Материалдар / Тұйық етістік
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Тұйық етістік

Материал туралы қысқаша түсінік
Тұйық етістік
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
17 Желтоқсан 2017
884
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Сабақты жүргізген мұғалімнің аты-жөні

Шерметов Садулла Файзуллаұлы


Е.Иззатуллаев жалпы орта мектеп





Сыныбы: 6-сынып

Қазақ тілі

12 .02 .2014ж


Сабақтың тақырыбы

Тұйық етістік

Сабақтың мақсаты

Оқушыларға тұйық етістік туралы мәлімет бере отырып, сауатты жазуға, өз ойын еркін қысылмай жеткізуге, бірін-бірі құрметтеуге, сыйлауға үйрету.

Оқыту нәтижесі

Сабақ барысында тұйық етістіктің не екендігін барлығы меңгеріп алады. Өз ойын сауатты, дәл, нақты түрде жеткізуге дағдыланады.

Әдіс- тәсілдер

Психологиялық дайындық,топ ережесін құру, «Ақылды доп» ойыны, диалогтік оқыту, бағалау түрлері, «Екі жұлдыз-бір тілек», топтық жұмыс, тестпен жұмыс, кері байланыс.

Дереккөздер

Оқулық, қима суреттер, тест тапсырмалары, плакат, маркер, спикерлер

Бағалау

Формативті және суммативті бағалау (Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау )



Сабақтың барысы

Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті


Ұйымдастыру кезеңі


Оқушылармен сәлемдесіп, сыныпты түгелдеймін.

Психологиялық дайындық

Ақиық ақын Мұқағали Мақатаевтің және ұлы ақын Абай Құнанбаевтің өлеңі оқылады.


Оқушылар мұғаліммен сәлемдесіп, орнына отырады.

Мұғалім тарапынан психологиялық дайындық жұмысына белсене қатысады.

Топ ережесін құру

Топ ережесін құруды өздеріне жүктеймін.

Оқушылар өздері топ ережесін құрады,

Сабақта тыныш отырамыз.

Мұғалімді тыңдаймыз.

Бірімізді біріміз құрметтейміз, сыйлаймыз.

Кіріспе

Үй жұмысын сұрау

«Ақылды доп» ойыны

Мен оқушылардан аталған ойын арқылы өткен сабақтарды пысықтап өтемін.


Оқушылар мұғалім тарапынан берілген тапсырмаға барлығы жауап беруге әрекет жасайды.

Негізгі бөлім

Жаңа сабақ







Тұйық етістік

Оқушыларға жаңа сабақты түсіндіру арқылы терең түсіндіремін және алған білімдерін пысықтау мақсатында диалогтік оқыту әдісінен тиімді пайдаланамын.


Оқушылар жаңа сабақты мұғалімнің түсіндіру әдісін зейін қойып тыңдау барысында терең түсініп алады.

Ынтымақтастық атмосферасын құру

Оқушылардың ынтымақтастық атмосферасын құру мақсатында түрлі конфеттер таратамын.

Мұғалім тарапынан берілген конфеттер арқылы оқушылар өз топтарының орнын ауыстырады.

Деңгейлік

тапсырма

Сабақ барысында оқушыларға деңгейлік тапсырма беремін.

І деңгей (төмен деңгей ) Етістікке тұйық етістіктің жұрнағын жалғау


ІІ деңгей ( орта деңгей ) Сөйлемнің ішінен тұйық етістіктің жұрнағы жалғанған сөзді тауып астын сызу )


ІІІ деңгей ( жоғары деңгей ) Сөйлемнің ішінен заттық мағына және қимылдық мағына беретін тұйық етістікті табу.






Оқушылар деңгейлік тапсырманы барлығы орындап шығуға әрекет жасайды.

Бағалау

Оқушыларды сабақ барысында оқыту үшін бағалау


Оқулықпен жұмыс

Топпен жұмыс

274- жаттығу

Мен оқушыларға жаттығудың берілуін түсіндіріп, топпен жұмыс жасау кекректігі айтылады.

Ғалымдар мен қарттарды сыйламаушылық кісінің келешегін жояды.


Оқушылар мұғалім тарапынан берілген тапсырмаға жауап береді.

Сергіту сәті



Оқулықпен жұмыс, топтық жұмыс

275- жаттығу

Тұйық етістіктің астын сызып,сұрақ қойыңдар.

Ауыл жанындағы суда жүрген құсты атуға, үркітуге болмайды.


Оқушылар берілген тапсырманы дәптерлеріне жазады,сызады.

Тестпен жұмыс

Мен оқушыларға алған білімдерін пысықтау мақсатында тест тапсырмаларын беремін.

Оқушылар берілген тест тапсырмаларына жауап беруге әрекет жасайды.

Қорытынды бөлім

«Екі жұлдыз-бір тілек» әдісін пайдалангамын

Бүгін сабақтан не үйрендік?

Сабақ қызықты өтті ма ?

Сабақта не ұнамады ?



Оқушыларым өз ой-пікірлерін спикерлерге жазып, жапсырып, кері байланыс жасайды.

Бағалау

Мен оқушыларымның жинаған жетондары, жапсырғыштары және белсенділіктерін ескеріп жиынтық (суммативті ) бағаларын қоямын

Оқушылар бағалау барысында біріні бірі қошеметтеп отырады.

Үйге тапсырма

278-жаттығу

Үй жұмысының берілуін түсіндіремін


Оқушылар түсініп алады

Сабақты аяқтау



Сабақ мақсатына жетті ма?


Сабақ бойынша талдау


Сіз үшін сабақта ең маңызды болған сәт?


Сіз үшін не қиын, не түсініксіз болды?


Сабақтан кейінгі түзетулер


Нені дамытар едіңіз ?









Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!