Қарағанды облысы
«Теміртау қаласы №9 мектеп-лицейі» КММ
бастауыш сынып мұғалімі: Мухамедияр Айым 4 «Г» сынып
|
Математика |
Уақыты: |
Кабинет: 4 |
Мұғалім: Мухамедияр Айым |
||
|
Тақырыбы |
Теңдеу құру арқылы есептер шығару. Қайталау |
||||
|
Мақсаты Әдіс - тәсілдер: |
Теңдеу ұғымын танытуды жалғастыру. Теңдеу -
белгісіз саны бар теңдік екенін, белгісіз санның мәні теңдеудің
түбірі екенін яғни теңдеудің шешуі болатынын
меңгереді. Топтастыру, миға шабуыл, математикалық
диктант, «Кім жылдам?», “3 таяқша” әдісі, «Бірге ойлаймыз» әдісі,
«Бір сөзбен» әдісі |
||||
|
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
||||
|
Топқа бөлу |
Геометриялық фигуралар арқылы 4 топқа бөліну. |
Фигураларды таңдайды |
|||
|
Психологиялық дайындық |
Ғылымның сырын
ұғына,
Шығыңдар білім
шыңына |
||||
|
Бағалау парақшасымен таныстыру |
Әр топқа бағалау парағын таратамыз. Онда жалпы бағалау жүйесі мен ұпай көрсеткіштері көрсетілген. |
Оқушылар бағалау нұсқаларымен танысады |
|||
|
Үй тапсырмасы Өткенді қайталау |
Сұрақтарға жауап беріңдер. 1) Жұмыстың жылдамдығы (өнімділік) 2) Әріппен белгіленіп,ауыспалы шамамен берілген теңдік (теңдеу) 3) Арифметикалық амал, кері көбейту (бөлу) 4) Бұрыштарды өлшеуге арналған құрал ( транспортир) 5) Бөлу амалының нәтижесі (бөлінді) |
||||
|
Сабақтың барысы: Жаңа сабақ |
1.
Бәйге. (190 - 90)*x=38600 100*x=38600 x=38600: 100 x=386
(190 -
90)*386=38600 100*386=38600
38600=38600
3-кезең. Мен саған - сен
маған. А=3см р=?см 3см+3см=х:4 р=3см+3см+24см: 4 В=3см р=а+в+с 6см=х:4 р=12см С=Х см р=3см+3см+Хсм х=6см*4 х=24см 4 - кезең.
Еңбек түбі - береке.(мағынаны
ашу). |
||||
|
Сергіту сәті |
Қане түзу тұрайық, Кесіндіні құрайық, Сәуле болып, тізіліп, Нүкте бола қалайық |
||||
|
Ой толғаныс |
5.
Бойы
сергектің, ойы да
сергек. 4см 2см
2см 3см 1см 2см
2см 2см 4см А=2см А=3см А=1см B =2 см А=4см S=а*a B =2 см S=а*b B =2 см S=?см2 S=?см2 S=?см2 S=?см2 S=2см*2 см S=а*b S=1см*2 см S=а*b S=4см2 S=3см*2 см S=6см2 S=2см2 S=4см*2 см S=8см2 |
||||
|
Шығармашылыққа тапсырма |
1. Бір сапфир мен екі асылтас зүбаржатқа қарағанда 3 есе бағалы. Ал жеті сапфир мен бір асылтас 8 есе бағалы. Сапфир бағалы ма, әлде асылтас бағалы ма соны тауып, есеп құрастырыңдар. 2.Қыздар үш - қара, сары және ақ мысықтарды қолдарына ұстап көтеріп тұр. Қыздардың есімдері мынандай: Қарақыз, Сарықыз, Аққыз. Бірақ бірде бір қыз өзімен аттас мысықты ұстап тұрған жоқ. Аққыз қасындағы құрбысы ұстап тұрған қара мысыққа қарап тұр. Кім қандай мысықты ұстап тұр? |
||||
|
Үй тапсырмасы |
Оқушылар күнделіктеріне жазады |
||||
|
Бағалау |
Кері байланыс: «Екі жұлдыз, бір тілек» |
Бағалау парақшасын толтырады |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Теңдеу құру арқылы есептер шығару. Қайталау
