Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: | Мектеп: « Г. Титов атындағы №54» ЖОМ |
Күні: 23. 10. 2018ж | Мұғалімнің аты-жөні: Талипов Данияр |
Сынып: 6 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақ тақырыбы: | Тоқсандық жиынтық бағалау |
Оқу мақсаттары | 6.3.1.2 VI-IX ғасырлардағы мемлекеттердің даму ерекшеліктерін түсіндіріп, олардың ұқсастықтары мен айырмашылықтарын анықтау6.4.1.2 көшпелілердің шаруашылық өмірінің ерекшеліктерін анықтау; |
Сабақ мақсаттары | 6.3.1.2 VI-IX ғасырлардағы мемлекеттердің даму ерекшеліктерін түсіндіріп, олардың ұқсастықтары мен айырмашылықтарын анықтау6.4.1.2 көшпелілердің шаруашылық өмірінің ерекшеліктерін анықтау; |
Ойлау дағдыларының деңгейі | Білу, түсіну, қолдану |
Бағалау критерийлері | VI-IX ғасырлардағы мемлекеттердің даму ерекшеліктерін түсіндіріп, олардың ұқсастықтары мен айырмашылықтарын анықтайды Көшпелілердің шаруашылық өмірінің ерекшеліктерін анықтайды |
Тілдік мақсат | Білім алушы: Тарихи оқиғалардың өзара байланысын табу арқылы түркі тілдес тайпалардың миграциясын түсіндіру;Түркі тілдес тайпаларды атап, картадан олардың аумақтық орналасуын көрсету Пәнге қатысты сөздік қормен терминдер: Қағанат, ашина, ел, бұдын, бекТалқылауға арналған сұрақтар: Түрік қағанатын кім құрды? |
Құндылықтар-ды дарыту | «Мәңгілік - Ел» ұлттық идеясы: 2. Қоғамымыздағы ұлттық бірлік, бейбітшілік пен келісім |
Пәнаралық байланыстар | География, тарих |
АКТ қолдану дағдылары | Карта,суреттер, үлестірме қағаздар |
Бастапқы білім | Оғыз мемлекеті. |
Сабақ барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурс-тар |
Сабақтың басы
Сабақтың ортасы/ сабақтың негізгі бөлімі
Сабақтың соңы
| Сәлемдесу, түгендеу. Ұйымдастыру: Белсенді оқу ортасын құруҮй тапсырмасын сұрау: «Кім жылдам?» әдісі бойынша сұрақтары қойылады. 1. Оғыз қағанатының тарихымен таныстыр2. Мемлекеттің құрылу тарихын анықта3. Мемлекеттің тәуелсіздік үшін күрес жолын талда4. Оғыз қағанатындағы қағандарды, бектерді, түменбасыларды ажырат5. Мемлекеттің ыдырау себебін анықта
Біз нені еске түсірдік?Қ.Б. дұрыс жауаппен салыстыру, оқушылармен бірге талдау
Бүгінгі сабағымыз: «Түріктер туралы тарихи деректер.» Ұлы Жібек жолының қала мәдениетінің дамуына әсерін анықтауКөшпелілер мен отырықшылар арасындағы өзара экономикалық байланыстарды анықтауЕрте түрік қағанаттарының сыртқы саясатының негізгі бағыттарын анықтау;Тарихи оқиғалар мен процестердің сабақтастығын сипаттау үшін «Ұлы Дала» ұғымын қолдану;
Жаңа сабақ. Бағалау критерийлерін оқушыларға таныстырамын. Топтық жұмыс. Мәтінмен жұмыс жасай отырып , оқиғаны кестеге түсіріңіз:
Дескриптор:
1. Түріктер туралы тарихи деректермен танысады2. Мемлекеттердің құрылу тарихын анықтайды3. Күлтегін жазуымен танысады4. Тоныкөк дастанын анықтайды5. Көне руна жазуларын талдайды6.Түркі қағанаттарының астаналары мен территориясын талдайды
Қ.Б. дұрыс жауаппен салыстыру, оқушылармен бірге талдауМақсаты: Оқушыны өз бетімен үйрету, олардың шығармашылық бейімділіктері мен икемдіктерін дамыту.Тақырып соңындағы тест жұмысын орындаймыз.Оқушылар жаңа сабақтың тақырыбына кері байланыс жасау арқылы қорытынды жасап, білім ағашына жабыстырады.Оқушылар өз пікірлерін айтып, сабақ қорытыланды.Үйге тапсырма: Тақырыпқа байланысты тест құрастыру |
Оқулық, жұмыс дәптер, А4 қағазы, стикерлер,бағалау парақшалары,үлестірме қағаздар
Жұмыс дәптер, оқулық |
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Деңгейлік тапсырмалар:Барлығына: сұрақтар
| Денсау-лық және қауіпсіз-дік техника-сының сақталуы
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |