Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Тығыздықты есептеу 7 сынып ҚМЖ
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 4 Тығыздық |
Мектеп: Орал қаласы. «Спортқа дарынды балаларға арналған мамандандырылған облыстық мектеп-интернаты» КММ |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Жайлыбаева Сымбат Тулегеновна |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ № |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 7 А |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы: |
Тығыздықты есептеу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
7.2.2.15 Тығыздықтың формуласын есептер шығаруда қолдану; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Тығыздықтың формуласын қолдана білу. Басым бөлігі: Тығыздықтың формуласын түрлендіріп, деңгейлік тапсырмаларды орындау. Кейбір оқушылар: Әртүрлі денелердің тығыздықтарын өлшей отырып, айырмашылықтарын салыстыра алу. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар: |
Лексика мен сөз тіркестерінің мысалдарын қамтитын тілдік мақсаттары: Оқылым дағдысы: Берілген тақырып пен формулалармен жұмыс. Айтылым дағдысы: Тығыздық шамасының анықтамасын, формуласы мен өлшем бірлігін, өлшейтін құралын әңгімелейді. Жазылым дағдысы: тығыздықтың белгіленуін, өлшем бірлігін, формуласын белгілеп , есепті шығаруда қолданады. Арнайы пәндік лексика мен терминология: Сөздік
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу: |
Жалпыға бірдей еңбек қоғамы. Оқушылардың өз бетімен жұмыс жасау, іздену қабілеттерін арттыру. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс: |
Математика, ағылшын |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы білім |
заттың тығыздығы және тығыздықтың өлшем бірлігі. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 0-2 мин
2-12 мин |
І. Ұйымдастыру. Оқушылармен амандасу. Сабаққа қатыстарын тексеру. Сабақтың мақсатын айту. Тренинг (Жағымды көңіл-күй ахуалын тудыру)
ІІ. Ынтымақтастықты қалыптастыру. «Команда таңдау» тәсілі бойынша топқа бөлу (формуладағы шамалардың өлщем бірліктері арқылы топқа бөлу, тығыздық, көлем, массаның өлшем бірліктерін тауып бір топ құрайды)
ІІІ. Үй тапсырмасын тексеру. Белсенді оқытудың «Миға шабуыл» әдісі арқылы жүзеге асады. Үй тапсырмасын қайталауға бағыт беру ( топтық жұмыс). 1- тапсырма. Оқушылар топтасып «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі арқылы өз тақырыптарын қорғайды. І топ: Тығыздық . Ментальдық картамен жұмыс. ІІ топ: Масса. Ассосация құру. ІІІ топ: Көлем. Пирамида құру. Бағалау критерий: тығыздық шамасымен танысып, формуласын түрлендіріп, қолдана біледі. Үй тапсырмасын бағалауға арналған дескриптор: - тығыздық, көлем, масса шамасының анықтамасын білді; - белгіленуі мен формуласын жазды: - өлшеу құралын білді, өлшем бірліктерін, формуласын түрлендіре алды . ҚБ – «От шашу» |
өлшем бірліктер жазылған суреттер
белсенді тақта, стикерлер, оқулық флипчарт, маркерлер
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
12-27 мин
27-41 мин
2 мин |
2- тапсырма. «IDEAL әдісін» қолдану арқылы оқушыларға сабақтың келесі тапсырмасы эксперименттік тапсырмалар беріледі. Мақсаты: Әртүрлі денелердің тығыздықтарын өлшей отырып, мәндерін салыстыру. №1 – эксперименттік тапсырма: Әр топқа көлемдері бірдей 200
см3
стаканға толтыра
құйылған
№2- эксперименттік тапсырма Екі түрлі геометриялық дене берілген. Олардың көлемін анықтау үшін қандай құралдар қолданар едіңіз? Өлшеу әдісін сипаттаңыз. Бағалау критерийі Әртүрлі денелердің көлемін анықтайды, мәндерін салыстырып, тұжырым жасай алады.
ҚБ – «Екі жұлдыз , бір ұсыныс» арқылы бағалау. Бұл тапсырмада жұлдызша оқушыларға жасау ретіне қарай беріледі. 3- тапсырма. Саралау тапсырмалары. Оқушылар теориялық материалға толығымен шолу жасап, эксперименттік тапсырмаларды орындағаннан кейін берілген деңгейлік тапсырмаларды жеке орындайды. №1 (І - деңгей) Көлемі 1 м3 мәрмәр кесегінің массасы көлемі осындай парафиннің массасынан неше есе көп? (ρм = 2,7*103 кг/м3; ρп = 0,9*103 кг/м3) №2 (ІІ - деңгей) Гипстен жасалған құрылыс плиталарының іші қуыс етіп жасалады. Массасы 2,5 кг, өлшемдері 25х15х10 (см) плитаның ішіндегі қуыстың көлемін анықтаңдар.Материалдың тығыздығы: 1300 кг/м3. №3 (ІІІ- деңгей) Массасы 857,5 г шыныдан жасалған кубтың толық бетінің ауданы 294 см2 болса, шынының тығыздығы қандай? Бағалау критерий: Тығыздықтың формуласын түрлендіріп, деңгейлі тапсырмаларды орындай алады.
ҚБ- «Бағдаршам» 4-тапсырма. Сабақты қорытындылау үшін графикалық органайзерлердің бір тәсілі семантикалық картаны қолдандым.
ҚБ – жұлдызшалар тарату арқылы бағалау |
оқулық су,сүт, күнбағыс майы, стакан әртүрлі денелер
Дидактикалық материалдар семантикалық карта |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 2 мин |
Рефлексия:
«Сабақ туралы ой» Не оңай болды? Не қиын болды? Нені үйрендің? |
. парақшалар беріледі. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау–оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
.«Ой- қозғау» миға шабуыл; «Ойлан, жұптас,талқыла» Қалыптастырушы бағалау |
Физика кабинетінде қауіпсіздік техникасын сақтау ережесін білу. Эксперимент жасау кезіндегі қауіпсіздік ережелері. Психология лық ахуал |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқытутуралыда, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|