|
Бөлім: |
9.1. Қазақстан «жылымық» кезеңінде (1954-1964 жылдар) |
|||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Абуов Жалғас Абайұлы |
|||||||||||
|
Күні: |
7,8,11.10.2021ж |
|||||||||||
|
Сынып:9 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Тың игеру жылдарындағы Қазақстан. Зерттеу сұрағы: Тың және тыңайған жерлерді игеру саясаты Қазақстанға қалай әсер етті |
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.1.1.1 демографиялық өзгерістердің себеп салдарлық байланысын талдау арқылы дәйекті қорытынды жасау жа Қазақстансау: 9.4.1.1. кеңес үкіметі кезіндегі ауылшаруашылығында орын алған өзгерістерге баға беру |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлығы: Қазақстандағы тың игерудің жағымды, жағымсыз жақтарын анықтайды; Көбісі: Деректерді пайдалана отырып, тың игеру саясатының Қазақстан ауыл шаруашылығының дамуына әсерін жіктейді; Кейбірі: Тың және тыңайған жерлерді игеру саясатының Қазақстанға әсерін өздігінше бағалайды |
|||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Тың игеру саясатының жағымды, жағымсыз жақтарын жіктейді |
|||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі |
Ой шақыру Суреттер арқылы бүгінгі тақырыпты анықтаймыз (М) Кіріспе сөз. Қазақстандағы Тың игеру саясатының барысы
Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу Оқушылар өз болжамдарын айтып, талқылау жүргізеді |
ҚБ «Мадақтау сэндвичі» |
Тақырыптық суреттер |
||||||||
|
Жаңа сабақ |
(Ұ) Батапқы ынталандырушы материал Мәтінмен жұмыс «Бейнеметафора» әдісі «Аяқталмаған тезис» әдісі Тың игеру - ................................ Тың жер - ................................... Эрозия - ..................................... Топырақ эрозиясы - .................. Терминдермен жұмыс
Ашық алаң
Жетістіктер мен кемшіліктер
|
Оқушылар ақпараттық мәтінмен жұмыс жасайды
Сабақ барысында кездескен, бірақ сіз түсінбеген жаңа сөздерді, ұғымдарды өзіңіз белгілеп отырыңыз. «Білемін» яғни «+», «білмеймін» «-» қою арқылы. Бір- бірлеріңізге бұл сөздерді түсіндіресіздер, білмеген жағдайда мен түсіндіремін.
|
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
ҚБ «Кім зерек?»
ҚБ «
ҚБ «Өзін-өзі бағалау»
|
Ақпараттық мәтін
Үлестірмелі қағаздар
Суреттер
Тірек-сызбалар Кесте
Карта
ҚБ парағы |
||||||||
|
Қорытынды |
Сабақты қорыту: Тың және тыңайған жерлерді игерудің қай әсері басым: тиімді ме, тиімсіз бе? Кері байланыс Бүгінгі сабақтан мен не білдім? Сабақ барысында қандай қиындыққа кездестің? Сабақ барысында қандай сұрақ туындады? |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект
|
||||||||
|
Үй тапсырмасы |
|
|
|
|
||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тың және тыңайған жерлерді игеру
Тың және тыңайған жерлерді игеру
|
Бөлім: |
9.1. Қазақстан «жылымық» кезеңінде (1954-1964 жылдар) |
|||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Абуов Жалғас Абайұлы |
|||||||||||
|
Күні: |
7,8,11.10.2021ж |
|||||||||||
|
Сынып:9 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Тың игеру жылдарындағы Қазақстан. Зерттеу сұрағы: Тың және тыңайған жерлерді игеру саясаты Қазақстанға қалай әсер етті |
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.1.1.1 демографиялық өзгерістердің себеп салдарлық байланысын талдау арқылы дәйекті қорытынды жасау жа Қазақстансау: 9.4.1.1. кеңес үкіметі кезіндегі ауылшаруашылығында орын алған өзгерістерге баға беру |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлығы: Қазақстандағы тың игерудің жағымды, жағымсыз жақтарын анықтайды; Көбісі: Деректерді пайдалана отырып, тың игеру саясатының Қазақстан ауыл шаруашылығының дамуына әсерін жіктейді; Кейбірі: Тың және тыңайған жерлерді игеру саясатының Қазақстанға әсерін өздігінше бағалайды |
|||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Тың игеру саясатының жағымды, жағымсыз жақтарын жіктейді |
|||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі |
Ой шақыру Суреттер арқылы бүгінгі тақырыпты анықтаймыз (М) Кіріспе сөз. Қазақстандағы Тың игеру саясатының барысы
Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу Оқушылар өз болжамдарын айтып, талқылау жүргізеді |
ҚБ «Мадақтау сэндвичі» |
Тақырыптық суреттер |
||||||||
|
Жаңа сабақ |
(Ұ) Батапқы ынталандырушы материал Мәтінмен жұмыс «Бейнеметафора» әдісі «Аяқталмаған тезис» әдісі Тың игеру - ................................ Тың жер - ................................... Эрозия - ..................................... Топырақ эрозиясы - .................. Терминдермен жұмыс
Ашық алаң
Жетістіктер мен кемшіліктер
|
Оқушылар ақпараттық мәтінмен жұмыс жасайды
Сабақ барысында кездескен, бірақ сіз түсінбеген жаңа сөздерді, ұғымдарды өзіңіз белгілеп отырыңыз. «Білемін» яғни «+», «білмеймін» «-» қою арқылы. Бір- бірлеріңізге бұл сөздерді түсіндіресіздер, білмеген жағдайда мен түсіндіремін.
|
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
ҚБ «Кім зерек?»
ҚБ «
ҚБ «Өзін-өзі бағалау»
|
Ақпараттық мәтін
Үлестірмелі қағаздар
Суреттер
Тірек-сызбалар Кесте
Карта
ҚБ парағы |
||||||||
|
Қорытынды |
Сабақты қорыту: Тың және тыңайған жерлерді игерудің қай әсері басым: тиімді ме, тиімсіз бе? Кері байланыс Бүгінгі сабақтан мен не білдім? Сабақ барысында қандай қиындыққа кездестің? Сабақ барысында қандай сұрақ туындады? |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект
|
||||||||
|
Үй тапсырмасы |
|
|
|
|
||||||||
шағым қалдыра аласыз














