Сабақтың
тақырыбы:
Тіл және сөйлеу. 6-10
жаттығу.
Сөздік
диктант
|
Мектеп:
№51. Т. Рысқұлов жалпы орта мектебі
|
Күні:
05.09.18.
|
Мұғалім:
А. Эрджанова
|
Сынып:
4
|
Қатысқан:16
|
Қатыпағандар:
|
Сабақта
меңгерілетін
дағдылық
мақсаттар
|
Сөз байлығы,сөйлеу дағдылары
жетіледі.
Көркем
жаза алады, сыни ойлай алады,топпен жұмыс
жасайды.
|
Сабақтың
мақсаттары
|
Барлық оқушылар білуге
тиісті:
Жаңа
білімге мысалдар келтіре біледі.
|
Оқушылардың көпшілігі білуге
тиіс:
Тақырып
мазмұнын түсінуі тиіс
|
Кейбір оқушылар білуге
тиіс:
Оқулықтағы
тапсырмаларды өз бетінше орындауды
|
Тілдік
мақсат
|
Оқушылар:
Тіл мен сөйлеуге байланысты
тапсырмаларды орындайды
Негізгі сөздер мен
тіркестер:
Сөйлеу мақсаты, қазына, амалы таусылу
т. б.
Сыныптағы диало/жазылым үшін пайдалы
тілдік
бірліктер:
- Адамдарға сөйлеу не үшін
қажет
- Жазбаша сөйлеуді кішкентай бала
жүзеге асыра алады ма?
- Біздің
тіліміз қандай?
|
Бұрыннан бар
білімдері
|
Тапсырмаларды сатылай кешенді талдауды
біледі.
|
Жоспар
|
Жоспарланған
уақыттар
|
Жоспарланған
уақыт (жаттығулар)
|
Ресурстар
|
Басталуы
|
Ұйымдастыру
кезеңі
Есте қалған қызықты
оқиға
Топ дөңгеленіп отырып, қатысушыларға доп беріледі. Допты
бір-біріне кезектесіп беріп, есте қалған қызықты оқиғаларды
айтады.
Қызығушылықты
ояту
Сөзжұмбақ
|
Таныстыры
лым,
суреттер.
|
Ортасы
|
Жаңа
сабақ
Оқулықта берілген тапсырмаларды
орындау.
Түсіндіру.
Топтық, жеке жұмыс
жүргізу.
Дәптермен
жұмыс.
Оқулықта
берілген жаттығуларды орындау
|
Оқулық, дәптер,
үлестірмелі парақшалар,
флипчарт.
|
Сергіту
сәті
|
Еркiн ұста
денеңдi,
Тарсылдатпай
едендi
Орнымыздан тұрып
ап
Жүгiрейiк бiр
уақ.
Бiр, екi, үш, бiр, екi,
үш.
Аяқты алға
созайық
Тiк көтерiп,
қозғайық.
Тым сылбыр да
болмайық
Алға қарай
озбайық.
Бiр, екi,
үшi, бiр, екi, үш.
|
Сергіту жаттығуы
жазылған парақша
|
Аяқталуы
|
Сөздік диктантын алу
«Тіл- адам сезіміне әсер етуші құрал» тақырыбында шаршы
топ алдында сөйлеуге дайындал.
Сөйлейтін сөзіңді түсінікті, мәнерлі
жеткізуге тырыс.
Үйге тапсырма:
10, 9-жаттығу 7
-бет
БББ
кестесі
Білдім
|
Білемін
|
Білгім
келеді
|
|
|
|
|
|
|
|
Берілген
тапсырманы орындайды
Күнделік
|
Тексерілді: Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі
орынбасары Назаркулов И
|
Дифференциациялау оқушыларға мейлінше
қолдау
көрсетуді қалай
жоспарлайсыз?
Қабілетті оқушыға тапсырманықалайша
түрлендіресіз?
|
Бағалау – оқушы білімінтексеруді
қалайша
жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық байланыс –
Денсаулық пен
қауіпсіздікті
тексеру, АКТ
|
Рефлексия
Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері анық
па?
Бүгін оқушылар не
үйренді?
Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде
өтті?
|
Бүгінгі сабақ кызықты болды
ма?
|
Дифференциялау
жоспарым жүзеге асты
ма?
Тапсырмалары сәйкес болды ма? Уақыт дәлдігі
қалай
болды? Жоспарымақандай өзгерістер
енгіздім?
|
«Менің көңіл-күйім
баспалдағы»
Оқушылар стикерлерге өз есімдерін жазып
(немесе смайликтің суретін салып) тақтада салынған баспалдақтардың
біріне жабыстырады. Баспалдақтар «Керемет!», «Өзіме сенімдімін!»,
«Жақсы», «Жаман емес», «Маған көмек керек!», «Білмеймін», «Нашар»
деп аталады.
|
Қорытынды
бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды
да, оқуды да ескеріңіз)?
1: Оқушыларды сабақтың әр кезеңінде
бағалау.
2: Дарынды және үлгерімі төмен
оқушылардың ерекшелігіне көңіл
бөлу.
3. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта
алады ( оқытуды да, оқуды да
ескеріңіз)?
1: Сабақтың нәтижесіне көңіл
бөлу.
2:
Рефлексия.
Сабақ барысында мен сынып немесе
жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге
көмектесетін не білдім ?
|