Пәні: ДүниетануКүні:18.01.18.Сынып: 1 «Б» | Мектеп: « №54 Г. Титов атындағы Жалпы орта мектебі» КМММұғалім: Кысабекова Жанат Жакыповна Қатысқандар: Қатыспағандар: |
Сабақтың тақырыбы: | Ежелгі ата-бабаларымыз |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.3.2.1 көрнекі материалдардың негізінде сақтардың өмір салтын сипаттау1.3.4.1 дереккөздерді зерделеу арқылы Томирис туралы әңгімелеу |
Сабақтың мақсаттары | Барлығы:Жаңа білімді меңгередіКөбі:ежелгі ата-бабаларымыз сақтар, олардың мәдениеті, тұрмысы туралы мағлұмат алу Кейбіреуі:сақ ханшайымы Томириспен танысy; |
Бағалау критерийлері | Сақтар туралы айтады.Суретбойыншасақтардыңтіршілігінәңгімелейді |
Ойлау дағдыларының деңгейлері | Білу, түсіну. |
Тілдік мақсат | Оқушылар орындай алады: |
| Ежелгі ата-бабаларымыз туралы әңгімелейді |
| Түйінді сөздер мен сөз тіркестері |
| Көшпенді халық, бостандық |
| Сыныптағы диолог\жазылым үшін сай келетін тіл стилі. Талқылауға арналған сұрақтар: |
Құндылықтарды дамыту | Ұқыптылыққа, тазалыққа, тәртіп ережесін сақтауға |
Пәнаралық байланыс | Жаратылыстану |
АКТ қолдану дағдылары, ресурстар | Оқулық, дәптер, түрлі-түсті қарындаштар, қаламТарихи бейнефильм, мысалы, https://www.youtube.com/watch?v=X-0Lzezbwmc; |
Алдыңғы білім | Ата – бабаларымыз туралы біледі |
Сабақ барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
|
Сабақтың басыЫнтымақтастық атмосферасын қалыптастыру10 мин | Ертеңгілік шеңберіҚол алысып, қәне, біз,Достасайық бәріміз.Айтарым бар сендерге,Тез тұрыңдар шеңберге.Қандайжақсыбіртұру,Достармененбіржүру!Қандайжақсыдос болу!– Балалар, бір-біріміздіңқолымызданұстап, алақанарқылыжүректіңжылуынсезініпүйренгенқандайтамаша, қандайқуаныш!Өткен сабақты «Кім жылдам?» әдісі арқылы қорытындылау4 Сабақ мақсаттарымен таныстыру-Ежелгі ата- бабаларымыз сақтар туралы білетін боласың;-Сақ ханшайымы Томириспен танысасың. |
|
Сабақтың ортасы8минут | Жаңа сабақОқулықпен жұмыс1.Көшпенді халық Дескриптор -Ежелгі сақтар қонысын және адамдар сипаттайды-Ежелгі ата-бабаларымыздың сақтар екенін анықтайды-Елінің бостандығын қалаған халық жайында әңгімелейді2 Екі сұрақ Дескриптор -Мурет бойынша сұрақтар қояды-Ежелгі халық пен қазіргі халықты салыстырады3 Біле жүр...-Бұл – Томирис. Атақты сақ ханшайымы. Бес жасында қолына қылыш алған. 4 Қатынас көліктері Дескриптор-Қатынас көліктер туралы әңгімелейдіБолашақтағы көлік түрлерін болжайды |
|
Сергіту сәті1минут | -Орнымыздан тұрамыз, Алақанды ұрамыз. Бір отырып, бір тұрып, Тез шынығып шығамыз. |
|
Аяқталуы
16 мин | 6 Дәптермен жұмыс -Төмендегі среттерді қолданып, көшпенділер қонысының суретін салады-Сақ ханшайымының суретін салады |
|
Сабақтың соңы2минут | |
|
Диференциация
| Бағалау - смайликтер
| Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
Рефлексия
|
|