Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Үйден оқыту, 5 сынып.Әлеуметтік-тұрмыстық бағдарлау, 1 тоқсан
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Әлеуметтік-тұрмыстық бағдарлау |
Мектеп: |
|||||
Күні: . |
Оқытушының аты-жөні: |
|||||
Сынып: 5 сабақ 1 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
Бөлім: |
Киім және аяқ киім |
|||||
Сабақтың тақырыбы: |
2.1Киімдер, аяқ киімдер және бас киімдер түрлері |
|||||
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
5.2.1.1 киім және бас киімдер түрлерін, олардың мерзім бойынша қолданысын білу; 5.2.1.2 киімдерді қолданысқа байланысты ажырату және саралай білу; 5.2.1.3өз киіміне ұқыпты қарайды; |
|||||
Сабақтың мақсаты: |
|
|||||
Құндылықтарды дарыту |
ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК
|
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау
|
Ресурстар |
||
Басталуы |
Оқушымен амандасып аламын. «Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік» тақырыбында ой қозғау. «Миға шабуыл» - Балалар, жеке бас тазалығы дегеніміз не еді? Жеке бас гигиенасы – дегеніміз ол күнделікті денсаулықты сақтап, оны нығайтуға бағытталған шаралар. Бұл тән күтімі, ауыз қуысын тазалау, үй ішін тазалау, киімді және аяқ киімді тазалығын сақтау Алма жемісі арқылы бағалау. Қызыл алма – ұқыпты, кішіпейілділік қасиеті бар. Сары алма – сабырлы, мейірімділік қасиеті бар. Жасыл алма – еңбекқор, адамгершілік қасиеті бар. |
Оқушымен амандасып, бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді. Сұрақтарға оқушы өз ойымен бөліседі. |
Қалыптастырушы бағалау: Бірін – бірі бағалау. |
Оқулықтағы түсініктемелер мен берілген суреттер |
||
Ортасы |
Оқушының зейінін сабаққа шоғырландыру
Тапсырма. -Алдымен біз 2 топқа бөлінеміз. -«Білгірлер», және «Тапқырлар» тобы. -Сендерге әртүрлі тапсырмалар беріледі. Дұрыс тапқан топтар жұлдызшалармен марапатталады. 2.Маусымға сай аяқ киімдерді атаңдар. Күз Қыс Көктем Жаз Плащ тон жемпір көйлек Су етік қолғап плащ футболка Жемпір байпақ суетік майка т.б. Ойын «Артығын тап». Сарамандық жұмыс. Аяқ киім түрлерін атау. — Оқушыларға аяқ-киім түрлерін көрсету, атай білу. Жыл мезгілдерінің аяқ киімін айтқызу. Мысалы күзде жаңбырда етік, жазда күн ыстық болғанда киетін аяқ киімді атау, қыста киетін аяқ киім қалай аталады.т.с.с. — Аяқ киімдердің құрамы: тері, резинка, шүберек…….. атау.
Мадақтау. Бағалау. Дескрипторлар: - Шешімін табады. - Маусымға сай аяқ киімдерді атайды. -тест сұрақтарына жауап береді. Менің көңіл күйім............................................................ Сабақтың қорытындысы: оқу мақсаты мен бағалау критерийлерін талқылау |
Оқушы отбасы туралы сұрақтарға жауап береді.
Оқушы әңгімелей бастайды.
Жауабын нақтылап, ой түйіп дәптерге сурет арқылы түсіреді.
Ұқыпты салады Түрлі-түсті бояйды.
Оқушы ойын жинақтайды. |
Дискриптор Сән саладағы стильдік бағыттарын зерттейді Белгілі бір стильде шығармашылық жұмысты орындайды |
https://bilimger.kz/58730/ https://ust.kz/word/asyq_sabaq_kiim_jane_ayaq_kiim_kutimi_6_synyp-262206.html |
||
Аяқталуы
|
Кері байланыс Оқушы рефлекциясы : Мен не білдім ? Не үйрендім ? Маған бүгінгі сабақта түсініксіз болды ? |
Оқушы бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп,білгендерін айтады |
Оқушының айтқан жауабына пікір қалдыру. |
|
Әлеуметтік-тұрмыстық бағдарлау |
Мектеп: |
|||||
Күні: . |
Оқытушының аты-жөні: |
|||||
Сынып: 5 сабақ 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
Бөлім: |
Киім және аяқ киім |
|||||
Сабақтың тақырыбы: |
Киімді, аяқ киімді күту |
|||||
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
5.2.2.1.киімді және аяқ киімді күте білу; 5.2.2.2киімгеұсақ жөндеу түрлерін жүргізу (түймелерді тігу);; |
|||||
Сабақтың мақсаты: |
|
|||||
Құндылықтарды дарыту |
БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ
|
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау
|
Ресурстар |
||
Басталуы |
Сәлемдесу. «Бірлік және
ынтымақ» тақырыбында ой
қозғау. - Өткен сабақта біз киімді күтудің ережелерімен таныстық. Мезгілдік киімдерді күтудің қосымша ережелері қажет деп ойлайсыздар ма? Неліктен? Сабақ мақсаттары мен бағалау критерийлерін анықтау |
Оқушымен амандасып, бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді. Оқушы өз пікірімен бөліседі. |
Қалыптастырушы бағалау: Бірін – бірі бағалау. |
Оқулықтағы түсініктемелер мен берілген суреттер |
||
Ортасы |
Оқушының зейінін сабаққа шоғырландыру
Ой ашу: блиц-турнир сұрағы Киімді, аяқ киімді күту Аяқ киіміңіз жылтыр болсын десеңіз, оған май жағудың қажеті жоқ. Ол көзге өрескел көрінеді. Жалтыратқыңыз келсе, жай ғана лимонмен сүртіңіз. Аяқ киімде жуып кетіруге келмейтін ақ дақ пайда болса, оны тіс жуатын пастаның көмегімен щеткалап кетіруге болады. Жасыл шөптен пайда болған дақтарды ақ өшіргішпен кетіруге болады. Ал басқа дақтарды сүтке салынған шүберекпен сүртіп, одан соң түссіз крем жағу арқылы тазартыңыз. Ақ аяқ киімдегі дақтарды керосин немесе бензинмен кетіруге болады. Аяқ киімдегі жағымсыз иісті кетіруКөбінесе жағымсыз иіс спорттық аяқ киімдерде болады. Ал балаларға арналған сеппе ұнтақ жағымсыз иіспен күресетін бірден бір құрал. Ұнтақты түнде сеуіп қойып, жаттығуға барарда қағып тастауға болады. Қарапайым қалташадағы шәйдың да жағымсыз иісті өзіне сіңіріп алатын ерекше қасиеті бар. Аяқ киімнің ішіне шай қалташасының бір данасын салып қойсаңыз, оны құрғақ және иіссіз етуге көмектеседі. Аяқ киімдегі жағымсыз иісті кетіру үшін сірке суын пайдаланыңыз. Ол үшін мақтаны 6% не 9%-дық сірке суымен дымқылдап, аяқ киіміңіздің ішін сүрту керек. Артынша далаға шығарып, біраз уақыт таза ауада ұстаған абзал. Қыста және көктемде аяқ киімді қалай күту керек?Сәнді болса да, қыста лакталған аяқ киімнен аулақ болыңыз. Олсуықтаншытынап, майдаторларпайдаболады. Егерлакталған туфли мұндайжағдайға тап болса, сүткебатырылғанмақтамен, артыншапиязбенсүртіңіз. Сондай-ақ, вазелинменмайлап, жұмыртқаағыменжалтырағаншатазалауғаболады. Қыс пен көктемде лай-батпаққаеңыңғайлысы — резіңкеетік. Резіңкеетік пен бәтіңкегеміндеттітүрдеұлтарақ салу керек екенінұмытпаңыз. Ұлтарақтыңбылғарыданнемесеқалыңматаданжасалғаныабзал. Резіңкеетікоттаншытынапкетуімүмкін, сондықтанжақынқоймаңыз. Сабақтың қорытындысы: оқу мақсаты мен бағалау критерийлерін талқылау |
Оқушы отбасы туралы сұрақтарға жауап береді.
Оқушы жауаптары тыңдалады. Оқушы әңгімелей бастайды.
Жауабын нақтылап, ой түйіп дәптерге сурет арқылы түсіреді.
Оқушы ойын жинақтайды. |
Дискриптор Аяқ киім күту бағыттарын зерттейді Белгілі бір шамамен тапсырмаларын орындайды |
https://ustaz.kz/materials/word/asyq_sabaqkiim_ayaq_kiim_kutimi_men_olardy_saqtay_saqtay_erejeleri-287282.html |
||
Аяқталуы
|
Кері байланыс - Топ мүшелерінің ішінде белсенді сыныптасыңды анықта. - Өз таңдауыңды түсіндір. - Сен үшін сабақта қандай ақпарат жаңа болды? - Өз киіміңді қалай күтер едің? |
Оқушы бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп,білгендерін айтады |
Оқушының айтқан жауабына пікір қалдыру. |
|
Әлеуметтік-тұрмыстық бағдарлау |
Мектеп: |
|||||
Күні: . |
Оқытушының аты-жөні: |
|||||
Сынып: 5 сабақ 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
Бөлім: |
Киім және аяқ киім |
|||||
Сабақтың тақырыбы: |
Киімді, аяқ киімді күту |
|||||
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
5.2.2.1.киімді және аяқ киімді күте білу; 5.2.2.2киімгеұсақ жөндеу түрлерін жүргізу (түймелерді тігу);; |
|||||
Сабақтың мақсаты: |
|
|||||
Құндылықтарды дарыту |
ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ
|
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау
|
Ресурстар |
||
Басталуы |
Сәлемдесу. Мұғалім оқушымен «тәуелсіздік және отаншылдық» тақырыбында ой қозғау. - Өткен сабақта біз киімді күтудің ережелерімен таныстық. Мезгілдік киімдерді күтудің қосымша ережелері қажет деп ойлайсыздар ма? Неліктен? Сабақ мақсаттары мен бағалау критерийлерін анықтау |
Оқушымен амандасып, бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді. Оқушы ой қозғайды, ойларын айтады, сұрақтарға жауап береді. |
Қалыптастырушы бағалау: Бірін – бірі бағалау. |
Оқулықтағы түсініктемелер мен берілген суреттер |
||
Ортасы |
Оқушының зейінін сабаққа шоғырландыру Сұрақтарға жауап бер: Киім және аяқкиім
табиғаттың әртүрлі қолайсыз жағдайларынан қорғайды. Адам ағзасын
қалыпты температурада ұстауға септігін тигізеді, әдемі де әсерлі
көрінуге көмектеседі. Жас ағзаның ересек ағзадан ерекшелігі үнемі
өсіп отыруында, сондықтан дұрыс киім таңдап кию ағзаның
қалыптасуына зор септігін тигізеді. Ең негізгісі - киім өлшемі
жағынан бойға, денеге сай болуы қажет. Соның ішінде балалар киіміне
аса зор мән беріледі. Егер баланың киімі ауыр болса, ол тез
шаршайды. Сондықтан жұмсақ, жылы, оңай жуылатын, шаң - қоңы тез
кететін маталардан тігілуі
қажет. Сабақтың қорытындысы: оқу мақсаты мен бағалау критерийлерін талқылау |
Оқушы отбасы туралы сұрақтарға жауап береді.
Оқушы жауаптары тыңдалады. Оқушы әңгімелей бастайды.
Жауабын нақтылап, ой түйіп дәптерге сурет арқылы түсіреді.
