Қысқа мерзімді жоспар
|
Ұзақ мерзімді жоcпар: Таулар сыры |
Мектеп: № 56 гимназия Мұғалімнің аты-жөні: |
|
Күні: 11.10 Сыныбы: 6 -сынып |
Оқушылар саны: Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|
|
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Таулар |
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
6.2.5.1- коммуникативтік жағдаят бойынша диалогке қатысушылар өзара түсінісіп, ойларын толықтырып отыру; 6.5.1.3- реттік сан есімдер мен жинақтық сан есімдерді жазба, ауызша жұмыстарда орынды қолдану. |
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: жинақтық сан есімдерді жазба жұмыстарында қолдана алады. Оқушылардың көпшілігі: коммуникативтік жағдаяттарға түсе алады. Кейбірі: диалогке қатысып, пікірталаста тез және дұрыс шешім қабылдай біледі. |
|
Бағалау критерийлері |
|
|
Тілдік мақсаттар |
Тілдік дағдылар. Оқушылар айтылым дағдысын меңгеріп, тау туралы түсініктері қалыптасады. Тірек сөздер мен сөз тіркестері: тау, шың, жота, биік таулар, тау жотасы, асқар тау |
|
Құндылыққа бағытталған мақсаттар |
Туған жерін құрметтеуге,қастерлеуге, табиғатты бағалауға баулу |
|
Пәнаралық байланыс |
жаратылыстану |
|
АКТ қолдану дағдылары |
Әдістемелік құрал, компьютер,смартфон |
Жоспар
|
Жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Дерек көз дер |
||||
|
Сабақтың басы 10 минут
Сабақтың ортасы 25 минут
Сабақтың соңы 5 минут |
Ұйымдастыру. Психологиялық ахуалды қалыптастыру. "Бұзық телефон" әдісі. Мұғалім «биік тау» деген сөзді бір оқушының құлағына сыбырлайды. Ол келесі оқушыға айтады. Топқа бөлу. «Бинго» әдісі. 1-топ. "Алатау" тобы 2-топ "Гималай" тобы 3-топ "Қарқаралы" тобы Үй тапсырмасы. «Үшқоңыр» әні “Қазына іздеу” әдісі.Сабақ тақырыбына қатысты бірнеше сөз жасырылады. Мысалы: тау, биіктік,жота. Әр оқушы бір қағаздан алып, сол сөздерді оқиды. Сөздердің мағынасын ашады. 1-тапсырма. Мәтінді оқып, өз сөздерімен түсіндіреді. 1-топ.Мәтіннен сан есімдерді табады. 2-топ. Мәтіннен зат есімдерді тауып жазады. 3-топ. Сан есімдерге сөйлемдер құрайды. Дескрипторлар: -топтық жұмыс жасай алады -сан есімдерді тауып, өзара ойларын толықтырады. 2-тапсырма. "Өрмекші торы" әдісі арқылы мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді. Дескрипторлар: -коммуникативтік жағдаятқа түсе алады; -диалогті бастап, жалғастыра алады; -тірек сөздерді пайдаланып, жауап береді. Тілдік бағдар. Реттік сан есім. Мұғалім ережесін түсіндіреді. “Алып таулар” әдісі. Оқушылар шеңбер құрып отырады. Мұғалім екі-үш оқушының атын атайды. Сол кезде аты аталған оқушылар орындарын алмастырады. Ал мұғалім бос орынға отырады.Орын жетпей қалған оқушы жүргізуші болып, өзіне таныс таулардың атын айтады. 3-тапсырма. Екі қатардағы сөздерді мағынасына қарай сәйкестендіреді. |
таулар суреттері |
||||
|
Рефлексия Үй тапсырмасы |
Кері байланыс. «Бағдаршам» әдісі. Ережені жаттау (36-беттегі) |
|
||||
|
Қосымша ақпарат |
|
|||||
|
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? |
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс |
||||
|
Дифференциацияны берілетін тапсырма, күтілетін нәтиже, қолдау көрсету, бөлінетін уақыт, қолданылатын дереккөздер арқылы жүзеге асыруға болады. Дифференциация сабақтың кез келген бөлімінде қолданылады. |
Кері байланыс, қолпаштау |
Өзін-өзі тану пәнімен байланыстырылады. Оқушы бойында ынтымақтастық, құрмет дағдылары қалыптасады. |
||||
|
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
||||
|
|
|
|||||
|
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? |
|
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Таулар" сабақ жоспары 6 сынып
"Таулар" сабақ жоспары 6 сынып
Қысқа мерзімді жоспар
|
Ұзақ мерзімді жоcпар: Таулар сыры |
Мектеп: № 56 гимназия Мұғалімнің аты-жөні: |
|
Күні: 11.10 Сыныбы: 6 -сынып |
Оқушылар саны: Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|
|
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Таулар |
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
6.2.5.1- коммуникативтік жағдаят бойынша диалогке қатысушылар өзара түсінісіп, ойларын толықтырып отыру; 6.5.1.3- реттік сан есімдер мен жинақтық сан есімдерді жазба, ауызша жұмыстарда орынды қолдану. |
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: жинақтық сан есімдерді жазба жұмыстарында қолдана алады. Оқушылардың көпшілігі: коммуникативтік жағдаяттарға түсе алады. Кейбірі: диалогке қатысып, пікірталаста тез және дұрыс шешім қабылдай біледі. |
|
Бағалау критерийлері |
|
|
Тілдік мақсаттар |
Тілдік дағдылар. Оқушылар айтылым дағдысын меңгеріп, тау туралы түсініктері қалыптасады. Тірек сөздер мен сөз тіркестері: тау, шың, жота, биік таулар, тау жотасы, асқар тау |
|
Құндылыққа бағытталған мақсаттар |
Туған жерін құрметтеуге,қастерлеуге, табиғатты бағалауға баулу |
|
Пәнаралық байланыс |
жаратылыстану |
|
АКТ қолдану дағдылары |
Әдістемелік құрал, компьютер,смартфон |
Жоспар
|
Жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Дерек көз дер |
||||
|
Сабақтың басы 10 минут
Сабақтың ортасы 25 минут
Сабақтың соңы 5 минут |
Ұйымдастыру. Психологиялық ахуалды қалыптастыру. "Бұзық телефон" әдісі. Мұғалім «биік тау» деген сөзді бір оқушының құлағына сыбырлайды. Ол келесі оқушыға айтады. Топқа бөлу. «Бинго» әдісі. 1-топ. "Алатау" тобы 2-топ "Гималай" тобы 3-топ "Қарқаралы" тобы Үй тапсырмасы. «Үшқоңыр» әні “Қазына іздеу” әдісі.Сабақ тақырыбына қатысты бірнеше сөз жасырылады. Мысалы: тау, биіктік,жота. Әр оқушы бір қағаздан алып, сол сөздерді оқиды. Сөздердің мағынасын ашады. 1-тапсырма. Мәтінді оқып, өз сөздерімен түсіндіреді. 1-топ.Мәтіннен сан есімдерді табады. 2-топ. Мәтіннен зат есімдерді тауып жазады. 3-топ. Сан есімдерге сөйлемдер құрайды. Дескрипторлар: -топтық жұмыс жасай алады -сан есімдерді тауып, өзара ойларын толықтырады. 2-тапсырма. "Өрмекші торы" әдісі арқылы мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді. Дескрипторлар: -коммуникативтік жағдаятқа түсе алады; -диалогті бастап, жалғастыра алады; -тірек сөздерді пайдаланып, жауап береді. Тілдік бағдар. Реттік сан есім. Мұғалім ережесін түсіндіреді. “Алып таулар” әдісі. Оқушылар шеңбер құрып отырады. Мұғалім екі-үш оқушының атын атайды. Сол кезде аты аталған оқушылар орындарын алмастырады. Ал мұғалім бос орынға отырады.Орын жетпей қалған оқушы жүргізуші болып, өзіне таныс таулардың атын айтады. 3-тапсырма. Екі қатардағы сөздерді мағынасына қарай сәйкестендіреді. |
таулар суреттері |
||||
|
Рефлексия Үй тапсырмасы |
Кері байланыс. «Бағдаршам» әдісі. Ережені жаттау (36-беттегі) |
|
||||
|
Қосымша ақпарат |
|
|||||
|
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? |
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс |
||||
|
Дифференциацияны берілетін тапсырма, күтілетін нәтиже, қолдау көрсету, бөлінетін уақыт, қолданылатын дереккөздер арқылы жүзеге асыруға болады. Дифференциация сабақтың кез келген бөлімінде қолданылады. |
Кері байланыс, қолпаштау |
Өзін-өзі тану пәнімен байланыстырылады. Оқушы бойында ынтымақтастық, құрмет дағдылары қалыптасады. |
||||
|
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
||||
|
|
|
|||||
|
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? |
|
|||||
шағым қалдыра аласыз













