Сабақтың
тақырыбы: Вирустар және
фагтар
|
Мұғалімнің
аты-жөні:Утенбаева М
Күні:16.11.2016
ж
|
СЫНЫП: 10
«А»
|
Қатысқан оқушылар
саны:
|
Қатыспаған оқушылар
саны:
|
Сабақ негізделген оқу
мақсаттары:
|
Вирустар туралы нақтырақ
мәлімет алу, фагтар туралы білу, вирустар және
фагтар түсіну
|
Сабақтан күтілетін
нәтиже:
1-деңгей (білу,
түсіну):
|
Оқушылардың барлығы
мынаны орындай алады:
Вирустар туралы нақтырақ
мәлімет алады
|
2-деңгей
(қолдану, талдау):
|
Оқушылардың көбісі мынаны
орындай алады:
фагтар туралы
біледі
|
3-деңгей
(жинақтау,
бағалау):
|
Оқушылардың
кейбіреулерімынаныорындайалады:
вирустар және фагтар туралы
түсінеді
|
Тілдік
мақсат:
|
Вирус,бактериофаг
|
Ресурстар:
|
Маркер плакат
стикерлер
|
Пәнаралық
байланыс:
|
валеология
|
Алдыңғы
оқу:
|
Саңырауқұлақтар, жануарлар
және өсімдік жасушаларының құрылысындағы
ерекшеліктер
|
САБАҚ ЖОСПАРЫ
|
Сабақ барысы
және
жоспарланған
уақыт
|
Берілетін тапсырмалар және қолданылатын
әдістер
|
Бағалау критерийлері және
жұмыс түрлері
|
ҰЙЫМДАСТЫРУ КЕЗЕҢІ
минут
|
Сыныптың
психологиялық ахуалын қалыптастыру. Оқушыларды сабақтың мақсатымен
таныстыру.
Салемдесу. Оқушыларды түгелдеу
Ыстық сезім тренингі арқылы сабаққа зейіндерін
аудару
|
Ынтымақтастық қалыптастыра
білу
|
ҮЙ ТАПСЫРМАСЫН
СҰРАУ
минут
1-деңгей (білу,
түсіну):
|
(Қажеттілігіне қарай әдіс
қолдануға болады)
Ядро мен эндоплазмалық
тордың арасында қандай айырмашылық
бар?
Пластидтер нешеге
бөлінеді?
Жасушаның бөлінуіне қандай
органоид тікелей қатысады?
|
Ауызша жауап беру арқылы Саңырауқұлақтар, жануарлар және өсімдік жасушаларының
құрылысындағы ерекшеліктер жөнінде мәлімет
беру
|
2-деңгей
(қолдану, талдау):
|
Жүрек бұлшықетіндегі
митохондрияның құрылысы не себептен күрделі
болады?
Бақа дернәсілінің
құйрығының жойылуы қандай органоидтің әсеріне
байланысты?
Италияндық ғалым Гольджи
ғылымға қандай жаңалық енгізді?
|
Оқулықтан тыс басқа
материялдардан мәлімет жинау
|
3-деңгей
(жинақтау,
бағалау):
|
Саңырауқұлақтардың
өсімдіктерге ұқсастығы?
Саңырауқұлақтардың
жануарларға ұқсас белгілері?
Жасушаның бөлінуіне қандай
органоид тікелей қатысады?
|
Тақырыптағы түйінді
мәселелерді табу
|
ЖАҢА
САБАҚ
минут
|
(Қажеттілігіне қарай
әдіс қолдануға болады)
(Жаңа сабаққа
дайындықпен келген оқушының қорғауын
ұйымдастыру);
Жаңа сабаққа ДЖИГСО
әдісімен тапсырмаларды бөліп беру
Вирустар және
фагтар
Вирустардың
құрылысы
Бактериофагтар
|
Бір бірімен
байланыса отырып тақырыпты ашу
|
САБАҚТЫ
БЕКІТУ
минут
1-деңгей (білу,
түсіну):
|
(Қажеттілігіне қарай
әдіс қолдануға болады)
Т
вирус
оптастыру |
Сұрақтарға жауап
беру арқылы вирустармен танысу танысу
|
2-деңгей
(қолдану,
талдау):
|
Кластер
әдісі
|
Вирустардың
құрылысымен
танысу
|
3-деңгей
(жинақтау,
бағалау):
|
Бағдаршам
әдісі
|
Вирустарды зерттеген
ғалымдардың еңбектерімен танысу
|
ҮЙГЕ
ТАПСЫРМА
минут
1-деңгей (білу,
түсіну):
|
(Оқушыларға келесі
сабаққа шолу жасатуға тапсырма беру)
Микробиология ғылымының
дамуына қандай ғалымдар еңбек сіңірді?
|
Ғалымдардың еңбектер аттарымен танысу
|
2-деңгей
(қолдану,
талдау):
|
Вирустар туралы не білесіңдер?
|
Барлық тақырыпты қамту
|
3-деңгей (Шығармашылыққа, ғылыми
зерттеушілікке бағытталған тапсырмалар)
|
Эссе жазу Адам өмірінде ашытқыш бактериялар мен шіріткіш
бактериялардың қандай маңызы бар?
|
Адам өмірінде ашытқыш бактериялар мен
танысу
|
БАҒАЛАУ
|
Бағдаршам арқылы
бағалау
|
|
КЕРІ
БАЙЛАНЫС
|
Екі жұлдыз бір тілек арқылы кері байланыс
алу
|
|