Материалдар / "Трапеция ауданы" атты ашық сабақ
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

"Трапеция ауданы" атты ашық сабақ

Материал туралы қысқаша түсінік
8 сынып геометрия пәні мұғалімдеріне дайын ашық сабақ жоспары
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
27 Маусым 2018
839
1 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады





Мектеп

Күні:Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 8Қатысқан оқушылар саны:Қатыспаған оқушылар саны:

Сабақтың тақырыбыТрапецияның ауданы
Осы сабақта күтілетін нәтижелерТрапецияның ауданын табу формуласын біледі Трапецияның ауданын табады

Оқу бағдарламасына сілтемеТрапеция ауданы
Сабақтың мақсатыТрапецияның ауданының формулаларын қорытып шығарады және қолданады.
Тілдік мақсаттар

Трапеция ауданы тақырыбына байланысты терминдерді пайдалану.Пәнге қатысты лексика мен терминология.Трапеция, аудан, биіктік, қабырға, ұзындық, Пәнге қатысты лексика және терминология:Vocabulary:

Алдыңғы білімТрапецияның қасиеттерін білу
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңдеріЖоспарланған іс-шараларОқыту ресурстары
Басы(5 мин)

Ұйымдастыру кезеңі
  • Сәлемдесу;
  • Үйге берілген тапсырмалардан сұрақтар.
  • «ыстық орындық стратегиясы»-н қолданып,бір оқушыны алдыға шығарып, қалған оқушылар берілген тапсырмалар бойынша сұрақтар қояды. Алдыға шыққан оқушы сұрақтарға жауап береді.








    1-қосымша
    Сабақтың ортасы(25 мин)

































    Сабақтың соңы(10 мин)







    Сабақты түсіну кезеңі
  • Дайындалған презентациядан жаңа тақырып түсіну (5 мин)




  • Есептер шығару (10мин);
  • Есептер беру арқылы жауаптары бірдей оқушылар бір топ болады, жауабы 1 болғандар 1-топ,жауабы 2 болғандар 2-топ,жауабы 3 болғандар 3-топоқушыларды осы әдіспен топқа бөліп аламыз.
  • Топтық жұмыстар:
  • 1-топ үшін Tarsia құрастыру;2-топ үшін Ребус шешу;3-топ үшін Кесте толтыру.(10 мин)





  • Оқушылар өзара бірін бірі бағалау тапсырмалары. ( 8 мин)


  • Рефлексия (1 мин)1) Бүгінгі сабақта мен нені түсіндім?2) трапеция ауданын есептеуді меңгердім бе?3) Бүгінгі сабақта алған білімімді қалай қолданамын?Үй жұмысы(1 мин)








    Слайд







    Тарқатпа материалдар оқушыларға таратылады







    Қиылған материалдар оқушыларға таратылады



    Түрлі түсті қағаздар таратылады







    Таратпа материалдар2-қосымша
    Қосымша ақпарат
    ДифференциалдауБағалау
    Қабілеті жоғары оқушыларға қиындығы жоғары есептер мен зерттеуге арналған есептер (қосымша №3) беріледі. Қабілеті жоғары оқушылар басқа оқушыларға тапсырмаларды орындауына көмектеседіОқушылар өздерінің берілген материалды меңгеру деңгейлерін талдау есептерді шешу іскерліктері арқылы көрсетеді
    ҚорытындылауЕң жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйретуге қатысты)?1:

    2:Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйретуге қатысты)?1:

    2:Осы сабақ барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағым қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім.


    1-қосымша Трапеция ауданы





    2- қосымша Үй жұмысы



    Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
    Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
    Ресми байқаулар тізімі
    Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!