Көркем еңбек
|
Мектеп: Әл-Фараби атындағы
№21 мамандырылған гимназия
|
Күні:
04-05.22.
|
Оқытушының аты-жөні: Ахметкереева
А.С.
|
Сынып: 5в
|
Қатысушылар
саны:
|
Қатыспағандар:
|
Бөлім:4
|
Үй
мәдениеті.
|
Ашық сабақтың
тақырыбы:
|
Үй
мәдениеті. Жеке бастың гигиенасы. Өз-өзіне күтім
жасау.
|
Сабақта меңгерілетін оқу
мақсаттары
|
5.2.5.3 жеке басының гигиенасы ережелерін
зерделеу және сипаттау, әртүрлі шаш пен тері түрін
анықтау;
5.2.5.4 өз бетінше өз-өзіне қарау әрекеттері мен
тәсілдерін таңдау және қолдану
|
Сабақтың
мақсаты:
|
1.
Жеке басының гигиенасы
ережелерін зерделеу және сипаттау, әртүрлі шаш пен тері түрін
анықтау;
2.
Өз бетінше өз-өзіне қарау әрекеттері мен тәсілдерін таңдау және
қолдану
3.Зертхана жұмысы.
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыт
|
Педагогтың әрекеті
|
Оқушылардың әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Басталуы
|
Ұйымдастыру кезеңі.
Оқушылармен сәлемдесу. Психологиялық
ахуалды қалыптастыру. Назарларын сабаққа аудару.
Өткен
сабақты пысықтау мақсатында «Сұрақ жауап » әдісін
қолдану.
Тоқымаматериалдар. Құрақ
құру.
Материя таңдау.
1.Жаңа
тақырып мазмұнын ашу мақсатында төмендегідей
сұрақтар қойылады:
Денсаулыққа
байланысты мақал-мәтел айту.
Сергіту сәті.
|
Оқушылар амандасып ,бір-біріне
сәттілік тілейді.
Ойлан , бірік, бөліс әдісі арқылы оқушылар
қайталау сұрақтарына жауап береді.
Сергіту сәті.
|
Бірін –бірі бағалау.
|
Оқулық және қосымша ақпараттар
Оқулықтағы түсініктемелер мен
иллюстрациялық суреттер
|
Ортасы
|
1.
Жеке басының гигиенасы
ережелерін зерделеу және сипаттау, әртүрлі шаш пен тері түрін
анықтау.
2. Өз бетінше өз-өзіне қарау
әрекеттері мен тәсілдерін таңдау және
қолдану.
3.Зертхана жұмысы
Зертхана.
Оқушыларды 4 топқа
бөліп тапсырма берілді.
Оқушылар берілген
тапсырманы зерттеп,талқылап тарихын айтып,ойларын ортаға салу
керек.
1топ:
2топ:
3топ:
4 топ:
|
Жеке бас гигиенасы туралы
ереже.
Әр оқушы жеке бас гигиенасына
тоқталу.
Топпен жұмыс
1.Шаш гигиенасы.
Шаш
күтіміне не
жатады?
1.Аяқ киім
күтімі
Аяқ киім күтімі туралы не
білесіңдер?
1Тері
күтімі
Теріге қалай күтім жасау
керек?
Тамақтану
гигиенасы
Тамақтану гигиенасы туралы
әңгіме қозғау.
|
Бірін –бірі бағалау.
|
Түрлі ақпарат көздерін
қолдану
|
Аяқталуы
|
Бүгінгі сабақтағы білім
деңгейінің қаншалықты нәтижеге жеткендігін көрсетеді.
|
Кері байланыс
Оқушылар рефлекциясы : – мен бүгін бәрін жақсы
орындадым, сондықтан көңіл-күйім котеріңкі.
–
мен тапсырманы толықтырамын,
көңіл күйім орташа.
-
мен тапсырманы орындай алмадым , көңіл –күйім
жоқ.
|
Қалыптастырушы
бағалау: Бірін –бірі
бағалау.
Оқушылардың берілген жауаптарына пікір
айту.
|
|
Қосымша
ақпарат
|
Сабақ бойынша
рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары
дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді
ме?
Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау
дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ
жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?
|
Бaқылay, қaдaғaлay, қoлдay
көpceтy, бaғыттay, cұpaқ-жayaп эталондарына сәйкес критерийлер
бойынша бірін-бірі бағалау.
|
Қорытынды
бағалау
Ең жақсы өткен екі
тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге
қатысты)
1:
Қандай екі нәрсе немесе
тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға
және үйренуге қатысты)?
1:
2:
Осы сабақтың барысында барлық сынып
немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы
мүмкін қандай ақпаратты білдім?
1:
2:
|