Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ұлттық ойын туралы не білемін? В дыбысы мен әрпі
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Пән: Сауат ашу Бөлім: №6. Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті Күні: Сынып: 1 |
Мектеп: №34орта мектебі Мұғалімнің аты-жөні: Ғазизова Атлас Қамбарқызы Қатысқандар: Қатыспағандар саны: |
|||||
Сабақ тақырыбы: |
№133. Ұлттық ойын туралы не білемін? В дыбысы мен әрпі |
|||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.2.9.1 әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру 1.2.1.2 оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу) қолдану 1.3.8.1 жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу |
|||||
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар:
|
|||||
Оқушылардың көбі:
|
||||||
Оқушылардың кейбірі:
|
||||||
Бағалау критерийлері |
|
|||||
Сөздік қор |
Пәндік терминология мен тірек сөздер Дыбыс, буын, сөз, сөйлем, дыбыстық талдау, дауысты және дауыссыз дыбыстарды ажырату, сөздерді буынға бөлу Диалог пен жазу үшін пайдаланылатын сұрақтар: Талқылау үшін сұрақтар: - Ұлттық ойындар туралы не білесің? - Неге бұл ойындарды ұлттық ойындар деп атаймыз? |
|||||
Құндылықтарды дарыту |
Құнды мәдени игіліктердің бірі ұлттық ойындарды ұрпаққа насихаттау. |
|||||
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану. Жаратылыстану. Музыка. |
|||||
АКТ қолдану дағдылары |
Интерактивті тақта, бейнежазба |
|||||
Бастапқы білім |
Дыбыс, буын түрлерін біледі. Әріптерді ажырата біледі. Сөз, сөйлемдер, шағын мәтіндерді оқиды. В әрпінің айтылу, жазылу ерекшеліктерімен танысады. |
|||||
Сабақ барысы |
||||||
Сабақтың жоспарлан ған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||
Сабақтың басы 5 минут 5-минут
3-минут |
І Қанша? Неше? Нешінші? Қанша? Неше? Нешінші? «Күн сәулесі» Күн сәулесі ашылсын Ішінен шуақ шашылсын Жарық сәуле төгіліп Жылулығы таралсын. Сіздерге сәттілік тілей отыра, ұйымшылдықпен бірігіп, бірге жұмыс жасауға шақырамын. Топқа бөлу. Күннің сәулесінің түсіне қарай 4 топқа бөлінеді. 1топ –жасыл «Велосипед» тобы 2топ – қызыл «Трамвай» тобы 3топ – сары «Автобус» тобы 4топ – көк «Паравоз» тобы «Түйілген орамал» ойыны - Ұлттық ойындардың бірі «Түйілген орамал» ойынын ойнаймыз. Біздің орамалымыз түйіншектеліп қалған оны шешу үшін сұрақтарға жауап беруіміз қажет. - Дыбыс дегеніміз не? - Әріп дегеніміз не? - Дыбыстар нешеге бөлінеді? - Дауысты дыбыстар нешеге бөлінеді? - Жуан дауысты дыбыстарды ата. -Жіңішке дауысты дыбыстарды ата. - Жарайсыңдар, балалар! «Мозайка» құрастыру
-Жарайсыңдар! - Не құрастырдыңдар? - Осы суреттердегі бізге таныс емес дыбыстар бар ма? - Демек бүгінгі біздің өтетін тақырыбымыз « Ұлттық ойын туралы не білемін? В дыбысы мен әрпі» деп аталады . Бүгінгі сабағымыздың мақсаты Ұлттық ойындардың түрлерімен және Вв дыбысы мен әріп таңбасымен таныстыру. |
|
||||
Сабақтың ортасы 2 минут 10минут 2 минут 3 минут 5 минут 3-минут Қ/Б: «Асық» |
Артикуляциялық жаттығу «Айна» әдіс
Аудио тыңдау Вв дыбысы
Оқылым Дауыстап оқуды ұйымдастыру Ве-ло-си-пед трам-вай ав-то –бус Тізбектетіп оқыту (әр топтан 1 оқушыға оқыту) Сергіту сәті Төреғали Төрәлі «Бәйге» әні
Дәптермен жұмыс
Велосипед тобы – планшетке В әрпін жазады Трамвай тобы- күрішпен В әрпін жазады Автобус тобы - құммен В әрпән жазады Вагондар тобы- жармамен В әрпін жазады.
Оқушылардың кең жолды дәптерде бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, көлбеу, үзбей және біркелкі жазуы қадағаланады. Каллиграфиясы бойынша жеке қолдауды қажет ететін оқушылармен жұмыс ұйымдастырылады. Дескриптор: - әріп бөліктерін дұрыс салады; - әріпті танып, ажыратады; - әріптерді бір-бірімен байланыстырып жазады; - жазу жолының жоғарғы және төменгі сызығын сақтап жазады;
Топтық жұмыс «Вагондар сөйлейді» Төмендегі сөздерді әр вагонға тиісті орналастыр. Эстафета, экипаж, экран, вагон, ваза, диван, аю, азаю, көбею, актёр шахтёр дирижёр Велосипед тобы – Э вагоны Трамвай тобы- В вагоны Автобус тобы - Ё вагоны Вагондар тобы- Ю вагоны
Э
В
Ю В
Ё Дескриптор: - әріпті танып, ажыратады; - сөздерді түсініп, дұрыс оқиды; - дыбыстардан басталатын сөздерді ажыратады; |
Аудио тыңдату В әрпін жазып үйренейік! Дәптермен жұмыс |
||||
Сабақтың соңы 2 минут |
Рефлексия «Жолаушылар көлігі» әдісі Автобус – Өте жақсы түсіндім. Трамвай – Мен сабақты жақсы түсіндім Велосипед – Әлі де сұрақтарым бар Үй тапсырмасы:В дыбысын оқу . В дыбысынан келетін сөздерді қатыстыра отырып, сөзжұмбақ құрастыр. |
Кері байланыс |
||||
Саралау– оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
||||
Ресурс арқылы саралау,
дыбыстың айтылу, жазылу туралы мәліметтер
ұсыныл Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |