Материалдар / Тригонометрия формулалары 9 сынып
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Тригонометрия формулалары 9 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Қысқамерзімді сабақ жоспары
Авторы:
26 Наурыз 2024
68
7 рет жүктелген
Материал тегін
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Сабақ жоспары

Бекітемін:

Бөлім: 9.3А Тригонометрия

Мектеп: «№5 мектеп-лицей»

Күні: 07.02.2024

Педагогтің Тегі, Аты,Әкесінің аты: Жұмағұлова Жанар Мырзағалиқызы

Пән: алгебра

Сынып: 9Б

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Тригонометрия формулалары

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

9.2.4.3 бұрыштардың қосындысы мен айырымының, жарты және қос бұрыштың тригонометриялық формулаларын қорытып шығару және қолдану;

Сабақтың мақсаты:

- тригонометриялық функциялардың бұрыштарының қосындысы мен айырымының формуласын білу

- тригонометриялық функциялардың қос бұрыштарының формуласын білу

- қос бұрыштарының формуласын есептер шығару барысында қолдану

- тригонометрия формулаларын қолданып, өрнекті ықшамдау

Құндылық

Ұлттық мүдде құндылығы: -Ұлттық мұраға ұқыпты қарау

Сабақ барысы:

Уақыты

Кезең дері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

6

минут


Сабақтың басы

Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу

ә) Оқушыларды түгендеу

б) Оқушылардың назарын сабаққа аудару

Үй тапсырмасы. (Оқушылардың дәптерін жинап алу)

Бие байлау - бие сауып, қымыз ашыту. Дәстүрлі ортаның бие байлап, қымыз сауу маусымында атқарылар еңбекке қатысты дәстүрінің ішіндегі салтанатты салтының осы бірі - бие байлау. Ел жайлауға шыққан кезде сауылатын биелерді бөле бастайды. Алдымен желі тарту үшін қазықтар қағылады, бірінші қазықты жылда арнайы қазық қағып жүрген тоқпақтың сабына ақ мата байлап, үлкен ақсақалдардың бірі қағу ишарасын жасайды. Желі тартқанда әрбір бес құлынның ортасына бір қазық қағылады.

Тапсырма. Егер 7 қазық қағылған болса, желіге неше құлын байланған?

Оқушылар сәлемдеседі.

Оқушылар бір-біріне жақсы көңіл-күй сыйлайды.

Оқушылар стикерге жазылған бұрыштардың қай ширекте орналасқанына қарай топтасады

1-ширек

2-ширек

3-ширек

4-ширек


Үй тапсырмасы бойынша бағалау:

«Екі жұлдыз бір ұсыныс»


Оқулық

Жұмыс дәптері №2




9

минут

Сабақтың ортасы

Қайталау тапсырмалары:

«Ақиқат-жалған» кестесін толтыру

Үлгерімі тқмен оұушылармен жұмыс.


Оқушылар өткен сабақты пысықтау үшін топтар бір-бірімен сұрақ-жауап алмасады. Берілген сұрақтарға жауап береді.








Формуланы еске түсіреді.























Есептерді орындап, сәйкестендіреді.

«Мадақтау» тәсілі




Топтар бір-бірін бармақпен бағалайды.



























Өз-өзін тексереді

ҚБ: «Плюс, минус, қызықты» әдісі арқылы оқушылар бірін бірі бағалайды

https://learningapps.org/view458776









Слайд










































15 минут

Бекіту тапсырмалары

Топтық жұмыс. Есепті аяқтаңыз

Жұптық жұмыс


[ 3 балл]

[2 балл]


Тригонометриялық функциялардың қос бұрыштарының формуласын қолданып, есептерді шығарады

Топ ішінде талқылайды. Тақтаға әр топтан 1 оқушы шығады. Интерактивті тақтадан көрсетілген дұрыс жауап арқылы өз-өздерін тексеріп, кері байланыс жасайды. Қатемен жұмыс орындайды.







Топтық жұмыс «Бас бармақ» әдісімен өз-өздерін бағалайды.

Дескриптор:

Білім алушы

-sin2a формуласын қолданады

-қысқартуды орындайды

-өрнектің мәнін жазады

Жалпы 3 балл

Білім алушы

-sin2a формуласын қолданады

- өрнектің мәнін жазады

Жалпы 2 балл

Жалпы білім беретін мектептің 9–сыныбына арналған оқулық.

Оқулық авторлары: А.Е.Әбілқасымова, Т.П.Кучер, В.Е.Корчевский, З.Ә.Жұмағұлова

Алматы «Мектеп» баспасы 2019 жыл


8 минут

Жеке жұмыс

Жеке жұмыс

cosa= - 0,8 және а бұрышы ІІІ ширекте орналасса, sin2a табыңыз

Тапсырманы орындайды



Дескриптор:

  1. Қос бұрыштың формуласын жазады

  2. Негізгі тепе-теңдікті түрлендіреді

  3. Керек функцияның таңбасын анықтайды

  4. Түбірін табады

  5. Табылған мәндерді формулаға қояды

Жалпы 5 балл


Жалпы білім беретін мектептің 9–сыныбына арналған оқулық.


7 минут







Сабақтың соңы

Сабақты қортындылау.

Есептің шығарылу жолын ретімен орналастыр







Кері байланыс. Сабақтан алған әсерлерін стикерлерге жаздырамын.

Аты-жөні: ____________________________________________

1. Жеке басымның жұмысымның нәтижесі деп мен төмендегіні есептеймін:

А. Теорияны түсіндім.

В. Есептер шығаруды үйрендім.

С. Өткен тақырыптарды қайталап өттім.

2. Сабақ үстінде есеп шығарғанда өздеріне не жетіспеді деп ойлайсындар

А. Білім. В. Уақыт

С.Ынтам болмады. Д. Есептерді жақсы шығардым.

3. Сіздерге сабақ үстіндегі қиыншылықтарды жеңуге кім көмек жасады?

А. Сыныптастар. В. Мұғалім .С. Оқулық. Д. Ешкім

Рефлексия: Сабақ аяқталған соң балалар ағашқа жапырақтар, гүлдер, жемістерді жабыстырады:

Жемістер – сабақ пайдалы, жемісті болды;

Гүл – сабақ жақсы өтті;

Жасыл жапырақ – сабаққа көңілі толмады;

Сары жапырақ – сабақ ұнамады, зеріктірерлік болды.

Үйге тапсырма. №388, 397 (есептер жинағы)

Шығармашылық тапсырма

Балл қосу үшін оқушы 3 сұраққа дұрыс жауап береді

Кері байланыс жасайды

Рефлексия

1-10 балл арасында бағалау


Стикерлер







Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!