|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Түзулердің өзара орналасуы |
Мектеп: Қараменді батыр ауылының негізгі орта мектебі |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ахметова Гульнур Мойлыбаевна |
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 7 А |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Үшбұрыштың ішкі бұрыштарының қосындысына есептер шығару. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.1.1.17 үшбұрыштың ішкі бұрыштарының қосындысы туралы теорема мен оның салдарларын есептер шығаруда қолдану; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Үшбұрыштың ішкі бұрыштарының қосындысы туралы теорема мен оның салдарын пайдаланып есептер шығара білу. |
|
Бағалау критерийлері |
-үшбұрыштың ішкі бұрыштарының арасындағы қатынас туралы түсінік алады,осы теореманы пайдаланып есеп шығаруды үйренеді -Оқушылар сыни тұрғыдан ойлайды,өз бетінше ізденеді, өз-өздерін ретке келтіре отырып бағалайды, есептерді практикада орындай алады |
|
Құндылықтарға баулу |
Оқушыларды бірлікке, татулыққа, сыйластыққа баулый отыра ұжымдасып жұмыс істеуге қалыптастыру; |
|
|
|
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 3 мин. 8 мин |
Ұйымдастыру: Сыныппен амандасып оқушылардың сабаққа қатысын, сынып тазалығын қадағалаймын, жұмыс кезінде техника қауіпсіздігін ескертемін. Сыныпта жағымды психологиялық ахуал туғызу үшін «Сәлеметсің бе!» психологиялық ахуал. Оқушылар кезек-кезек көршісінің аттас саусақтарына қолын тигізеді. Бас бармақтан бастайды: Мен саған тілеймін (бас бармағын тигізеді); - Табыс (сұқ саусақ); - Үлкен (ортаңғы); - Барлығыңа (атаусыз); - Сәттілік! (шынашақ); - Сәлеметсің бе! (алақанын тигізеді). психологиялық тренинг жүргіземін. Оқушылардың қызығушылығы мен зейінін шоғырландырамын Өткен тақырыпқа шолу арқылы қызығушылықты
ояту
7.Үшбұрыштың негізгі элементтері ...., ......, ....... 8.Үшбұрыштың түрлерін ата ......, ........., ......., ........, .......... 9.Үшбұрыштың қабырғаларына байланысты түрлері......, ......., ........ Ойын жинақтау әдісі
Дискриптор
|
Шаттық шеңберін құрып«Сәлеметсің бе!» әдісі арқылы бір-біріне жақсы табыстар айтып,жақсы көңіл күй сыйлайды.
«Сәлеметсің бе!» әдісі.
«Зигзаг» әдісі
Көп нүктенің орнына дұрыс жауабын интербелсенді тақтада жазады.
Дескриптор: -сыбайлас бұрыштарбіледі;
-вертикаль бұрыштарбіледі; -Үшбұрышты біліді; -Үшбұрыштың биіктігін біледі; -Үшбұрыштың биссектрисасын біліді; -Үшбұрыштың медианасын біледі; -Үшбұрыштың элементтерін біледі; -Үшбұрынтың түрлерін біледі; -Үшбұрыштық қабырғасы арқылы айыра алады; Ойын жинақтау әдісі 1=<5, <4 мен <8, <2 мен <6, <3 мен <7, сәйкес бұрыштар.
<3=<5, <4 пен <6-ішкі айқыш бұрыштар. <4=<5,
<3
пен
<6-ішкі біржақты бұрыштар. |
Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!» Әр дұрыс сқрақтың жауабына 1балл
Әр дұрыс тапқан бұрыштар жұбына 1 балл |
Карточка «Оқушы лардың бағалау парағы Интербелсенді тақта ДК IQ BOARD
Интербелсенді тақта ДК IQ BOARD
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 5 мин |
Жаңа сабақты
түсіндіру:
Жаңа сабақта
«Жаңа
мұғалім» Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ұзақ мерзімді жоспар
бөлімі: Түзулердің өзара орналасуы Мектеп: Қараменді батыр ауылының
негізгі орта мектебі Педагогтің аты-жөні: Ахметова Гульнур
Мойлыбаевна Күні: Сыныбы: 7
А Қатысушылар саны: Қатыспағандар
саны: Сабақтың тақырыбы: Үшбұрыштың ішкі бұрыштарының қосындысына есептер
шығару. Оқу
бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты 7.1.1.17 үшбұрыштың ішкі бұрыштарының
қосындысы туралы теорема мен оның салдарларын есептер шығаруда
қолдану; Сабақтың мақсаты: Үшбұрыштың ішкі бұрыштарының қосындысы
туралы теорема мен оның салдарын пайдаланып есептер шығара
білу.
Бағалау критерийлері
-үшбұрыштың ішкі бұрыштарының арасындағы
қатынас туралы түсінік алады,осы теореманы пайдаланып есеп шығаруды
үйренеді -Оқушылар сыни тұрғыдан ойлайды,өз бетінше
ізденеді, өз-өздерін ретке келтіре отырып бағалайды, есептерді
практикада орындай алады
Құндылықтарға баулу Оқушыларды бірлікке, татулыққа, сыйластыққа
баулый отыра ұжымдасып жұмыс істеуге
қалыптастыру; Сабақ кезеңі/ Уақыты Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті Бағалау Ресурстар Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 3 мин. 8 мин Ұйымдастыру:
Сыныппен амандасып оқушылардың
сабаққа қатысын, сынып тазалығын
қадағалаймын,
жұмыс кезінде техника
қауіпсіздігін ескертемін.
Сыныпта жағымды психологиялық
ахуал туғызу үшін «Сәлеметсің
бе!»
психологиялық
ахуал.
Оқушылар
кезек-кезек көршісінің аттас саусақтарына қолын тигізеді. Бас
бармақтан
бастайды:
Мен саған
тілеймін (бас бармағын тигізеді);
- Табыс
(сұқ
саусақ);
- Үлкен
(ортаңғы);
- Барлығыңа
(атаусыз);
- Сәттілік!
(шынашақ);
- Сәлеметсің
бе! (алақанын тигізеді).
психологиялық тренинг
жүргіземін.
Оқушылардың қызығушылығы мен зейінін
шоғырландырамын Өткен тақырыпқа шолу арқылы қызығушылықты
ояту Егер екі бұрыштың бір
қабырғачы ортақ болып, ал қалған қабырғалары толцқтауыш жарты
түзулер болса,онда мұндай
бұрыштар сыбайлас
бұрыштар деп
аталады. Егер бір
бұрыштың қабырғалары екінші бұрыш қабырғаларының толықтауыш жарты
түзулері болып табылса, онда мұндай екі
бұрыш вертикаль
бұрыштар деп
аталады. Үшбұрыш
- ең
қарапайым көпбұрыш, үш нүктеден, үш қабырғадан және
үш бұрыштан тұрады немесе бір түзу бойында жатпайтын үш
нүктені қосатын кесінділерді
шектейтін
жазықтық бөлігі. Үшбұрыштың биіктігі- деп оның төбесінен қарсы
жатқан қабырғасы арқылы өтетін түзуге түсірілген перпендикулярды
атайды. 7.Үшбұрыштың негізгі элементтері ...., ......,
....... 8.Үшбұрыштың түрлерін ата
......, ........., ......., ........, .......... 9.Үшбұрыштың қабырғаларына
байланысты түрлері......, .......,
........
Ойын жинақтау
әдісі
Дискриптор
Сәйкес бұрыштардың ережесін
білу.
Ішкі айқыш бұрыштардың ережесін
білу. Ішкі біржақты бұрыштардың ережесін
білу.
Шаттық шеңберін
құрып«Сәлеметсің
бе!»
әдісі арқылы бір-біріне
жақсы табыстар
айтып,жақсы көңіл күй
сыйлайды.
«Сәлеметсің
бе!»
әдісі.
«Зигзаг» әдісі
Көп
нүктенің орнына дұрыс жауабын
интербелсенді тақтада
жазады.
Дескриптор:
-сыбайлас
бұрыштарбіледі;
-вертикаль
бұрыштарбіледі;
-Үшбұрышты
біліді;
-Үшбұрыштың биіктігін
біледі;
-Үшбұрыштың биссектрисасын біліді;
-Үшбұрыштың медианасын біледі;
-Үшбұрыштың элементтерін
біледі;
-Үшбұрынтың түрлерін біледі;
-Үшбұрыштық
қабырғасы
арқылы айыра
алады; Ойын жинақтау әдісі
1=<5,
<4
мен <8,
<2
мен <6,
<3
мен <7,
сәйкес
бұрыштар.
<3=<5,
<4
пен
<6-ішкі айқыш бұрыштар. <4=<5,
<3
пен
<6-ішкі біржақты бұрыштар.
Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде
белсенділік танытқан оқушыларды
«Мадақтау сөз»
әдісі арқылы бағалайды:
«Жарайсың! Жақсы! Өте
жақсы!
Талпын!»
Әр дұрыс сқрақтың жауабына
1балл
Әр
дұрыс тапқан бұрыштар жұбына 1
балл Карточка
«Оқушы лардың
бағалау
парағы Интербелсенді тақта ДК
IQ BOARD
Интербелсенді тақта ДК
IQ BOARD
Сабақтың ортасы 5
мин Жаңа сабақты
түсіндіру:
Жаңа сабақта
«Жаңа
мұғалім» | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||















