Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Тізбек бөлігі үшін Ом заңы. Ашық сабақ.
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Жайлыбаева Сымбат Тулегеновна
«Олимпиада резервінің облыстық мамандандырылған мектеп- интернат –колледжі» КММ
Сабақ тақырыбы/ The topic of the lessons: |
Тізбек бөлігі үшін Ом заӊы. Есеп шығару. Ohm’s law. Problem solving. |
Мектеп/ School: «Олимпиада резервінің облыстық мамандандырылған мектеп- интернат –колледжі» КММ |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Мерзімі/Date: 28.01.20 |
Мұғалімнің аты: Жайлыбаева Сымбат Тулегеновна Teacher’s name: Zhailybaeva Symbat Tulegenovna |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып/ Grade: 8 «а» |
Қатысқан оқушылар саны: Number present:18 |
Қатыспаған оқушылар саны: Number absent:3 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
8.4.2.6 – тізбек бөлігі үшін Ом заңын есептер шығаруда қолдану/ Apply Omh’s law for problem solving |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты/ Learning Objectives: |
тізбектегі ток күшімен кернеу арасындағы тәуелділікті сипаттау; тізбек бөлігі үшін Ом заңын есептер шығаруда қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар / Language Objectives: |
Subject Learning:
Language Learning:
Subject-Specific Vocabulary and Terminology: electric current, ampere (A), electric circuit, , voltage, volt (V), battery, voltmeter (электртогы, ампер (A), электртізбегі, кернеу, вольт (V), батарея, вольтметр) |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
- тізбек бөлігі үшін Ом заӊын тұжырымдайды; - тізбек бөлігі үшін Ом заңын есептер шығаруда қолданады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
ICT skills |
Projector or Smart board for power point presentation |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бастапқы білім/ Previous Learning: |
Электр тогы Electric current. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар |
математика , maths |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Lesson’s plan / Сабақ жоспары |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарлан ған кезеңдері |
Сабақтың жоспарланған әрекеттері/ Planned Activities |
Бағалау түрлері |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 3 минут Өткенді қайталау 10 мин Ортасы 15 минут |
Слайд№1 I. Organization moment/ Ұйымдастыру кезеңі- 2 минут Greeting. (амандасу ) Good afternoon children. Before starding our lesson let’s create a circle in the middle. Training «Мy friend» - Тренинг: Менің досым. Үш түрлі конфет арқылы топқа бөлу- Divided into three groups. Қызыл түсті конфет ( ток күші), сары түсті конфет (кернеу), жасыл түсті конфет (кедергі), осыған сәйкес бөлінеді. Let’s see if everyone’s here. Who is on duty today? Who is absent today? Кезекші кім? Кім жоқ? What date is it today? Күн жадысын сұрау? Слайд№2 Психологиялық ахуал қалыптастыру: 3 минут- Кластер әдісі II. Check home task (Үй тапсырмасын тексеру)
Оқушылар өздері таңдап алған физикалық шама бойынша кластерлер құрастыру керек. Олар А-3 қағаздың ортасындағы шеңберге өз топтарының атын жазып, одан таралатын шеңберлерге оның анықтамасын, белгіленуі, өлшем бірлігі, өлшейтін құрал, формуласы, аудармасы т.б. жазады. Мысалы: ток күші, сила тока, Ампер- өлшем бірлігі, өлшейтін құрал- Амперметр т.б. Ойлау дағдыларының деңгейі: Білу және түсіну «Жариялау» әдісі Әрбір топ берілген тапсырма бойынша өз позициясын жариялау керек. Бұл үшін топ ішінен спикер берілген уақыт ішінде (5 мин) басқа қатысушылар алдында сөйлеп, топ жауабын жеткізеді, және алдарында көрсетілген құралдардың атауларын да үш тілде сұрап шығу. Мысалы: амперметр, кілт, сымдар, шам, ток көзі. ҚБ: «Қол шапалақтау» |
1-топ: Ток күші 2-топ: Кернеу 3- топ: Кедергі
«Тобы туралы кластер» тренинг А-3 қағаз, түрлі-түсті маркер постер қорғау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ойлау дағдыларының деңгейі: Түсіну. Видео көрсету – Ом заңы туралы – 2 мин. Оқушыларға видеода көрсетілген тәжірибе түсінікті болу үшін, Ой-қозғау: яғни ток күші, кернеу, кедергі осы үш шаманың арасындағы байланысты кімнің заңы арқылы анықтаймыз? Ойлау дағдыларының деңгейі: Қолдану ( Есептер шығару) Дәптермен жұмыс. Слайдта берілген есептерді дәптерге және тақтаға шығарып, түсіндіріп береді. Solve the problem. 1. 220В-тік жанып тұрған шамнан өткен ток күші 0,5 А. Шам қылының кедергісін табыңдар? Voltage current passing though a 220 V burning lamp is 0.5A. Find the resistance of the lamp? 2. Электр плитасы 220В кернеуге арналған оның спиралінің кедергісі 75 Ом. Ток күшін табыңдар. The electric stove is designed for a voltage of 220 Volts. It’s spiral resistance is 75 Ohms. Find the current? 3. Find current in electric bulb, if electric charge of 300C travels through it during 10min.Электр шамының заряды 300 Кл, ал одан 10 минутта өткен электр шамындағы ток күші неге тең?
