Күні:
26.02.2018.ж.
Сынып: 1
«В»
|
Қатысқандар
саны:
Қатыспағандар
саны:
|
Сабақтың
тақырыбы
|
Ұлттық ойындар туралы не
білемін? В дыбысы мен әрпі.
|
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына
сілтеме)
|
1.7 Тыңдалған
материал бойынша өз пікірін
айту
1.8 Берілген
тақырыпқа әңгіме құрап айту
1.9 Сөздерді, дыбыстарды
орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс
айту
|
Сабақтың
мақсаттары
|
Барлығы:Жаңа білімді
меңгереді.
Көбі:Тақырыпты түсініп, тыңдап,
жетекші сұрақтар арқылы
талқылайды.
Кейбірі:
Алған білімді өмірде қолдана
алады.
|
Жетістік
критерийлері
|
Айтылған сөздер мен
сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай
алады.
Нақты сөйлеу арқылы, мәселені
түсінгенін көрсете алады.
|
Құндылықтарды
дарыту
|
Оқушыларды бір-біріне деген
құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.
|
Пәнаралық
байланыс
|
Өнер, ана тілі
сабағы
|
АКТ қолдану
дағдылары
|
Аудиожазба ,
таныстырылым.
|
Тілдік
құзыреттілік
|
Ойын-игра
|
Сабақ
барысы
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған
іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
Ынтымақтастық
атмосферасын қалыптастыру
5
минут
|
Ұйымдастыру
кезеңі.
Өзім жақсы
баламын
Айтқан тілді
аламын
Мейлі қайда
жұмсасын
Бәріне де
барамын
Топқа
бөліну:
-
топ
Велосипед
II- топ
Автобус
III- топ
Трамвай
IV- топ
Тепловоз
«Қалам таңдау»
әдісі
Өтілген сабақты
қайталау
-Сауат ашу пәні нені үйретіп
жатыр ?
-Дыбыс дегеніміз
не?
-Әріп дегеніміз
не?
-Сөз неден
құралады?
- Сөйлем неден
құралады?
- Алдыңғы сабақта
біз қандай әріппен таныстық?
-Ё әрпі қандай
дыбыс?
- Ё
әрпі қандай сөздерде
кездеседі?
|
Шаттық
шебері
|
Сабақтың
ортасы
8
минут
|
-Балалар біз қандай
ұлттық ойындарды білеміз?
Видео
ролик
-Енді балалар осы ат
жарысына келе жатқан қонағымыз
бар.
-В дыбысы мен
әрпі
- Экранға назар
аударайықшы балалар.
Қонағымыз ат
жарысына қандай көлікпен келеді деп
ойлайсыңдар?
Шешу:
Велосипед
№1
Тыңдалым.
В дыбысы туралы
түсінік беру
-Дауыссыз
дыбыс
-Көк текшемен
белгінеледі
-Орыс тілінен
енген
-Сөздердің басында,
ортасында,соныңда кездеседі.
Оқылым
Велосипед,
трамвай, автобус,
тепловоз
Тақтамен
жұмыс
№2 Мәтінді оқы.
Ұлттық ойынның атын тап.
Слайд
Ат жарысы
басталды
-Алда келе жатқан
кім?
-Бас ,қамшыны,
бас!
- Балалар ,бұл
қандай ойын?
Шешу: «Бәйге»
№3 Ат жарысының
жеңімпаздарына берілген заттың не екенін жұмбақты шешу арқылы таба
аласың?
Жұмбақ
шешу
Шешуі :
Аквариум
|
Таныстырылым, оқулықпен
жұмыс
|
Сергіту
сәті
1
минут
|
«Мен қазақпын»
биі
|
Сергіту сәтіне арналған
жинақ
|
Аяқталуы
16
минут
Қызықты
тапсырма
8
минут
|
Дәптермен
жұмыс
Топтық
жұмыс
№4 Әр вагонға тиісті
сөздерді орналастыр.
1 В дыбысынан
басталатын сөздерді вагонға
орналастыр.
2 В дыбысы
кездесетін сөздерді вагонға
орналастыр.
3 Ю дыбысы
кездесетін сөздерді вагонға
орналастыр
4 Ё дыбысы
кездесетін сөздерді вагонға
орналастыр
Жұптық
жұмыс
Ойын: «Қай әріпті
жоғалттым»
Қорытынды
Ашық микрофон
айдары
-Қандай ұлттық
ойындарды білесің?
-Бүгін біз қандай
әріппен таныстық?
-В әрпі қандай дыбыс
, дауысты дыбыс па, әлде дауыссыз
дыбыспа?
-В әрпінен келетін
сөздерді ата?
-Вагон сөзінде неше
буын бар?
-Автобус сөзіне бір
сөйлем құра?
Бағалау: Смайликтер
арқылы
|
Оқулық,
дәптерлер.
|
Сабақтың
соңы
2
минут
|
Рефлексия
«Бағдаршам» әдісі
бойынша
|
Қызыл
Жасыл
Сары
түстер
|
Дифференциация – оқушыларға
көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары
оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап
отырсыз?
|
Бағалау –
оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру
жоспарыңыз?
|
Пәнаралық
байланыс
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы АКТ
Құндылықтармен байланыс
(тәрбие)
|
Қолдау
көрсету.
Қабілеті жоғары
оқушылар айтылған сөздер мен
сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай
алады.
|
Оқушылар өздері
жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады.
(қуанышты, көңілді, көңілсіз,
ашулы)
|
Өнер, ана тілі
сабағы
Оқушыларды бір-біріне деген
құрмет көрсетуіне
тәрбиелеу.
|