Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Үшбұрыш теңсіздігі. 7 сынып. Геометрия
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Мектебі: «№11 Б.Момышұлы атындағы ЖОББМ» КММ
Сабақтың тақырыбы: Үшбұрыш теңсіздігі
Бөлім: |
Түзулердің өзара орналасуы |
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты |
Жузжанова Салтанат Женисовна |
|
Күні |
21.02.2023 |
|
Сынып: 7 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: |
Үшбұрыш теңсіздігі |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.1.3.1 үшбұрыш теңсіздігін білу және қолдану; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлығы: оқушылар үшбұрыштар теңсіздігі туралы түсінік береді, үшбұрыштар тең-сіздігін есептер шешуде қолдана біледі, дағдысын қалыптастырады. Көбісі: Өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді, жаңа тақырып бойынша алған білімдерін меңгереді Кейбірі: Сабаққа қызығушылығы артып, өз ойын жүйелі түрде жеткізеді. Оқушылар сыни тұрғыдан ойлауға дағдыланады Оқушының сыни ойлауы қалыптасады. |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 3 минут 7 минут |
Ұйымдастыру Оқушылармен сәлемдесіп, оқушыларды түгелдеу Ынтымақтық атмосферасын қалыптастырамын «Көзқарасты өзгерт!» әдісі Мақсаты: оқушылардың білім алуға көзқарастарын өзгерте отырып, талпынуға жетелейді Топқа «Боялған тақта» әдісі арқылы бөлемін 1-топ «Теңбүйірлі үшбұрыш» 2-топ «Теңқабырғалы үшбұрыш» 3-топ «Қабырғалары әртүрлі үшбұрыш» Үй жұмысын пысықтау №3.47 есепті тексеру Жеке жұмыс «Дәмді бәліш» әдісі арқылы Миға шабуыл. Қайталау сұрақтары Сұрақ
жауап: |
Оқушылар жаттығуларын жасай отырып, білімге деген көзқарастарын ұмтылуға талпынады. Оқушылар тақтада ілініп тұрған үшбұрыштарды алып, жасырын сөзді оқу арқылы топтарға жайғасады. Үйге берілген есепті «Көршіңмен сырлас» әдісі арқылы жұп-жұбымен тексереді. Дескриптор:
|
Топ басшылары «Бағалау транскрипторы» әдісі арқылы жазып отырады Жұптар бір-бірін бағалайды Ауызша кері байланыс беремін |
Топты бағалау парақтары, Бағалау транскрипторлар |
Сабақтың ортасы 10 минут 7 минут 10 минут 3 минут |
Ой қоғау Тақтадағы суреттерге қарап, жаңа тақырыпты ашу Жаңа сабақ Теорема: Үшбұрыштың әрбір қабырғасы өзге екі қабырғаларының қосындысынан кіші болады. Лед экраннан видеоны көру
арқылы теорема дәлелденеді Мысал.
Шешуі Жауабы: үшбұрышты орамал шығады. Оқулықпен жұмыс. (Жеке жұмыс) “Word woll” бағдарламасы арқылы «Барабан» әдісімен Лед экраннан оқулықтағы есептерді №3.49. Теңбүйірлі үшбұрыштың бүйір қабырғасы 6см болса оның табаны 15 см-ге тең болуы мүмкін бе? Шешуі: 15>6+6 Жауабы: мүмкін емес теңсіздік орындалмайды. №3.50,№3.52, №3.53 есептерді шығарамыз. Ж ұптық жұмыс «Көршіңмен сырлас» әдісі Үшбұрыштың түрін анықтаңыз: 1. АВ=10см, ВС=7см, АС=8 см 2. АВ=15см, ВС=15см, АС=15см 3. АВ=8см, ВС=53см, АС=53см 4. АВ=10см, ВС=7см, АС=8 см 5. АВ=15см, ВС=15см, АС=15см 6. АВ=8см, ВС=53см, АС=53см 7. ∠А≠∠В≠∠С; 8. ∠А=∠В=∠С; 9. ∠А=∠В, ∠А≠∠С. 10. ∠А=60º, ∠В=60º, ∠С=60º 11. ∠А=90º, ∠В=10º, ∠С=80º 12. ∠В=20º, ∠В=100º, ∠С=60º 13. Үшбұрыштың бір бұрышы тік болса, онда ол ..... 14. Үшбұрыштың әр бұрышы 60º-тан болса, онда ол ..... Топтық жұмыс «Хабарлама хаттар» әдісі бойынша «Білім теңізінен» келген хаттар таратылады.
Сергіту сәті «Менің қалпақшам үшбұрышты, егер қалпақша үшбұрышты болмаса, онда ол қалпақша менің қалпақшам емес». |
Оқушылар, берілген суреттерге қарап, тақырыпты ашады. Тақтадағы ақратты тыңдап, көріп болғаннан кейін дәптерлеріне бүгінгі тақырыпты жазады. Дескриптор
Дескриптор
Оқушылар хатта берілген тапсырмамен танысады. Дескриптор.
Оқушылар берілген сөздерді қайталай отырып, іс-қимыл арқылы жаттығу жасайды. |
Оқушылар өз-өздерін бағалайды. Топ басшылары баллды бағалау парағына қосып отырады. Ауызша кері байланыс беру арқылы топты және ұйымшыл, ізденімпаз оқушыларды мадақтаймын |
https://wordwall.net/ru/resource/52756245 |
Сабақтың соңы. 5 мин. |
Сабақты бекіту Word Wall арқылы ұяшықтарды таңдап «Кім жылдам?» әдісі бойынша жалпы оқушыларға сұрақтар қоя отырып,сабақты пысықтаймыз. Иә немесе жоқ деп жауап береді.
|