Оқушы ойын жинақтайды. |
Дискриптор Аяқ киім күту бағыттарын зерттейді Белгілі бір шамамен тапсырмаларын орындайды |
https://ustaz.kz/materials/word/asyq_sabaqkiim_ayaq_kiim_kutimi_men_olardy_saqtay_saqtay_erejeleri-287282.html |
||
Аяқталуы
|
Кері байланыс - Топ мүшелерінің ішінде белсенді сыныптасыңды анықта. - Өз таңдауыңды түсіндір. - Сен үшін сабақта қандай ақпарат жаңа болды? - Өз киіміңді қалай күтер едің? |
Оқушы бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп,білгендерін айтады |
Оқушының айтқан жауабына пікір қалдыру. |
|
Әлеуметтік-тұрмыстық бағдарлау |
Мектеп: |
|||||
Күні: . |
Оқытушының аты-жөні: |
|||||
Сынып: 5 сабақ 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
Бөлім: |
Тұрғын үй |
|||||
Сабақтың тақырыбы: |
Тұрғын үй түрлері |
|||||
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
5.4.1.1 баспана түрлері: жатахана, пәтерлер,жеке үйлер,пәтердегі тәртіп ережелерін білу; 5.4.1.2 баспана және қосымша ғимараттарды ажырату, 5.4.1.3 баспанадағы және қосымша ғимараттағы заттардың функцияналды қолданысынанықтау. |
|||||
Сабақтың мақсаты: |
|
|||||
Құндылықтарды дарыту |
ӘДІЛДІК ЖӘНЕ ЖАУАПКЕРШІЛІК
|
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау
|
Ресурстар |
||
Басталуы |
Сәлемдесу. «Әділдік және жауапкершілік» тақырыбында ой қозғау. Бағалау критерийлері:
Есте сақтау қабілетін арттырады. Мынау менің жүрегім – бәрін осы бастаған, Мынау басым ақылды – бәрін осы басқарған, Мынау менің қолдарым – бәр жұмысты атқарған. Саусақ жаттығуын орындау |
Оқушымен амандасып, бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді. Ойлану арқылы оқушы пікірталас сұрақтарына жауап береді. «Жүзік», «Саусақтар амандасады», «Солдаттар», «Шынжыр», «Шам». |
Қалыптастырушы бағалау: Бірін – бірі бағалау. |
Оқулықтағы түсініктемелер мен берілген суреттер |
||
Ортасы |
Оқушының зейінін сабаққа шоғырландыру Жаңа тақырыпты түсіндіру: Бүгін біз тұрғын үй тұрмысындағы заттардың сақталу ерекшеліктері туралы үйренеміз Тұрғын үй түрлері Үй – бұл адамның демалып, өмір сүретін орны. Пәтерді жабдықтау өте күрделі, жауапты жұмыс. Бұл арнайы біліммен қоса талғамды, әдемілікті сезінуді, анық аналитикалық ақылды талап етеді. Үйді отбасындағы әрбір адам бір-біріне кедергі келтірмей, өз жұмысымен еркін айналыса алатындай етіп жабдықтау керек. Киіз үй жиналмалы және жазылмалы ағаш қаңқадан, киіз жабындардан және үйдің барлық бөлігін бекітетін таңғыш шалмалар мен бау-басқұрлардан, арқандардан құралады. Ағаш қаңқасы төрт бөліктен тұрады: кереге - киіз үйдің шеңберлі қабырғасын түзейтін ажырамалы буындар, уық - күмбез сырғауылдары, шаңырақ — күмбез төбесіндегі шеңбер; қос жармалы есік. Мақсатына, мөлшері мен құрылымына қарай қазақтар киіз үйді үш топқа бөледі: түрғын жай, салтанатты жай және көш кезінде пайдаланылатын киіз үй. Мұның өз қисыны бар: олар сыртқы түрі мен мөлшері жағынан бір-бірінен едәуір өзгеше. Практикалық жұмыс:
2. Тапсырма;(Т) Оқушы көрген бейнелеу материалдарын пайдаланып, альбом ішіне нобай салады. Дескрипторлар:
-Бүгінгі сабағымыз не туралы өтті? -Ненің маңызын үйрендік? -Үйлер қалай аталады? -Тағы не істедік? |
Оқушы тұрғыг үй туралы сұрақтарға жауап береді.