Теңдеу құру арқылы есептер шығару. Қайталау
Қарағанды облысы
«Теміртау қаласы №9 мектеп-лицейі» КММ
бастауыш сынып мұғалімі: Мухамедияр Айым 4 «Г» сынып
|
Математика |
Уақыты: |
Кабинет: 4 |
Мұғалім: Мухамедияр Айым |
||
|
Тақырыбы |
Теңдеу құру арқылы есептер шығару. Қайталау |
||||
|
Мақсаты Әдіс - тәсілдер: |
Теңдеу ұғымын танытуды жалғастыру. Теңдеу -
белгісіз саны бар теңдік екенін, белгісіз санның мәні теңдеудің
түбірі екенін яғни теңдеудің шешуі болатынын
меңгереді. Топтастыру, миға шабуыл, математикалық
диктант, «Кім жылдам?», “3 таяқша” әдісі, «Бірге ойлаймыз» әдісі,
«Бір сөзбен» әдісі |
||||
|
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
||||
|
Топқа бөлу |
Геометриялық фигуралар арқылы 4 топқа бөліну. |
Фигураларды таңдайды |
|||
|
Психологиялық дайындық |
Ғылымның сырын
ұғына,
Шығыңдар білім
шыңына |
||||
|
Бағалау парақшасымен таныстыру |
Әр топқа бағалау парағын таратамыз. Онда жалпы бағалау жүйесі мен ұпай көрсеткіштері көрсетілген. |
Оқушылар бағалау нұсқаларымен танысады |
|||
|
Үй тапсырмасы Өткенді қайталау |
Сұрақтарға жауап беріңдер. 1) Жұмыстың жылдамдығы (өнімділік) 2) Әріппен белгіленіп,ауыспалы шамамен берілген теңдік (теңдеу) 3) Арифметикалық амал, кері көбейту (бөлу) 4) Бұрыштарды өлшеуге арналған құрал ( транспортир) 5) Бөлу амалының нәтижесі (бөлінді) |
||||
|
Сабақтың барысы: Жаңа сабақ |
1.
Бәйге. (190 - 90)*x=38600 100*x=38600 x=38600: 100 x=386
(190 -
90)*386=38600 100*386=38600
38600=38600
3-кезең. Мен саған - сен
маған. А=3см р=?см 3см+3см=х:4 р=3см+3см+24см: 4 В=3см р=а+в+с 6см=х:4 р=12см С=Х см р=3см+3см+Хсм х=6см*4 х=24см 4 - кезең.
Еңбек түбі - береке.(мағынаны
ашу). |
||||
|
Сергіту сәті |
Қане түзу тұрайық, Кесіндіні құрайық, Сәуле болып, тізіліп, Нүкте бола қалайық |
||||
|
Ой толғаныс |
5.
Бойы
сергектің, ойы да
сергек. 4см 2см
2см 3см 1см 2см
2см 2см 4см А=2см А=3см А=1см B =2 см А=4см S=а*a B =2 см S=а*b B =2 см S=?см2 S=?см2 S=?см2 S=?см2 S=2см*2 см S=а*b S=1см*2 см S=а*b S=4см2 S=3см*2 см S=6см2 S=2см2 S=4см*2 см S=8см2 |
||||
|
Шығармашылыққа тапсырма |
1. Бір сапфир мен екі асылтас зүбаржатқа қарағанда 3 есе бағалы. Ал жеті сапфир мен бір асылтас 8 есе бағалы. Сапфир бағалы ма, әлде асылтас бағалы ма соны тауып, есеп құрастырыңдар. 2.Қыздар үш - қара, сары және ақ мысықтарды қолдарына ұстап көтеріп тұр. Қыздардың есімдері мынандай: Қарақыз, Сарықыз, Аққыз. Бірақ бірде бір қыз өзімен аттас мысықты ұстап тұрған жоқ. Аққыз қасындағы құрбысы ұстап тұрған қара мысыққа қарап тұр. Кім қандай мысықты ұстап тұр? |
||||
|
Үй тапсырмасы |
Оқушылар күнделіктеріне жазады |
||||
|
Бағалау |
Кері байланыс: «Екі жұлдыз, бір тілек» |
Бағалау парақшасын толтырады |
|||
шағым қалдыра аласыз














