Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Үшбұрыш теңдігінің белгілеріне есептер шығару
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі Үшбұрыштар |
Жаңаөзен қаласы Жаңаөзен мектеп-гимназиясы Математика пәнінің мұғалімі: Усеинов Асан |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Тақырыбы: |
Үшбұрыштар теңдігінің белгілеріе есептер шығару. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: 21.11.2019 Сынып: 7 |
Сабаққа қатысқан оқушылар саны: |
Сабаққа қатыспаған оқушылар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.1.1.21 үшбұрыштар теңдігінің белгілерін білу және дәлелдеу; 7.1.1.22 үшбұрыштар теңдігінің белгілерін есептер шығару мен дәлелдеулерде қолдану. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: “Үшбұрыштардың теңдігі” туралы алған білімдерін шығармашылықпен зерттеу, ой түйіндеу арқылы жұмыс жасау қабілетін қалыптастырады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқушылардың басым бөлігі: Жаңаша тәсілдер арқылы пәнге қызығушылығы мен оқу қабілеттері артады.. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
Кейбір оқушылар: Жеке, топтық жұмыс жасауға үйренеді, білгенін, түсінгенін салыстыруға, талқылауға, ой елегінен өткізуге дағдыланады, бірмүшеге байланысты есептер шығаруды меңгереді |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
Үшбұрыштың анықтамасын және оның элементтерін айтады. Үшбұрыштар теңдігінің белгілерін ажыратады. Үшбұрыштар теңдігінің белгілерін есептер шығаруда, дәлелдеуде қолдана алады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар |
Пәнге тән лексика мен терминология: - үшбұрыш, тік, доғал, сүйір - биіктік, биссектриса, медиана, қабырға, төбе Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: - АВ қабырғасы А1В1 қабырғасына сәйкес қабырға. - АВ және ВС қабырғалары мен арасындағы бұрыш. - АВ қабырғасы мен осыған іргелес жатқан бұрыштар. - Олар тең бе? - Сіз қабырғаларды, бұрыштарды өлшеуіңіз керек. - Олардың өлшемдері бірдей ма? |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу |
Оқушының бойында зерттеушілік, инновациялық, шығармашылық қабілеттерін қалыптастыру арқылы, бәсекеге қабілетті ету. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс |
Сызу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы білім |
Үшбұрыштар теңдігінің белгілері. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың кезеңдері |
Жоспарланған жұмыс |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы (1-5 минут) |
Сәлемдесу. Оқушылардың сабаққа қатысуын, сабаққа дайындығын тексеру. Өткен тақырып бойынша сұрақтар қою. «ИӘ НЕМЕСЕ ЖОҚ» әдісі бойынша. 1. Үшбұрыштың үш төбесі бар. 2. Үшбұрыштың екі қабырғасы тең болса тең қабырғалы үшбұрыш болады. 3 . Үшбұрыштар теңдігінің 4 белгісі бар. 4. Үшбұрышта параллел қабырғалар бар. 5. Үшбұрыштар теңдігінің бірінші белгісі екі қабырғасы мен арасындағы бұрыш туралы. 6. Үшбұрыш қабырғалары бойынша 3-ке бөлінеді. 7. Тең бүйірлі үшбұрыштың барлық бұрыштары тең. Қалыптастырушы бағалау – «БАС БАРМАҚ» әдісі бойынша бағаланады. әдісі бойынша бағаланады. |
Сұрақтар |
||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы (6-35 минут) |
Топтық жұмысқа тапсырмалар. «БІЗ БІРГЕМІЗ» әдісі арқылы топпен тапсырмалар орындау. 1) АВ = АС, егер АD = 10 АС = 12 см, DC = 8 см болса, онда ВD мен АВ-ны және ABD үшбұрышының периметрін табыңдар. 2) ∠MNK=∠PKN, ∠PNK=∠MKN, ∠NMK=1200. NPK бұрышына сыбайлас ∠1 бұрышын табыңдар. 3) АС және BD кесінділері О қиылысу нүктесінде қақ бөлінеді. ∆АОВ = ∆DOC теңдігін дәлелдеңдер. 4) MNK және PQR үшбұрыштарында MN = PQ, MK=PR және NK=QR. Егер ∠M=600 болса, онда Р бұрышына сыбайлас бұрышты табыңдар. Қалыптастырушы бағалау – «ҚОЛШАПАЛАҚТАУ» әдісі арқылы бір топты қалған топтар бағалайды. 1. Дескриптор
2. Дескриптор
3. Дескриптор
4. Дескриптор
|
Оқулықпен жұмыс
№1 Жұмыс дәптері
Дескриптор
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Деңгейлік тапсырмалар. (жеке жұмыс) «КІМ ЖЫЛДАМ» әдісі арқылы тапсырмалар орындайды. А деңгей (4 балл) ∆EFL=∆PQM екені белгілі. PQ=4,5cm, QM=7cm, MP=8,5cm болса, EFL үшбұрышының периметрі қандай болады. В деңгей (4 балл) ABCD тіктөртбұрышының АС диагоналі оны АВС және АСD екі бұрышқа бөледі. Осы үшбұрыштың теңдігін үшбұрыштар теңдігінің 1 белгісіне сүйене отырып дәлелде. 770 ₸ - Сатып алу
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация
жариялап табыс табыңыз!
Материалдарыңызды сатып, ақша табыңыз.
(kaspi Gold, Halyk bank)
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз Барлығы 663 959 материал жиналған
Осы аптаның ең үздік материалдары Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін тақырыптармен дайындаймыз Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады Толығырақ |