Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Үйдегі қауіпсіздік ережелері.
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
33 - сағат Қысқа мерзімді жоспар
Пән: Дүниетану Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Дені саудың-жаны сау Күні: Сынып: 1 |
Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні: Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||
Сабақ тақырыбы |
Үйдегі қауіпсіздік ережелері |
|||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.1.4.3 үйдегі қауіпсіздік ережелерін түсіндіру 1.1.4.6 шұғыл көмек қызметтерін біледі және олармен хабарласу жағдайларын анықтау |
|||
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: үйдегі қауіпсіздік ережелері туралы айта алады. Көптеген оқушылар: қауіпті тұрмыстық заттарды ажырата біледі. Кейбір оқушылар: қауіпті жағдайда шұғыл көмек қызметтері нөмірін біледі және дұрыс әрекет жасау жолдарын айта алады. |
|||
Бағалау критерийлері |
Үйдегі қауіпсіздік ережелері туралы айта алады. Қауіпті тұрмыстық заттарды ажырата біледі. Қауіпті жағдайда шұғыл көмек қызметтері нөмірін біледі және дұрыс әрекет жасау жолдарын айта алады. |
|||
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар орындай алады: үйдегі қауіпсіздік ережелері туралы айта алады. Пәнге тән лексика мен терминология: қауіп – қатер, жазатайым жағдай Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: - Суреттерге қара. - Үйде қай жер және қандай тұрмыстық заттар қауіпті деп ойлайсың? -Сұрақтар ойлап тап. Досыңа сұрақ қой. |
|||
Құндылықтарды дарыту |
Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау, өз пікірін дәлелдей алу дағдыларын дамыту. |
|||
Пәнаралық байланыстар |
Жаратылыстану |
|||
АКТ қолдану дағдылары |
Слайд, бейнежазба |
|||
Бастапқы білім |
Қауіпсіздік ережелері туралы түсінігі бар. |
|||
Сабақ барысы |
||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||
Сабақтың басы 5 минут |
Жайлы ынтымақтастық ахуал қалыптастыру. Оқушылар шеңберде тұрып, сіріңке, пышақ,қайшы, үтік суреттерін таңдап, 4 топқа бөлінеді. - Суреттер туралы не айта аласыңдар? - Олар не үшін қажет? -Оларды кімдер қолданады? -Ендеше бүгінгі сабағымыздың мақсаты қандай болады? -Осы мақсатқа жету үшін біз қазір бірнеше тапсырма орындайық. |
сіріңке, пышақ,қайшы, үтік суреттері |
||
Сабақтың ортасы 15 минут
2 минут 13 мин |
(Т) 1 – тапсырма:«Еркін әңгіме» әдісі арқылы іске асады. Оқулықтың 84-бетіндегі мәтінді оқы. - Суреттерге қара. - Үйде қай жер және қандай тұрмыстық заттар қауіпті деп ойлайсың? Дескриптор:
Саралауда «Тапсырма» тәсілі қолданылады. Кейбір оқушы: - Сұрақтар ойлап тап. Досыңа сұрақ қой. ҚБ. «Дөңгелек» әдісі арқылы іске асады. Жасыл - Қауіпті тұрмыстық заттар туралы әңгімелей алса; Сары - Қауіпті тұрмыстық заттар туралы әңгімелеуде көмек қажет етсе; Қызыл - Қауіпті тұрмыстық заттар туралы әңгімелей алмаса. Сергіту сәті: 1,2,3, Жинап алып күш, Бір еңкейіп, отырып, Созыламыз біз. (Ж)2 – тапсырма: «Постер» әдісі арқылы жүреді. «Үйдегі қауіпсіздік ережелеріне постер құрастыр. -Ол ережелерді достарыңа айтып бер. Дескриптор: - Постер құрастырады. - Ережелерді айтады. Саралауда «Дереккөз» тәсілі қолданылады. Кейбір оқушы: - «Сен білесің бе?» айдарында берілген мәтінді таныстыр. ҚБ. « Үшбұрыштар» әдісі арқылы бағаланады Жасыл – постер құрап, ережелерді айта алса; Сары - постер құрап, ережелерді айтуда көмек қажет етсе; Қызыл- постер құрай, ережелерді айта алмаса. |
дөңгелек суреті оқулық үшбұрыштар суреті |
||
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс «Менің сөзім» әдісі бойынша өтеді. Сыныптан бір оқушы тұрып, сабақтан бүгінгі үйренгендерін айтады. Айтып болған соң, басқа бір оқушының атын атайды. Сөзді сол оқушы жалғастырып, сабаққа рефлексия жасайды. Барлық оқушы сабақты қорытындылауға осы ретпен қатысады. Үй тапсырмасы: қауіпсіздік ережелері туралы әңгімелеуге дайындалу.. |
|
||
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||
Т1. Саралауда «Тапсырма» тәсілі қолданылады. Кейбір оқушы: - Сұрақтар ойлап тап. Досыңа сұрақ қой. Т2. Саралауда «Дереккөз» тәсілі қолданылады. Кейбір оқушы: - «Сен білесің бе?» айдарында берілген мәтінді таныстыр. |
Т1. ҚБ. «Дөңгелек» әдісі арқылы іске асады. Жасыл - Қауіпті тұрмыстық заттар туралы әңгімелей алса; Сары - Қауіпті тұрмыстық заттар туралы әңгімелеуде көмек қажет етсе; Қызыл - Қауіпті тұрмыстық заттар туралы әңгімелей алмаса. Т2. ҚБ. « Үшбұрыштар» әдісі арқылы бағаланады Жасыл – постер құрап, ережелерді айта алса; Сары - постер құрап, ережелерді айтуда көмек қажет етсе; Қызыл- постер құрай, ережелерді айта алмаса.Кері байланыс «Менің сөзім» әдісі бойынша өтеді. Сыныптан бір оқушы тұрып, сабақтан бүгінгі үйренгендерін айтады. Айтып болған соң, басқа бір оқушының атын атайды. Сөзді сол оқушы жалғастырып, сабаққа рефлексия жасайды. Барлық оқушы сабақты қорытындылауға осы ретпен қатысады. |
Сергіту сәті Топтық жұмыс кезіндегі қауіпсіздік ережесі ескеріледі |
||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
|||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |