Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Сіздің сұранысыңыз сәтті жіберілді!
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
1 бонус = 1 теңге
Бонусты сайттағы қызметтерге жұмсай аласыз. Мысалы келесі материалды жеңілдікпен алуға болады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
өз ойын, көзқарасын өмірде болған, өзге шығармадағы оқиғалармен салыстырады.
-берілген шығармашылықжұмысты сызба, диаграмма түрінде ұсынады, талқылайды.
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып көруге болады
Педагогтің
аты-жөні:
Қалдыбекова Әйгерім
Ерболатқызы
Күні:
23.11.2022ж.
Сыныбы: 4
«В»
Қатысушылар саны:
17
Қатыспағандар
саны:
Пәні:
Әдебиеттік
оқу
Ортақ
тақырып
Мәдени
мұра
Сабақтың
тақырыбы:
Ұлттық
ойындарымыз
Бөлім:
Оқылым,
жазылым
Бөлімше:
1.5 Тыңдалған шығармалар
бойынша пікір білдіру
3.3 Шығармашылық
жұмыстарды түрлі формада
ұсыну
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаты:
4.1.5.1 өз ойын, сезімін
көзқарасын өмірде болған, өзге шығармадағы ұқсас оқиғалармен
салыстыра отырып
білдіру
4.3.3.1 шығармашылық жұмысын,
сызба, диафильм, презентация түрінде
ұсыну
Сабақтың
мақсаты
-өз ойын, көзқарасын өмірде
болған, өзге шығармадағы оқиғалармен
салыстырады.
-берілген шығармашылық жұмысты
сызба, диаграмма түрінде ұсынады,
талқылайды.
Ойлау
деңгей
Түсіну, қолдану, талдау,
бағалау
Сабақтың
барысы
Сабақтың
кезеңі//уақыты
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Ұйымдастыру
Басы
Жаңа
білім
Ортасы
Сабақты
қорытындылау.
Кері
байланыс
І. Ұйымдастыру
кезеңі.
Сәттілік!
тренингі
Біліктілік
өрісі
Ой-санаңды жақсы
күт.
Сабақта да
келесі
Серік болсын
сәттілік!
Сәттілік! Удачи! Good
luck!
II.Үй тапсырмасына
шолу.
«Ақылды тақия»
әдісіарқылы
1. Зерделі қандай адам
болған?
2. Қария мен Зерделінің
сөздерін неге жолдастары
түсінбеді?
3. Аңыз әңгімеде өзіңе әсер
еткен тұстары бар ма?
4. Аңыз әңгіменің ұнаған бір
бөлігін әңгімелеп
бер.
5. Қарияның бақытты екенін қай
жауабынан байқадың?
6. Өтірік пен шындықтың арасын
көзбен құлақ арқылы қалай
өлшейді?
7.
III.Жаңа
сабақ.
«Болжау»стратегиясы.
Екі топқа қима қағаздарға
сандар, сөздер жазылған парақтар таратылады. Әр топ өздеріне
берілген сан мен сөзден ұлттық ойынның атауын тауып, сол туралы
мәлімет береді.
1 топ: 9, қыз,
салым.
2 топ: 6, жарыс,
тартыс.
Олай болса, бүгінгі өтетін
сабағымыздың тақырыбы:Ұлттық
ойындарымыз.
1.Суретте қандай ойын түрлерін
көріптұрсыңдар?
2.Қай ұлттық ойындардан
спорттық жарыс өткізіледі.
Назарларын экранға аудартып бейнеролик
көрсету.
Мұғалім
түсіндірмесі.
Қазақтың ұлттық ойындары бес
түрге бөлінеді.Олар: аңға байланысты, малға байланысты, түрлі
заттармен ойналатын, зеректікті, ептілікті және икемділікті қажет
ететін, соңғы кезде қалыптасқан ойындар.Олардың негізгілерінің өзі
жүзден астам.
Қазақтың ұлттық
ойындары-бабаларымыздан қалған асыл
қазына.
Ұлттық ойындар –ерте заманнан
қалыптасқан дәстүрлі ойын сауықтардың бір
түрі.
ЕБҚ:«Анаграмма»әдісі
Адасқан әріптерден ұлттық
ойындардың атауын
табады.
йгбеә -
_________
ықас-_________
сйекқаү-
_________
өкпкар-
_________
ууқықз-
_________
«Білгенге маржан»
айдары Тақтаға көңіл аудартып,асық атауларымен,
асықтың түсуіне қарай атауларымен
таныстыру.
Асық
атаулары
Сақа- ұсақ асықтарды ату үшін
таңдалған, қорғасын құйылған, салмақты, ірі
асық.
Топай- сиырдың
асығы.
Кеней-ұпайға тігілетін кішкентай
асық.
Ешкімер- ешкінің
асығы.
Жабайт- еліктің
асығы.
Қойлақ- қойдың
асығы.
Шүкейт- жас малдың
асығы.
Асық- төрт түлік мал мен қоңыр аңдар тілерсегінде
болатын, қызметі аса күрделі, буынға біткен шымыр сүйек.Қой, ешкі,
сиыр, түйе асығы үлкен-кішілігіне қарамастан бір пішіндес, мүсіндес
келеді.Ал асығы басқа пішінді болады.Асықпен «Ханталапай», «Үш
табан», «Шеңбер» сияқты неше түрлі асық ойындары
ойналады.
Сергіту
сәті:
Асық ойнап көрдің
бе?
Оқулықпен
жұмыс
«Броундық қозғалыс»
әдісі
Қабырғадағы мәтінді оқу,
мәтіндегі ақпаратты
жеткізу.
2-топ:Асықтың түсуіне қарай
атаулары:Алшы– асықтың тәйкеге қарама-қарсы
жағы яғни алшы тұруы.
Тәйке– асықтың алшыға қарама-қарсы
жағы.
Шік– асықтың қуыс жағының
жоғарықарап
түсуі.
Бүк– асықтың дөңес жағының жоғары
қарап түсуі.
Оңқа– асықтың ашасы немесе мұртша
жағы төмен қарап түсуі немесе тік тұрып
қалуы.
Шоңқа– асықтың омпаға қарсы жағымен
тік түсуі.
ЕБҚ:«Зуылдақ»әдісі
Тақырып бойынша бір сұрақ
қойылады, берілген уақыт ішінде сол сұраққа жылдам жауап
табады.
1.«Хан» ойыны ертедегі ұлттық
ойын екенін қалай дәлелдер
едің?
«Мюсcенберг»
әдісі:
1-топ.
Алонегапренкөкпар<
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация
жариялап табыс табыңыз!
Материалдарыңызды сатып, ақша табыңыз.
(kaspi Gold, Halyk bank)
Соңғы бір жылда:
45 000 000 ₸
Авторлар тапқан ақша
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз