|
Мектебі: сш. В.В.Маяковсий |
Пән: Химия |
|||
|
Күні: 16.10.2018 ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Оразқұл Н.М. |
|||
|
Сынып: 9 «а» |
Қатысқандар: … |
Қатысқандар жоқ: .... |
||
|
Сабақ нөмірі: |
6 |
|||
|
Бөлім: |
2 бөлім |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тұздар гидролизі Биосферадағы тұздар гидролизінің маңызы. |
|||
|
Оқыту мақсаты; |
«электролиттер» және «бейэлектролиттер» ұғымын қалыптастыру, ерітінділердің электр өткізгіштігі заттың кристалдық құрылымына және химиялық байланыс түріне тәуелді екендігін көрсету. |
|||
|
Сабақтың мақсаты: ( Критериі) |
А. Барлық оқушылар біледі: электролиттік диссоциацияның мәнін ашу. Иондық және коваленттік полюсті байланысы бар қосылыстардың мысалында электролиттік диссоциацияның механизмін көрсету. |
|||
|
Б . Оқушылардың көпшілігі біледі: Электр ерітіндісіндегі зарядталған бөлшектер – иондардың пайда болуындағы судың маңызын көрсету. |
||||
|
В. Кейбір оқушылар біледі: Тұздардың, қышқылдардың және сілтілердің диссоциациясы. Оксоний ионы, катиондар және аниондар. |
||||
|
Тілдік мақсаттар: (неге оқушылар үйрену керек) |
Түйін сөздер: . электролиттер, тотығу-тотықсыздану |
|||
|
Дағдыландыру құндылықтарды |
Адамгершілікке |
|||
|
Құндылықтарға баулу |
|
|||
|
Алдыңғы білімдер |
Сұрақ – жауап қойылады. Еске түсіру |
|||
Ескертпе сабақ жоспары:
1. Көрсету тәсілдері, әдістері және нысандары
2. Жұмыс жасау үшін көрсетілген уақыт
|
Сабақ жоспары План урока |
|||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған іс-сабағында. |
Ресурсы |
|||||||||||
|
Сабақтың басталуы
7-10 мин
|
Сабақтың барысы. I Жаңа сабақты қабылдауға дайындық. Сабақтың тақырыбын және міндетін хабарлағаннан кейін берілген сұрақтар төңірегінде әңгіме жүргізіледі. Сандық есептер: 1.
NaCL, Na2SO4, NaOH, Ba(OH)2, CuSO4, Al2(SO4)3.
Әңгіме нәтижелерін жүйелеп, қорытындылаған соң, әрі қарай пән аралық сипаттағы төмендегідей сұрақтарды талдаған жөн.
|
|
|||||||||||
|
Өмірлік тәжірибемен байланыстыру (оқушылардың әңгімелесу арқылы зейінін шоғырландыру, бағыттаушы сұрақтар қою) |
|
||||||||||||
|
Өткізді сабақ (оқушылар) Критериймен таныстыру
|
|
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Середина урока
20-25 мин (дағдылар, түсіндіру, бекіту) |
Жаңа технологияларды пайдалана отырып оқыту Кем дегенде 5-6 тапсырма болу керек Используя новые технологии обучения Диференцированный подход Максимум 5-6 заданий |
|
|||||||||||
|
Сабақтың соңында Конец урока 5-8 мин
|
Кері байланыс Оқушылардың рефлексиясы : 1. Неге келдім? 2. Неге үйрендім? 3. Маған не қызық болды?
|
|
|||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||||||
|
Дифференциация. Саралау. |
Бағалау. оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? |
||||||||||||
|
Рефлексия |
|||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? |
|
||||||||||||
|
Бүгін оқушылар нені үйренді? |
|
||||||||||||
|
Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? |
|
||||||||||||
|
Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? |
|
||||||||||||
|
Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба?. |
|
||||||||||||
|
Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
|
||||||||||||
|
Қорытынды баға 1.Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 2.Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 3.Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? |
|||||||||||||
|
|
|||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тұздар гидролизі
Тұздар гидролизі
|
Мектебі: сш. В.В.Маяковсий |
Пән: Химия |
|||
|
Күні: 16.10.2018 ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Оразқұл Н.М. |
|||
|
Сынып: 9 «а» |
Қатысқандар: … |
Қатысқандар жоқ: .... |
||
|
Сабақ нөмірі: |
6 |
|||
|
Бөлім: |
2 бөлім |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тұздар гидролизі Биосферадағы тұздар гидролизінің маңызы. |
|||
|
Оқыту мақсаты; |
«электролиттер» және «бейэлектролиттер» ұғымын қалыптастыру, ерітінділердің электр өткізгіштігі заттың кристалдық құрылымына және химиялық байланыс түріне тәуелді екендігін көрсету. |
|||
|
Сабақтың мақсаты: ( Критериі) |
А. Барлық оқушылар біледі: электролиттік диссоциацияның мәнін ашу. Иондық және коваленттік полюсті байланысы бар қосылыстардың мысалында электролиттік диссоциацияның механизмін көрсету. |
|||
|
Б . Оқушылардың көпшілігі біледі: Электр ерітіндісіндегі зарядталған бөлшектер – иондардың пайда болуындағы судың маңызын көрсету. |
||||
|
В. Кейбір оқушылар біледі: Тұздардың, қышқылдардың және сілтілердің диссоциациясы. Оксоний ионы, катиондар және аниондар. |
||||
|
Тілдік мақсаттар: (неге оқушылар үйрену керек) |
Түйін сөздер: . электролиттер, тотығу-тотықсыздану |
|||
|
Дағдыландыру құндылықтарды |
Адамгершілікке |
|||
|
Құндылықтарға баулу |
|
|||
|
Алдыңғы білімдер |
Сұрақ – жауап қойылады. Еске түсіру |
|||
Ескертпе сабақ жоспары:
1. Көрсету тәсілдері, әдістері және нысандары
2. Жұмыс жасау үшін көрсетілген уақыт
|
Сабақ жоспары План урока |
|||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған іс-сабағында. |
Ресурсы |
|||||||||||
|
Сабақтың басталуы
7-10 мин
|
Сабақтың барысы. I Жаңа сабақты қабылдауға дайындық. Сабақтың тақырыбын және міндетін хабарлағаннан кейін берілген сұрақтар төңірегінде әңгіме жүргізіледі. Сандық есептер: 1.
NaCL, Na2SO4, NaOH, Ba(OH)2, CuSO4, Al2(SO4)3.
Әңгіме нәтижелерін жүйелеп, қорытындылаған соң, әрі қарай пән аралық сипаттағы төмендегідей сұрақтарды талдаған жөн.
|
|
|||||||||||
|
Өмірлік тәжірибемен байланыстыру (оқушылардың әңгімелесу арқылы зейінін шоғырландыру, бағыттаушы сұрақтар қою) |
|
||||||||||||
|
Өткізді сабақ (оқушылар) Критериймен таныстыру
|
|
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Середина урока
20-25 мин (дағдылар, түсіндіру, бекіту) |
Жаңа технологияларды пайдалана отырып оқыту Кем дегенде 5-6 тапсырма болу керек Используя новые технологии обучения Диференцированный подход Максимум 5-6 заданий |
|
|||||||||||
|
Сабақтың соңында Конец урока 5-8 мин
|
Кері байланыс Оқушылардың рефлексиясы : 1. Неге келдім? 2. Неге үйрендім? 3. Маған не қызық болды?
|
|
|||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||||||
|
Дифференциация. Саралау. |
Бағалау. оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? |
||||||||||||
|
Рефлексия |
|||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? |
|
||||||||||||
|
Бүгін оқушылар нені үйренді? |
|
||||||||||||
|
Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? |
|
||||||||||||
|
Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? |
|
||||||||||||
|
Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба?. |
|
||||||||||||
|
Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
|
||||||||||||
|
Қорытынды баға 1.Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 2.Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 3.Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? |
|||||||||||||
|
|
|||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













