Материалдар / Тасмола мәдениеті
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Тасмола мәдениеті

Материал туралы қысқаша түсінік
Материялда тасмола мәдениеті толық түсіндірілген
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
23 Ақпан 2023
315
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Пәні:

Қазақстан тарихы

Бөлім:

5.2.Сақтар

Педагогтің аты-жөні:

Баскынбаев Қ.Б.

Күні:

26.01.2023

Сынып: 5

Қатысушылар саны: 7

Қатыспағандар саны: 1

Сабақтың тақырыбы:

Тасмола археологиялық мәдениеті «Мұртты обалар»

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

5.2.2.1 – археологиялық ескерткіштерді сипаттау;

5.2.1.2 – ежелгі тайпалардың дүниетанымын сипаттау;

Тарихи ойлау дағдысы

Тарихи концепт

Тарихи дерекөздерді түсіндіру

Дәлел

Сабақтың мақсаты

Қазақстандық ғалымдардың археологиялық жаңалықтарының негізіндегі мәліметтермен танысу, маңыздылығын түсіну;

Құндылықтарға баулу

Оқушыларды бір-бірінедеген құрмет көрсетуіне, ынтымақтастыққа баулу

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру

4 мин






















Өзін-өзі тексеру

12 мин













Өткен білімді еске түсіру

7 мин


1. Оқушылармен амандасу, түгендеу.

2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

Сергіту сәті

1. Поезд ойыны

2. Автордан хат «сыр сандық»

Қымбатты балалар сендердің қолдарыңдағы оқулық, ежелгі ата-бабаларымыздан қалған құнды ескерткіштер жайында мағлұмат береді. Бүгінгі сабақтарыңның мазмұныда тарихи маңызы бар сабақ болмақ.Сендер бүгін осы тақырыптарды жақсы меңгеріп шықсаңыздар,әрбір кезеңнен өту барысында сіздер кілттің бір бөлшегін алып сабақтың аяғында мен жіберген сандықшаны ашасыздар. Ол жерде мен ең құнды да,қадірлі баға жетпес сый қалдырдым ,соның сырын білетін боласыздар.

3. Сақ бөлімі бойынша өткен тақырыптарға шолу (жұптық жұмыс)

Ссылка арқылы тапсырма орындау

Өткен тақырыпқа шолу (видеоролик)


Үй жұмысын тексеру

Г

С

а

р


С

р

Ш

М

к


а

и

ы

ә

о

у

м

ф

ғ

ң

ф

а

а

о

ы

г

а

д

ш

н

с

і

г

м

е

ң

о

т


а

в

Б

а

л

ь

з



3- айырмашылықты тап


1

2



Табылған айырмашылықтарды біріктір

1.Орталық,Солтүстік,Шығыс аудандар

2.Мұрт

3.Тарихи ескерткіштер.


Жаттығу жасайды







Оқушылар өз ойларын ортаға салады.

Сөзжұмбақтың жауаптарын табады.


1.Трек сөзді табады 1балл
2.Сөздің мағынасын ашып айтады.

2 балл








Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу






Дискриптор :

Оқушылар 2 суреттің 3айырмашылығын тауып, жаңа сабақтың тақырыбын анықтайды.


Мадақ

тау

Объект 1


















https://wordwall.net/ru/resource/51781181


https://youtu.be/1frND74eULs


Жаңа білім

6 мин











Сабақтың ортасы

12мин















бекіту


3 мин





Кері байланыс


Жаңа тақырып слайд арқылы түсіндіріледі


1. Тасмола археологиялық ескерткіштерін ата?


2.Мұртты обалардың ерекшеліктерін талдау жаса?


3.Мұртты обалар не үшін және кім үшін салынғандығына болжам жаса?


4. Мұртты обаларды кімдер тұрғызды?


  1. Тапсырма

Салыстыр дұрыс жауабын тап


1 топ

Берел қорғандары


2 топ

Тасмола мәдениеті


Постер қорғау (айырмашылығын жазу)


2-тапсырма.Топтық жұмыс

  • 1-топ.

  • 1. Берел қорғанын тапқан археолог кім?

  • Ресми байқаулар тізімі
    Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!