қолданады. |
||
|
Модуль /пән атауы |
БМ2.Ақпараттық-коммуникациялық және цифрлық технологияларды қолдану |
||
|
Педагог дайындады |
Қайырбекова Г.Қ. |
||
|
1. Жалпы мәліметтер: |
|
||
|
Сабақтың өтетін күні: |
27.03.2024. |
||
|
24.01.2023 |
2 Курс, топ 22 MS-1 |
||
|
Сабақтың түрі |
аралас |
||
|
2. Мақсаты, міндеттері: |
Мәтіндік редактордың пайдаланушы интерфейсінің мақсаты мен сипаттамаларын білу. Редактордың құжаттарды рәсімдеу бойынша графикалық мүмкіндіктерін қолдану. |
||
|
3. Күтілетін нәтижелер: |
Мәтіндік редактордың пайдаланушы интерфейсінің мақсаты мен сипаттамаларын біледі. Редактордың құжаттарды рәсімдеу бойынша графикалық мүмкіндіктерін қолданады. |
||
|
4. Қажетті ресурстар: |
Интернет көздері, Қосымшадағы ресурстар, MS Word - бағдарламасы |
||
|
5. Сабақтың барысы: |
|||
|
Сабақтың кезеңдері: |
Сабақтың мазмұны |
Ескерту |
|
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі (Сәлемдесу, білім алушыларды жылы жүзбен қарсы алу,түгендеу).
2. Командаларды бағалау парағымен таныстыру 3. Wordwall платформасында арқылы үй тапсырмасын тексеру ретінде сұрақтар жасырлған соларды тауып, жауап беру
4. Learningapps платформасында "сөздің жұбын табу" ойыны |
Ресурс №1 Топқа көңіл- күй сыйлау жаттығуы Ресурс №2 «Бағалау парағы» Ресурс №3 https://wordwall.net/ru/resource/70815058/ақпараттық-коммуникациялық-және-цифрлық-технологияларды Ресурс №4 https://learningapps.org/5086486 |
|
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сабаққа
|
Padlet тақтасында Ресурс №6 Презентация
Ресурс №7 Практикалық тапсырма Ресурс №8 https://wordwall.net/resource/70192793/уорд-20-сұрақ Ресурс 9 |
|
|
Сабақтың соңы |
«Тазалық» әдісі Оқушылар сабақтағы қажет мәліметтерді қоржынға, ойлану керек мәліметтерді еттартқышқа, қажет емес мәліметтерді қоқысқа салады.
|
Ресурс 10 А4 парағы |
|
|
Бағалау Үй тапсырмасы |
Learningapps платформасында осы ссылка бойынша орындау https://learningapps.org/383947 |
Ресурс 11 Таратпа беттері |
|
Оқытушылар Қайырбекова Г.Қ.
(қолы) (аты жөні)
Ресурс №2
Бағалау парағы
|
Р/с |
Студенттің аты-жөні |
Үй тапсырмасы |
|
Тапсырмалар |
Қорытындылау |
|||||
|
Joyteka ұяшыық |
Learningapps сөз |
«Ыстық орындық» |
MS Word практика |
Wordwal |
Wordwal |
|||||
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Бағалау шкаласы келесі ұпайлар бойынша бағаланады:
0 балл-0-49 %
1-30 балл-50-69 %
31-70 балл-70-89 %
71-100 балл-90-100 %
Ескерту: бағалау кезінде студенттердің белсенділігі де ескеріледі.
Ресурс №3
https://wordwall.net/ru/resource/70815058/ақпараттық-коммуникациялық-және-цифрлық-технологияларды

Ресурс №4
https://learningapps.org/5086486

Ресурс №6
Сабақтың тақырыбы: Мәтіндік редактордың пайдаланушы интерфейсінің мақсаты мен сипаттамаларын біледі. Редактордың құжаттарды рәсімдеу бойынша графикалық мүмкіндіктерін қолданады.
Мәтінді пішімдеу – мәтіннің пішінін оның
параметрлері арқылы
қою.
Мәтін бөлігінің параметрлерін өзгертпес бұрын
оны айқындап алу қажет. Егер мәтін бөлігі айқындалмаса, онда тек
келесі енгізілетін мәтінге ғана сол ағымдағы параметрлер
қабылданады. Мәтінді пішімдеуге мыналар
жатады:
әртүрлі қаріптерді
пайдалану;
құжат өрісінің шекараларын
өзгерту;
мәтінді бағандарға
бөлу;
символдың, абзацтың, беттің сипатын
тағайындау.
Мәтіндік редактор-магниттік дискіде мәтіндік құжат құруға оны өңдеуге, құжат пішімін өзгертуге, басып шығаруға және т.б қолданылатын қолданбалы программа.
-
Мәтін түрлері

Гипермәтін – бұл басқа мәтіндермен графикалық, бейнелік, дыбыстық ақпаратпен мағыналық байланысын қамтитын мәтін
Гипермәтінде ауысу түрлі түсті асты сызылған мәтін немесе графика болып табылатын гиперсілтеме арқылы жүзеге асырылады.
-
МӘТІНДЕРДІҢ ҚҰРЫЛЫМДЫҚ ЭЛЕМЕНТТЕРІ.
Кәдімгі мәтін – кітап, мақала, техникалық құжат, хат, бүйрық, есеп, т.б.
Маңызды объектілер: символ, сөз, жол, абзац, бет. Символға: әріптер, сандар, арнайы символдар жатады. Символдардың үш түрлі параметрлері: асты сызылған, қарайтылған, таңдалған қарпімен. Символдардан сөз құралады. Сөздер тізбегі жол құрайды. Жолдар абзац құрайды. Абзац “Enter” пернесін басумен аяқталады. Абзац- бұл мағыналық мазмұны бойынша топтастырылған жолдар тізбегі. Абзацтар оң абзацты, теріс абзацты, нөлдік абзацты шегіністі мәтін болып бөлінеді. Абзацтардың тағы бір параметрі жоларалық интервал.
МӘТІНДІК АҚПАРАТТЫ КОМПЬЮТЕРДЕ ӨҢДЕУ ТЕХНОЛОГИЯСЫ

Тәжірибелік тапсырмалар:
-
деңгей: (қарапайым) 1.Өтініш құр. Қаріпі Times New Roman(К) -14
РМҚК «Рымбек Байсеитов атындағы Семей қаржы-экономикалық колледжінің директоры
тобының оқушысы _________________
Өтініш
Мені Байсеитов Шыңың Бағындырушылар Мектебінің тыңдаушылары қатарына қабылдауыңызды өтінемін.
04.05.2010ж. Қолы___________
2- деңгей: (қарапайым) Өмірбаян жаз. Қарпі Times New Roman(К) –14
4 абзацтан тұрсын. Жер, су, адам аттары қою қара түспен жазылсын.
3-деңгей: (қарапайым) Сауалнама құр. Қарпі Times New Roman(К) –14, 10 сұрақтан тұрсын. Осы сауалнаманы толтыр.
Ресурс №8
https://wordwall.net/resource/70192793/уорд-20-сұрақ

Ресурс 10
https://wordwall.net/ru/resource/70212381/сурактар

Оқытушылар Қайырбекова Г.Қ.
(қолы) (аты жөні)
шағым қалдыра аласыз














