Материалдар / Ұзындықты өлшеу. Сантиметр 1 сынып

Ұзындықты өлшеу. Сантиметр 1 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Ұзындықты өлшеу. Сантиметр оқушыларға ұзындық/масса/көлем(сыйымдылық) шамаларын ажырату,оларды өлшеу үшін өлшемдер мен құралдарды таңдауға үйрету
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
30 Қазан 2021
2652
11 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бөлімі:

1С. Шамалар мен өлшем бірліктері

Педагогтің аты-жөні:

Ибрагимова А.О

Күні:

14.10.2021

Сыныбы:1

Қатысушылар саны:5

Қатыспағандар саны:0

Сабақтың тақырыбы:

Ұзындықты өлшеу. Сантиметр/ Менің оқу құралдарым

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

1.1.3.1** ұзындық/масса/көлем(сыйымдылық) шамаларын ажырату,оларды өлшеу үшін өлшемдер менқұралдарды таңдау, өлшемдер жүргізу;

1.1.3.2** өлшем бірліктерін: ұзындық(см, дм)/масса (кг)/көлем(сыйымдылық) (л) қолданып,шамаларды өлшеу;

1.1.3.3** ұзындық (см, дм)/масса (кг)/көлем (сыйымдылық) (л) салыстыружәне шамалар мәндерімен қосу мен азайту амалдарын орындау.

Сабақтың мақсаты:

Ұзындықтың өлшем бірлігі – сантиметрмен танысасың.

Сабақтың барысы:

Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Қызығушылықты ояту

0-3

Психологиялық дайындық

Ширату:

Бір,екі,үш.

Бойға жинап күш.

Бестік баға аламыз,

Қуанып үйге қайтамыз!

Өткенді пысықтау.

-Өткен сабақта біз немен таныстық?

-Қазір біз тақтада берілген есептерге назар аударайық!

- Осы есептерді шығару арқылы бүгінгі сабағымыздың тақырымын анықтаймыз!

  • Балалар шыққан сандарды өсу ретімен орналастырайық.

  • Қандай сөз шықты?

  • САНТИМЕТР

  • САНТИМЕРТ ДЕГЕНІМІЗ НЕ?

  • Сантиметр — ұзындық өлшем бірлігі. Белгілеу: қазақ «см»

  • Ал ұзындық – бұл шама. Оны өлшеуге болады.

Ендіше бүгін біз Сантиметр – ұзындықтың өлшем бірлігімен танысады.

Ынталандыру

Бізге өмірде көп білім қажет болады. Біз бүгін заттардың ұзындығын өлшеуді және салыстыруды жалғастырамыз.

Оқулықтағы №1 тапсырма бойынша оқушыларға сұрақтар қояды?

Әлия қарындаштарды қалай салыстырды? (Қатар қойып)

Әлия кітаптарды қалай салыстырды? (Беттестіріп)




4-6

Өзектендіру.

Таспалардың ұзындығын үстіне және қатар қойып салыстыруды кім түсіндіріп бере алады? Оқушылар түсіндіру арқылы таспаларды салыстырады.

Сұрақтарға жауап береді.



7-10

Мақсат қою (мәселелік жағдаят).

Ал енді қолға №1 өлшеуішті алып, онымен көгілдір түсті жолақшаны өлшеңдер.

Ол жолақшаға неше реторналасады? (5 рет.)

Осы жолақшаны №2 өлшеуішпен өлшейік.

Ол жолақшаға неше рет орналасады? (4 рет.)

Біз бір жолақшаның ұзындығын екі рет өлшедік, неге ұзындығы әртүрлі болды? (Ұзындығы әртүрлі өлшеуіштер.) Не істеу керек?



Өлшеуішпен жолақшаларды өлшейді.

Мәселелік жағдаятты түсінеді.


Оқулық, дәптер.

Жолақша-лар.

Мағынаны тану

10-15

Жаңаны ашу.

Барлықадамдарғаөлшеудісалыстыраалуыүшінстандарттыөлшеуіштер енгізілді. Олардың бірі – сантиметр.



Сантиметр – ұзындықтың өлшем бірлігімен танысады.













Оқулық, дәптер.

Сызғыш.


15-20

Жаңаны қолдану

Дәптермен жұмыс. Оқушылар жұппен жұмыс жасап, №1 тапсырмадағы кесінділердің ұзындығын өлшейді.

Жолақтардыңұзындығынөлше. Еңұзын
жолақтықызыл түспен, алеңқысқасынжасыл түспен боя.



Сызғышпен кесінділердің ұзындығын өлшейді.Олардың ұзындығын жазады.















Сызғышпен жолақтардың ұзындығын өлшейді. Олардың ұзындығын жазады. Бояйды.






Өз білімін бағалау үшін дәптердің жиегіндегі бағдаршамды бояйды.

Баспа негіздегі жұмыс дәптері

20-25

Оқып-үйренгенді меңгергенін тексеру.

Мұғалім оқулықтағы №4 тапсырманы жұппен орындауды ұсынады. Сызғышпен кесінділердің ұзындығын өлшейді. Қаракесіндіге қарағанда қайсысы ұзынырақ?

Сызғышпен кесінділердің ұзындығын өлшейді.

«Фигуралар» әдісі бойынша бағалайды.

Жұлдызша – «Жарайсың»,

Төртбұрыш – Жақсы,

Үшбұрыш – Талпын.

Оқулық, дәптер.


25-32

Осығандейінөтілгенматериалменжұмыс.

Оқулықтағы №3 тапсырманы орындау.

Шамалар мәндерімен қосу мен азайту амалдарын орындау. Өзара байланысты мысалдар құрастырады.


Мысалдар төрттігін құрастырады.

5см + 2см = 7см

2см + 5см = 7см

7см – 2см = 5см

7см – 5см = 2см

Оқушылардың жұмысы смайл беру арқылы бағаланады.

Оқулық, дәптер.


Рефлексия

32-35

Сабақтың басында алдымызға қандай мақсат қойдық?

Осы мақсаттарға жете алдық па?

Сіздерде қиындық туындадыма?

Сіз оларды өте алдыңыз ба?

Бүгінгі сабақ несімен қызықты болды?

Өз жұмысын жетістік сызғышының көмегімен бағалауды ұсынады.



Жетістік сызғышы.



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