Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Тригонометрия формулалары 9сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Тригонметрия |
Мектеп: Е.Иззатуллаев КММ |
||||||||||||
Күні: |
Мұғалімніңаты-жөні: Кудретова М |
||||||||||||
Сынып: 9 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
|
Тригонометрия формулалары |
|
||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
9.2.4.3 бұрыштардың қосындысы мен айырымының, жарты және қос бұрыштың тригонометриялық формулаларын қорытып шығару және қолдану; |
||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
Қос және жарты бұрыш формулаларын білу; Қос бұрыштың және жарты бұрыштың формулаларын есеп шығаруда қолдану; |
||||||||||||
Бағалау критерийі |
Қос және жарты бұрыш формулаларын тұжырымдайды; Қос бұрыштың және жарты бұрыштың формулаларын есеп шығаруда қолданады; |
||||||||||||
Тілдік мақсаттар
|
Пәнге қатысты сөздікқор мен терминдер. Косинус, синус, тангенс, котангенс, алфа, бетта, қос бұрыш, жарты бұрыш Диалогтер мен жазу үшін қолданылатын тіркестер Қос бұрыш дегеніміз не? Жарты бұрыш дегеніміз? Екі еселенген бұрыштың формулалары дегенді қалай түсінеміз? Дәрежені төмендету формуласын білеміз бе? |
||||||||||||
Құндылықтарға баулу |
Топпен жұмыс жасай отырып, жақсы қарым – қатынас орнату, өзгелердің мәдениетіне және көзқарастарына құрметпен қарау; айналадағыларға қамқорлық көрсету; ынтымақтастық дағдысын қалыптастыру; |
||||||||||||
Пәнаралық байланыс |
Геометрия |
||||||||||||
Тақырып бойынша алдыңғы білім |
Тригонометриялық функциялардың кейбір бұрыштардағы мәндерін таба алады. Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер, қосу формулаларын біледі. |
||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|
|||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|
|||||||||
|
Сабақтың басы 3минут 3минут 6 минут |
Сәлемдесу. Оқушыларды түгелдеу. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырамын. Шаттық шеңберін құрып, бүгінгі күнге сәттілік тілейді.Оқушыларды топқа бөлу. «Алтын сандық» әдісі арқылы 4 топқа бірігеді. Үй жұмысын тексеру. Үй жұмысының жауабын слайдқа жазып қойылады. «Қатеңді тап» әдісі арқылы тексеріледі. Дұрыс жауапқа «+», ал қате жауапқа «-» таңбасын қою арқылы оқушылар өзін-өзі бағалайды. Топ басшыға бағалау парағын беремін және сол параққа белгілеп баруын айтамын. Сабақ мақсатын оқушылармен бірге ашу үшін “Бір минуттық әңгіме” әдісін пайдаланамын. Бір күні Сократ оқушыларымен ғибадатханаға көтеріліп бара жатқанда, оларға афиндік танымал сұлу әйел қарсы түсіп келе жатады.
- Әрине, солай. Бірақ, сен оларды төменге, жылы да көңілді алқапқа шақырасың, ал мен оларды жоғарға, таза да асқар шыңдарға жетелеймін – деп жауап беріпті. Міне, біз де бүгін бір саты жоғары шығуымыз керек Қос және жарты сөзінің мағынасын қалай түсінесің? |
Аудио «Әлемде күн сөнбесін»
Слайд 1
Бағалау парағы
|
|
|||||||||
|
Сабақтың ортасы 8минут 7 минут 6мин |
Тапсырма 1. Тепе-теңдікті дәлелдеңдер. «Бірге ойлайық» әдісімен флипчартта берілген есептерді оқушылар топпен есептеп шығарады. «Айналмалы бекет» әдісі бойынша топ басшы өзге топқа тепе-теңдікті дәлелдейді.
Дескриптор 1 Формулаларды қолданады 2 Тепе-теңдікті дәлелдейді «Бағдаршам» әдісі бойынша бағалау Дұрыс жауап + кызыл түс Жартылай дұрыс жауап + - сары түс Дұрыс емес жауап - жасыл түс Басқа топ басшылары бағалау парағына тиісті бағасын қояды. Саралау: Қарқын тәсілімен саралап, басқаларға қарағанда жылдам есеп шығаратын оқушыны негізгі тапсырмаларды түсіндіруде көмек қажет ететін оқушыларға біршама уақыт беріп, түсіндіріп баруын қадағалаймын. Оқулықпен жұмыс Тапсырма.512. Өрнектерді ықшамдаңдар. Жеке жұмыс
Дескриптор:1. Формула қолданады 2. Өрнекті ықшамдайды Бағалау
Топтарға саралау тапсырмалары беріледі. Саралаудың диалог және қолдау көрсету тәсілі Мақсатым – оқушыларға деңгейлері бойынша көмек көрсету, оқушылардың бір-бірімен қарым-қатынасын қалыптастыру, тапсырмаларды өздігінен шығарады, шағарған есебін тақтада бөліседі
Тапсырма.522 Теңдік дұрыстығын дәлелдеңдер Жұптық жұмыс: «Ойлан-жұптас-бөліс» әдісі.
Дескриптор: Есепті шығарады Теңдік дұрыстығын дәлелдейді Қалыптастырушы бағалау:мақтау,мадақтау
Саралаудың диалог және қолдау көрсету тәсілі. Көмек қажет ететін оқушыға өзімде қолдау көрсетемін. |
Флипчарт
Слайд3
9сынып Алгебра А.Е. Әбілқасимова «Мектеп» 2005
Слайд 4 |
|
|||||||||
|
Сабақтың соңы 3минут 4 минут |
«Өзіңді өзің тексер» әдісі арқылы с әйкестендіруді табады.
Слайдта жазылған жауаптар арқылы оқушылар өздерін «+» «-» таңбасын қоюмен бағалайды
Оқушылардың кері байланысы.
«Бес саусақ»
әдісі бойынша Қағаз бетіне
қолыңызды қойып, саусақтарыңызды айналдыра
сызыңыз.
Әр саусақтың өзінің мәні бар, солар бойынша өз ойыңызды білдіріңіз: * 1. Бас бармақ – мен үшін маңызды және қызықты болды ...... * 2. Сұқ саусақ – мен бүгін .......... түсіндім. * 3. Ортаңғы саусақ – мен үшін ....... қиын болды. * 4. Төртінші саусақ – менің бағам ....... , өйткені... *5. Шынашақ – Мен ............ білгім келеді. Бағалау парақшасын пайдалану арқылы оқушылар түрлі смаликтермен бағаланады. Үйге тапсырма: 514 есеп |
Слайд5 |
|
|||||||||
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
|
|||||||||
|
«Диалог және қолдау көрсету» тәсілі арқылы және жеке жұмыс жасау арқылы қолдау көрсетемін. Бұл әдісті қолдану барысында сөзбен қолдау көрсету және ынталандыру да маңызды рөл атқарады сол үшін мен оқушыны ынталандырып отырамын.
« Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |