Ұзақ мерзімді жоспар
бөлімі:
|
Колледж: №11 Колледж
МКҚК
|
Күні:
|
Мұғалімнің
аты-жөні: Турсынбаев
Б
|
Топ:
|
Қатысқандар
саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақ тақырыбы
|
Тригонометриялық функциялар, олардың
қасиеттері мен графиктері
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары
(оқу бағдарламасына сілтеме)
|
Тригонометриялық функциялар
анықтамаларын, қасиеттерін ұғыну және олардың графиктерін сала
білу
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлығы:
Тригонометриялық функцияларың
анықтамасын ұғынып ,олардың графиктерін салады.
Басым
бөлігі:
Симметриялы
жиын, жұп, тақ, периодты функциялар ұғымын
менгереді.
Кейбірі:
Тригонометриялық функциялардың қасиеттерін ажырата
алады.Тригонометриялық
функциялардың қасиеттері ұғымын меңгереді; Тригонометриялық
функциялардың таңбаларын, тақ-жұптығы және периодтылығы
түсініктерін ұғындырып, оларды есептер шығаруда қолдана
біледі
|
Бағалау критерийлері
|
Тригонометриялық
функцияларың қасиеттерін анықтай алады, анықтамасын біледі,
қасиеттерін тұжырымдайды. симметриялы жиын, жұп,
тақ, периодты функциялар ұғымын біледі және есептер шығаруда
қолдана біледі..
|
Тілдік мақсаттар
|
Негізгі сөздер:
Функция, тригонометриялық функция,
абцисса, ордината
|
Құндылықтарды дарыту
|
Жұппен, топпен жұмыс iстеу арқылы сөздiк
қорын дамыту, белсендi қарым- қатынас жасауға, достыққа,
адамгершiлiкке,басқаның пiкiрiне құрметпен қарауға баулу. Жеке
жұмыстар орындау кезiнде ұқыптылыққа, өзiндiк шешiм қабылдай бiлуге
баулу
|
Пәнаралық байланыстар
|
Сызу, геометрия
|
Бастапқы білім
|
Фунция, оның графиктері, қасиеттері.
Тригонометрия үғымы
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған
іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
0-10 мин
|
Оқушыларды сапқа тұрғызып, 1-4
дейін санау арқылы топқа бөлу
Алтын ереже құру қажеттігі
туралы айту.
Фигуралармен бағалау әдісімен
бағалау үшін фигуралар таратып беру
«Сандардыбейнеле»
ойыны
арқылы психологиялық ахуалды жақсарту
|
|
Сабақтың ортасы
11-31 мин
Сабақтың ортасы
32-52 мин
Сабақтың ортасы
53-75 мин
|
Өткен сабақты қайталау
сұрақтары:
1) Функция және оның
берілу тәсілдері?
2) Функциялардың
графиктерін түрлендіру
жолдары?
3) Функция
қасиеттері?
4) Бөлшек сызықты
функция?
5) Күрделі және кері
функция ұғымдары?
Жұптық жұмыс
№1
Функцяның
графигін салыңдар
,
X
|
-2π
|
-
|
-π
|
-π/2
|
0
|
π/2
|
π
|
|
2π
|
y =
-
cosx
|
-1/2
|
0
|
1/2
|
0
|
1/2
|
0
|
1/2
|
0
|
-1/2
|
Дескриптoр:
- Берілген функцияның
қасиеттерін анықтайды
-Кестені толтырады
-Периодтылығын
анықтайды
-Макимум , минимум нүктелерін
табады
-Графигін
кескіндейді
КБ
«Екi жұлдыз бiр тiлек» әдiсi .Бiрiн-бiрi бағалау
№2есеп: берілген функцияның жұп
, тақ немесе жұп та ,тақ та емес екенін
көрсетіңдер
а)
;
Тақ функция
Графигі синусоида
[-π⁄2+2πk;
π⁄2+2πk] ↑
D(y)=R
[π⁄2+2πk;
3π⁄2+2πk] ↓
E(y)=
T=2n
Дескриптoр:
- Берілген функцияның
қасиеттерін анықтайды
-Функцияны
түрлендіреді
-Периодтылығын
анықтайды
-Функцияның жұп немесе тақ
екенін анықтайды.
КБ
«Екi жұлдыз бiр тiлек» әдiсi .Бiрiн-бiрi бағалау
Сергіту.
. Шамшырақ Шамшырақтар –
бұл төбесінде жарығы бар мұнаралар. Шамшырақтар теңіз кемелеріне
түнгі уақытта жағаға жақындаған кезде жол табуға көмектеседі.
Шамшырақтың белгі беруші жарығы белгілі бір теттегі код
комбинациясымен беріліп отырады. Әр шамшырақтың өзінің жарық түсі
болады. Төмендегі диаграммада Сіз белгілі бір шамшырақ суретін көре
аласыз. Жарық жарқылы қараңғы кезеңдермен кезектесіп отырады. Жарық
Көлеңке Уақыт (сек) 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Бұл әдеттегі
құбылыс. Біршама уақыттан соң сурет қайталанады. Ол қайталауды
бастағанға дейінгі бір толық цикілге жұмсалған уақыт кезеңі деп
аталады. Сіз кезеңді тапқан уақытта келесі бірнеше секунд, минут не
сағат бойына диаграмманы кеңейту қиын емес
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
11 12 13
1 – сұрақ: Шамшырақ
Төменде көрсетілгендердің қайсысы бұл шамшырақтың кезеңі бола
алады? A. 2 сек.
B. 3 сек. C. 5 сек. D. 12 сек. Дұрыс жауап: C.
2 – сұрақ: Шамшырақ
Шамшырақ 1 минутта неше секунд бойына жарық жарқылдарын
береді? A. 4 B.
12 C. 20 D. 24 Дұрыс жауап: D
|
Интерактивті тақта
ACTIVSTUDIO бағдарламасы
Алгебрa 10
А.Әбiлқасымовa,
В.Кoрчевский,
З.Жұмағұловa
Алматы «Мектеп»2013
Плакат
PISA
тапсырмасы
Кесте
|
Сабақтың соңы
76-90 мин
|
Рефлексия «Аяқталмаған сөздер»
1.
Менiң сабақтағы көңiл-күйiм...
2.
Маған бүгiнгi сабақта түсiнiктi болғаны...
3.
Менiң бүгiнгi сабақта есiмде қалғаны...
4.
Маған бүгiнгi сабақта ұнамағаны...
Сабақтан алған әсерлерi мен ұсыныстарын
стикерлерге бейнелейдi,жазады,оқиды.
Үйге тапсырма: № 79 №
81
|
Оқулық, смайлик
Түрлі-түсті стикерлер
|
Саралау –оқушыларға қалай
көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?
Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды
жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру
деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының
сақталуы
|
Оқушылар сабақ бойы жеке және жұппен жұмыс
жасайды. Қабілеті жоғары оқушылар басқа оқушыларға
көмектеседі.
|
Өзін-өзі бағалау түрі қолданылады. Сабақта
оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру үшін жеке жұмыс
жасайды.
|
Сабақ басында оқушылар қауіпсіздік техникасымен
таныстырылады
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған
ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді
ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды
ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды,
неліктен?
|
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді
білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда
берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
|
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту
туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады
(оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)?
1:
2:
|