ҚБ: Әр топтан топ басшысы бағалау парағында көрсетілген дескриптор арқылы тақтаға шыққан оқушыны бағалай алады. Мұғалім бағалауы: «Жарайсыңдар!» |
таратпа материалдар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақты бекіту 7 минут |
Ойлау дағдыларының деңгейі: Талдау «Ыстық орындық» әдісі Бір оқушы алға шығып, ыстық орындыққа отырады. Оған басқа топтағы оқушылар өткен сабақтағы терминдер бойынша сөздер немесе шартты белгілер жасырады, отырған оқушы оны үш тілдегі аудармасын айту керек. ҚБ: «Жарайсың!» қол шапалақтау |
«Ыстық орындық» әдісі, терминдер, шартты белгілер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау 5 минут |
Үйге тапсырма - Home task:
Қорытынды – Жалған/ Ақиқат Ж/А Conclusion. True or False T/F 1. The symbol for electric current is I + 2. Electric current is measured using an voltmeter + 3. 1A= 1Coulomb/1second + 4. Voltage is measured in volts + 5. I=U/R the Ohm’s law Рефлексия - Reflection: «Менің көңіл-күйімнің баспалдағы» «Керемет»/ Excellent «Өзіме сенімдімін»/ I’m convinced «Жақсы»/ Good «Жаман емес»/ Not bad «Маған көмек керек»/ I need help «Білмеймін»/ I know «Нашар»/ Bad
|
стикер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 3 минут
Өткенді қайталау 10 мин Ортасы 15 минут |
Слайд№1 I. Organization moment/ Ұйымдастыру кезеңі- 2 минут Greeting. (амандасу ) Good afternoon children. Before starding our lesson let’s create a circle in the middle. Training «Мy friend» - Тренинг: Менің досым. Үш түрлі конфет арқылы топқа бөлу- Divided into three groups. Қызыл түсті конфет ( ток күші), сары түсті конфет (кернеу), жасыл түсті конфет (кедергі), осыған сәйкес бөлінеді. Let’s see if everyone’s here. Who is on duty today? Who is absent today? Кезекші кім? Кім жоқ? What date is it today? Күн жадысын сұрау? Слайд№2 Психологиялық ахуал қалыптастыру: 3 минут- Кластер әдісі II. Check home task (Үй тапсырмасын тексеру)
Оқушылар өздері таңдап алған физикалық шама бойынша кластерлер құрастыру керек. Олар А-3 қағаздың ортасындағы шеңберге өз топтарының атын жазып, одан таралатын шеңберлерге оның анықтамасын, белгіленуі, өлшем бірлігі, өлшейтін құрал, формуласы, аудармасы т.б. жазады. Мысалы: ток күші, сила тока, Ампер- өлшем бірлігі, өлшейтін құрал- Амперметр т.б. Ойлау дағдыларының деңгейі: Білу және түсіну «Жариялау» әдісі
Әрбір топ берілген
тапсырма бойынша өз позициясын жариялау керек. Бұл үшін топ ішінен
спикер берілген уақыт ішінде (5 мин) басқ Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |