Бөлім.
Тригонометрия теңдеулер және
теңсіздіктер
|
Колледж:
|
Топ: Оқытушы:
|
Күні:
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар
саны:
|
Сабақ тақырыбы:
|
Қарапайым
тригонометриялық теңдеулер.
|
оқу мақсаттары:
|
10.2.3.8 - қарапайым
тригонометриялық
теңдеулерді шеше алу;
|
|
Сабақ мақсаттары:
|
Барлық
оқушылар: Қарапайым тригонометриялық
теңдеулер анықтамасын біледі;
Көптеген
оқушылар: Қарапайым тригонометриялық
теңдеулерді шешу түбірлерін табу формулаларын біледі есеп шығаруда
қолданады;
Кейбір
оқушылар: Қарапайым тригонометриялық
теңдеулерді шешу
формулаларын
қорытады;
|
Бағалау критерийлері
|
Білім
алушы мақсатқа жете алады,
егер
-
Қарапайым тригононметриялық теңдеулерді
шеше алса;
-
Қарапайым тригонометриялық теңдеудің шешімін
жаза білсе;
-
Кері тригонометриялық функциялардың мәндерін
таба білсе;
-
Тригонометриялық функциялардың қасиеттерін білсе;
|
Тілдік
мақсаттар:
|
|
Құндылықтарды
дарыту
|
І. Білім
алушылардың өзбетімен жұмыс істеу мәдениетін дамыту,
ұйымшылдыққа үйрету, бірін-бірі
сыйлау;
ІІ. Өзіне және айналадағы адамдарға құрмет көрсету;
ІІІ. Оқылатын материалға сыни қарау арқылы оқуға құштарлыққа баулу;
|
Пәнаралық
байланыстар
|
Геометрия
|
АКТ қолдану
дағдылары
|
Интерактив тақта, үлестірмелер,
|
Бастапқы білім
|
Кері тригонометриялық функция
қасиеттерін біледі;
|
Сабақбарысы
|
Сабақтың кезеңдері
|
Сабақ барысындағы
ісәрекеттер
|
Ресурстар
және комментарилар
|
Сабақтың басы
-
|
Мақсат: сабақтың басталуын
ұйымдастыру
Стратегиия «Психолгиялық
ахуал»
Күтілетін
нәтиже: Қайталау.
Теңдіктің дұрыстығын
анықтайды;
Жұмыс
түрі: Топпен
Тапсырма
1.
Дескриптор
-
тригонометрия мәндерін
біледі;
-
кері тригонометриялық
функциялардың қасиеттерін біледі;
-
қасиеттерін дұрыс қолдана
біледі:
|
Презентация
А.Әбілқасымова Алгебра және анализ бастамалары 10
сынып,1
бөлім
|
Сабақтың
ортасы
|
Стратегия «Сен маған, Мен
саған»
Жұмыс
түрі: Жұптық
жұмыс
Күтілетін
нәтиже:Білім алушылар формулаларны
қолданып, есептер шығарады.
Тапсырма
2.
Дескриптор
-
теңдеудің қасиеттерін
біледі;
-
тригонометриялық теңдеулердің
жалпы және дербес жағдайдағы формуланы
қолданады;
-
теңдеулердің шешімін
табады;
|
Презентация
А.Әбілқасымова Алгебра және анализ бастамалары 10
сынып,1
бөлім
|
|
Стратегия «Өз орныңды
тап»
Күтілетін
нәтиже: Сәйкестендіре
алады;
Жұмыс
түрі:Топпен
Тапсырма
3.
Дескриптор:
-
Тригонометриялық формулаларды тиімді қолдана
біледі;
-
Қарапайым тригонометриялық теңдеулерге келтіре
алады;
-
Қарапайым тригонометриялық теңдеулерді шеше
алады;
|
Презентация
А.Әбілқасымова Алгебра және анализ бастамалары 10
сынып,1
бөлім
|
Сабақтың соңы
|
Стратегия «Жұптық әгіме»
әдісі
Білім алушылар ортада өз
ойларымен бөліседі. Бірін-бірі толықтырады,
бағалайды.
Бағалау критерийі: «Борт
журналы» арқылы өзін-өзі бағалауды сабақ барысында студент жүргізіп
отырады.
Сабақ
кезеңдері
|
Жартылай
орындалды
|
Толық
орындалды.
|
Психолгиялық
ахуал
|
|
|
Сен
маған, Мен саған
|
|
|
Өз орныңды
тап
|
|
|
Рефлексия
-
Мен үшін бүгінгі сабақта құнды
болғаны...
-
Мен не
үйрендім?
-
Не қиын
болды?
-
Не қызықты
болды?
|
А.Әбілқасымова Алгебра және
анализ бастамалары 10 сынып,1 бөлім
|
Үйжұмысы
|
Қарапайым тригонометриялық
теңдеулерге есептер құрастыру;
|
|
Саралау
|
Бағалау
|
Денсаулық
және қауіпсіздік
техникасының
сақталуы
|
Білім
алушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?
Қабілеті жоғары білім
алушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?
|
Білім
алушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
|
Көзге жаттығу
жасау.
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылғанба? Білім
алушылардың барлығы ОМ қол жеткіздіме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілдіме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталдыма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?
|
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді
білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз
сабағыңыз
туралы солжақ бағанда берілген сұрақтарға
жауап беріңіз.
|
|
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту
туралы да, оқутуралы да
ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал
ете алады (оқыту
туралы да, оқу
туралы да
ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақ барысында
сынып туралы немесе жекелеген
оқушылардың
жетістік/қиындықтары
туралы нені білдім, келесі
сабақтарда неге көңіл
бөлу қажет?
|