Оқушы әңгімелей бастайды.
Оқушы ойын жинақтайды. 1,2,3 топ: Қадам 1.Берілген суретке қарап алдарында тұрған суреттерді ретімен қояды.
Оқушы көрген бейнелеу материалдарын пайдаланып, альбом ішіне нобай салады.
|
Дискриптор Баспана және қосымша ғимараттарды ажыратады; Жатын бөлме, жатын бөлме жиһаздарын біледі. |
Ақпарат дереккөзі: https://massaget.kz/arnayyi_jobalar/22_nauryiz_2015/26617/ |
||
Аяқталуы
|
Кері байланыс Оқушы рефлекциясы : Мен не білдім ? Не үйрендім ? Маған бүгінгі сабақта түсініксіз болды ? |
Оқушы бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп,білгендерін айтады |
Оқушының айтқан жауабына пікір қалдыру. |
|
Әлеуметтік-тұрмыстық бағдарлау |
Мектеп: |
|||||
Күні: . |
Оқытушының аты-жөні: |
|||||
Сынып: 5 сабақ 6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
Бөлім: |
Тұрғын үй |
|||||
Сабақтың тақырыбы: |
Тұрғын үй түрлері |
|||||
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
5.4.1.1 баспана түрлері: жатахана, пәтерлер,жеке үйлер,пәтердегі тәртіп ережелерін білу; 5.4.1.2 баспана және қосымша ғимараттарды ажырату, 5.4.1.3 баспанадағы және қосымша ғимараттағы заттардың функцияналды қолданысынанықтау. |
|||||
Сабақтың мақсаты: |
|
|||||
Құндылықтарды дарыту |
ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК
|
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау
|
Ресурстар |
||
Басталуы |
Сәлемдесу. «Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік» тақырыбында ой қозғау. Оқушы мақал-мәтел, өлең шумақтарын айту. Бағалау критерийлері:
Есте сақтау қабілетін арттырады. Мынау менің жүрегім – бәрін осы бастаған, Мынау басым ақылды – бәрін осы басқарған, Мынау менің қолдарым – бәр жұмысты атқарған. Саусақ жаттығуын орындау |
Оқушымен амандасып, бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді. Ойлану арқылы оқушы қайталау сұрақтарына жауап береді. «Жүзік», «Саусақтар амандасады», «Солдаттар», «Шынжыр», «Шам». |
Қалыптастырушы бағалау: Бірін – бірі бағалау. |
Оқулықтағы түсініктемелер мен берілген суреттер |
||
Ортасы |
Оқушының зейінін сабаққа шоғырландыру Жаңа тақырыпты түсіндіру: Бүгін біз тұрғын үй тұрмысындағы заттардың сақталу ерекшеліктері туралы үйренеміз Тұрғын үй түрлері Үй – бұл адамның демалып, өмір сүретін орны. Пәтерді жабдықтау өте күрделі, жауапты жұмыс. Бұл арнайы біліммен қоса талғамды, әдемілікті сезінуді, анық аналитикалық ақылды талап етеді. Үйді отбасындағы әрбір адам бір-біріне кедергі келтірмей, өз жұмысымен еркін айналыса алатындай етіп жабдықтау керек. Киіз үй жиналмалы және жазылмалы ағаш қаңқадан, киіз жабындардан және үйдің барлық бөлігін бекітетін таңғыш шалмалар мен бау-басқұрлардан, арқандардан құралады. Ағаш қаңқасы төрт бөліктен тұрады: кереге - киіз үйдің шеңберлі қабырғасын түзейтін ажырамалы буындар, уық - күмбез сырғауылдары, шаңырақ — күмбез төбесіндегі шеңбер; қос жармалы есік. Мақсатына, мөлшері мен құрылымына қарай қазақтар киіз үйді үш топқа бөледі: түрғын жай, салтанатты жай және көш кезінде пайдаланылатын киіз үй. Мұның өз қисыны бар: олар сыртқы түрі мен мөлшері жағынан бір-бірінен едәуір өзгеше. Практикалық жұмыс:
2. Тапсырма;(Т) Оқушы көрген бейнелеу материалдарын пайдаланып, альбом ішіне нобай салады. Дескрипторлар:
-Бүгінгі сабағымыз не туралы өтті? -Ненің маңызын үйрендік? -Үйлер қалай аталады? -Тағы не істедік? |
Оқушы тұрғыг үй туралы сұрақтарға жауап береді.
Оқушы әңгімелей бастайды.
Оқушы ойын жинақтайды. 1,2,3 топ: Қадам 1.Берілген суретке қарап алдарында тұрған суреттерді ретімен қояды.
Оқушы көрген бейнелеу материалдарын пайдаланып, альбом ішіне нобай салады. |
Дискриптор Баспана және қосымша ғимараттарды ажыратады; Жатын бөлме, жатын бөлме жиһаздарын біледі. |
Ақпарат дереккөзі: Тұрғын үй түрлері (uchsvet.ru) |
||
Аяқталуы
|
Кері байланыс Оқушы рефлекциясы : Мен не білдім ? Не үйрендім ? Маған бүгінгі сабақта түсініксіз болды ? |
Оқушы бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп,білгендерін айтады |
Оқушының айтқан жауабына пікір қалдыру. |
|
Әлеуметтік-тұрмыстық бағдарлау |
Мектеп: |
|||||
Күні: . |
Оқытушының аты-жөні: |
|||||
Сынып: 5 сабақ 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
Бөлім: |
Тұрғын үй |
|||||
Сабақтың тақырыбы: |
Тұрғын үйді тазарту |
|||||
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
5.4.2.1 кілемді шаңсорғышпен тазалау; еденді жуу |
|||||
Сабақтың мақсаты: |
|
|||||
Құндылықтарды дарыту |
ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ
|
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау
|
Ресурстар |
||
Басталуы |
Сәлемдесу. «Жасампаздық және жаңашылдық» тақырыбында ой қозғау. Бағалау критерийлері:
Есте сақтау қабілетін арттырады. Өткен сабақты қайталау. «Миға шабуыл» Сұрақтарға оқушы өз ойымен бөліседі.
|
Оқушымен амандасып, бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді. Ойлану арқылы оқушы қайталау сұрақтарына жауап береді. |
Қалыптастырушы бағалау: Бірін – бірі бағалау. |
Оқулықтағы түсініктемелер мен берілген суреттер |
||
Ортасы |
Оқушының зейінін сабаққа шоғырландыру БҮҮ
стратегиясы: 3. Рефлексия: Сабақта мен .....................жұмыс істедім, өйткені...... ........................................................................................... Мен .................................... ..............идеяны ұсындым Мен мақсатқа жеттім...................өйткені..................... Сабақ мен үшін................................................... болды Менің көңіл күйім............................................................ Сабақтың қорытындысы: оқу мақсаты мен бағалау критерийлерін талқылау Үйге тапсырма Өз бөлмелерінің суретін салып келу. |
Оқушы үй тазалығы туралы сұрақтарға жауап береді.
Оқушы әңгімелей бастайды.
Жауабын нақтылап, ой түйіп дәптерге сурет арқылы түсіреді.
Ұқыпты салады Түрлі-түсті бояйды
Оқушы ойын жинақтайды. |
Дискриптор - кілемді шаңсорғышпен тазалай біледі; тұрғын үй- жайды мезгілдік жинай біледі. |
Источник: Сабақ жоспары технология, үй мәдениеті, үй күту (bilimdiler.kz) |
||
Аяқталуы
|
Кері байланыс Оқушы рефлекциясы : Мен не білдім ? Не үйрендім ? Маған бүгінгі сабақта түсініксіз болды ? |
Оқушы бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп,білгендерін айтады |
Оқушының айтқан жауабына пікір қалдыру. |
|
Әлеуметтік-тұрмыстық бағдарлау |
Мектеп: |
|||||
Күні: . |
Оқытушының аты-жөні: |
|||||
Сынып: 5 сабақ 8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
Бөлім: |
Тұрғын үй |
|||||
Сабақтың тақырыбы: |
Тұрғын үйді тазарту |
|||||
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
5.4.2.1 кілемді шаңсорғышпен тазалау; еденді жуу |
|||||
Сабақтың мақсаты: |
|
|||||
Құндылықтарды дарыту |
БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ
|
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау
|
Ресурстар |
||
Басталуы |
Сәлемдесу. «Бірлік және ынтымақ» тақырыбында ой қозғау. Психологиялық дайындық«Жүректен - жүрекке» шеңбері– Әрбір еркелетіп айтатын есім гүлге ұқсайды. Гүлдердің бәрі әдемі: раушан да, қызғалдақ та, бәйшешек те – бәрі де өзінше керемет, бәрі де адамға қуаныш сыйлайды. Біздің есіміміз де осындай керемет! Топқа бөлу: Гүлдер үлестіріледі. Ресурстармен таныстыруЖоба жасау Қорғау |
Оқушымен амандасып, бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді. Ойлану арқылы оқушылар қайталау сұрақтарына жауап береді. |
Қалыптастырушы бағалау: Бірін – бірі бағалау. |
Оқулықтағы түсініктемелер мен берілген суреттер |
||
Ортасы |
Оқушының зейінін сабаққа шоғырландыру Ластанған жерді дереу тазалаңыз. Біраз уақыттан кейін сіз бұл әдетке айналдырдыңыз.Бір рет сіз тәртіпсіздіктен алшақ болғаннан кейін, тазалауға қайта келмеуіңіз мүмкін. Үстелдің үстіңгі жағын таза шүберекпен сүртіңіз, үгінділерді, іздерді немесе қытырлақтарды кетіріңіз. Бұл қадамда 1 минутты пайдалану мұқият тазалау уақыты келгенде жүкті жеңілдетуге кепілдік береді. Едендегі немесе кілемдердегі кірді, тағамды немесе басқа кірді сору үшін қолмен ұсталатын шаңсорғышты пайдаланыңыз. 1-2 минут уақыт бөліңіз және қажет болса, дивандардың немесе орындықтардың үстінен жүруді ұмытпаңыз. Еденді қоқыстан тазалаңыз. Ойыншықтарды, кітаптарды, ойындарды немесе оларға тиесілі емес басқа заттарды қоюға 4-5 минут жұмсаңыз. Осы соңғы қадаммен сіздің үйіңіз күні бойы жақсы күйде болуы керек. Кеңестер
Үй ішінің
тазалығы, жайлылығы, табиғатпен үйлесімділігі кіреберістен
басталсын. 3. Рефлексия: Сабақта мен .....................жұмыс істедім, өйткені...... ........................................................................................... Мен .................................... ..............идеяны ұсындым Мен мақсатқа жеттім...................өйткені..................... Сабақ мен үшін................................................... болды Менің көңіл күйім............................................................ Сабақтың қорытындысы: оқу мақсаты мен бағалау критерийлерін талқылау Үйге тапсырма Өз бөлмелерінің суретін салып келу. |
Оқушы үй тазалығы туралы сұрақтарға жауап береді.
Оқушы әңгімелей бастайды.
Жауабын нақтылап, ой түйіп дәптерге сурет арқылы түсіреді.
Ұқыпты салады Түрлі-түсті бояйды
Оқушы ойын жинақтайды. |
Дискриптор - кілемді шаңсорғышпен тазалай біледі; тұрғын үй- жайды мезгілдік жинай біледі. |
|||
Аяқталуы
|
Кері байланыс Оқушы рефлекциясы : Мен не білдім ? Не үйрендім ? Маған бүгінгі сабақта түсініксіз болды ? |
Оқушы бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп,білгендерін айтады |
Оқушының айтқан жауабына пікір қалдыру. |
|