Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Үйкеліс күші
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Ашық сабақ
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 7.3А Үйкеліс |
Мектеп: Бөлек батыр атындағы орта мектеп |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: 13.12.2017 |
Мұғалімнің аты-жөні:Арипбай Б.С. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 7a |
Қатысқандар саны: 22 Қатыспағандар саны: 0 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы |
Үйкеліс күші. Үйкелістің түрлері (тыныштық, домалау, сырғанау) |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.1.2.4 зерттеу жүргізу кезінде айнымалы және тұрақты шамаларды анықтау; 7.2.2.14 тыныштық, домалау және сырғанау үйкелістерін ажырату |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаты |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жетістік критерийлері |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар
|
Арнайы пәндік лексика және терминология: үйкеліс, тыныштық, домалау және сырғанау үйкелістері, үйкеліс коэффициенті, реакция күші. Диалог үшін пайдалы сөйлемдер: Бір дене басқа дене бетімен қозғалғанда…..Сырғанау үйкеліс күші –….пайда болады Үйкеліс-жанасатын беттердің қандай материалдан жасалғандығына,… тәуелді болады. Менің ойымша, ..... Үйкеліс күші...................... тәуелді, бірақ .... |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту
|
ЖА білу және түсіну:
ЖА құндылықтары: -Қоршаған ортаға қамқорлық және орнықты дамуға ынта ЖА дағдылары: Өз-өзіне сенімділік және рефлексия дағдылары |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар |
математика |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары |
https://www.youtube.com/watch?v=lZp6OSH8JIw |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бастапқы білім |
Күш,күштің түрлері,тең әсерлі күш |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 5 мин |
Жаңа тақырыпты ашу үшін ахуал туғызу мақсатында мультфильм көрсетіледі. Мультфильм көрген соң сұрақтарға жауап алынады.
Сұрақтардың жауаптарынан кейін сабақ тақырыбы мен мақсаттары айтылады. Үйкеліс күші. Үйкелістің түрлері (тыныштық, домалау, сырғанау)
зерттеу жүргізу кезінде айнымалы және тұрақты шамаларды анықтау |
https://www.youtube.com/watch?v=lZp6OSH8JIw Презентация.ppt Слайд 1-5 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 5 мин 10 мин 15 минут |
Жұмысты жеке орындағаннан соң жұпта тексеру. Дұрыс толтырылған кесте презентацияда көрсетіледі.
Топта жұмыс жасап, сұрақты экпериментал түрде дәләлдендер. Жұмыс барысын және нәтижелерінді дәптерге жазындар. ( Мақсат қандай болды? Үйкелістің қай түрін зерттедіндер? Не жасадындар? Қандай нәтижелер шықты?). Топқа карточкалар бойынша бөлінеді. Сурет- үйкелістің түрлері № 1 топқа тапсырма. Сырғанау үйкеліс күші дененің салмағына тәулділігін қалай дәлелдеуге болады? Құралдар: білеуше, ағаш табан, динамометр, жүктер жиынтығы. Тәуелділікті графикалық түрде көрсетіндер.
Қорытынды жасандар № 2 топқа тапсырма. Сырғанау үйкеліс күші қатынасатын беттердің тегіне тәуелділігін қалай дәлелдеуге болады? Құралдар: білеуше, ағаш және пластикалық табан, динамометр Тәуелділікті графикалық түрде көрсетіндер.
Қорытынды жасандар № 3 топқа тапсырма. Домалау үйкеліс күші сырғанау үйкеліс күшінен аз екенін қалай дәлелдеуге болады? Құралдар: білеуше, ағаш және пластикалық табан, динамометр, жүктер жиынтығы, дөнгелек бамбук таяқшалары. Жүк бірдей болғанда сырғанау және домалай үйкеліс күштерді салыстырындар
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |