Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Сіздің сұранысыңыз сәтті жіберілді!
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Материалдар / Тыныс белгілерінің айтысы. Сөйлем соңында қойылатын тыныс белгілері. Сабақ жоспары. ҚМЖ 6-сынып
2023-2024 оқу жылына арналған
қысқа мерзімді сабақ жоспарларын
жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған
Тыныс белгілерінің айтысы. Сөйлем соңында қойылатын тыныс белгілері. Сабақ жоспары. ҚМЖ 6-сынып
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып көруге болады
Қысқа мерзімді жоспар
Пән:Қазақ тілі
Т1
Күні:
Сынып:6
Педагогтің
аты-жөні:
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
Сабақ
тақырыбы
Тыныс белгілерінің
айтысы.
Сөйлем соңында
қойылатын тыныс белгілері.
Оқу бағдарламасына
сәйкес оқу мақсаттары
6.2.2.1- ауызекі сөйлеу және
көркем сөйлеудің стильдік ерекшеліктерін қолданылған тілдік
құралдар арқылы тану;
6.4.5.1- қазақ
тіліндегі тыныс белгілерінің түрлері мен қызметін (даралаушы)
түсіну, дұрыс қолдану
Сабақ
мақсаттары
- ауызекі сөйлеу және көркем
сөйлеудің стильдік ерекшеліктерін қолданылған тілдік құралдар
арқылы таниды;
- қазақ тіліндегі
тыныс белгілерінің түрлері мен қызметін (даралаушы) түсінеді, дұрыс
қолданады.
Сабақтың
барысы:
Сабақ
кезеңі/Уақыты
Педагогтің
іс-әрекеті
Оқушының
іс-әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Психологиялық
ахуал
Оқушыларды
түгелдейді,
Үй т апсырмасын
сұрау
«Қарлы хат» әдісі. Әдіс
бойынша оқушылар парақшаға жақсы тілегін жазып, тілек жазылған
парақшаны бір-біріне лақтырады, бірнешеоқушы қолдарына түскен
парақшаны ашып тілекті
оқиды.
«Ортадағы қаламсап» әдісі
арқылы сұралады. Оқушылар ұстаздың алдына қаламсаптарын жинап
қояды. Мұғалім кімнің қаламсабын қолына алса, сол оқушы үй
тапсырмасын оқиды.
Оқушылар леп белгісі, нүкте,
сұрақ белгісі топтарына
бөлінеді.
Мұғалімнің кері
байланысы
Оқу
құралдары
Сабақтың
басы
«Рөлге ену»
әдісі
Мәтінді оқу. Тақырыбы: Тыныс белгілерінің
айтысы
Дескриптор:
-мәтіннің ауызекі сөйлеу тілінің ерекшеліктерін
табады.
ҚБОқушылар дескрипторға сүйеніп,
«Күтіңіз және түйіндеңіз» әдісі бір-бірін, өздері өздерін
бағалайды.
Оқулық
Теориялық
материал
Сабақтың
ортасы
5а-тапсырма.
Жұптық
жұмыс
Өлеңнен ауызекі сөйлеу тілінің ерекшеліктерін тауып
жазыңдар.
-сөйлем соңындағы тыныс
белгілерінің қойылу ерекшеліктері мен қызметін
біледі.
Кері
байланыс
3
минут
Рефлексия
«Рефлексиялық шеңбер»
тәсілі
Үй
тапсырмасы:
1.Сабақ барысындағы көңіл-
күйіңіз қандай болды?
Неліктен?
2.Бүгін не білдіңіз? Сіз үшін
не жаңалық болды?
3.Сабаққа қатысуыңызды қалай
бағалайсыз?
4.Сабақта қандай қиындықтар
туындады?
5.Сабақ соңында көңіл- күйіңіз
қандай болды?
Неліктен?
Қазақ тіліндегі
тыныс белгілерінің қызметі туралы шығармашылық жұмыс, сипаттама
жазу.
Қосымша
материал
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз