|
Пәні: әдебиеттік оқу |
Мектеп: Ғали Орманов Тексерілді: |
|||
|
Күні: 11.12.17ж |
Мұғалім: С.Сарай |
|||
|
Сынып: |
Қатысқан: |
Қатыпағандар: |
||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Менің үйренгім |
|||
|
Сабақта меңгерілетін дағдылық мақсаттар |
Өткен тақырыптар бойынша тапсырманы өз бетімен орындауды қалыптастыру. |
|||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар білуге тиісті: Өткен тақырып туралы әңгімелей алады. |
|||
|
Оқушылардың көпшілігі білуге тиіс: Өткен тақырыптар бойынша мазмұндай алады. |
||||
|
Кейбір оқушылар білуге тиіс: Өткен тақырыптар бойынша сұрақтар құрастыра алады. |
||||
|
Құндылықтарды дарыту: |
Мәңгілік ел болуға өз үлестерін қосқан «Жарық жұлдыздар» туралы тарау бойынша өткенді пысықтау |
|||
|
Пәнаралық байланыс: |
Қазақстан тарихы |
|||
|
Бұрыннан бар білімдері |
Жарық жұлдыздар |
|||
|
Жоспар |
||||
|
Жоспарланған уақыттар |
Жоспарланған уақыт (жаттығулар) |
Ресурстар |
||
|
Басталуы |
Ұйымдастыру кезеңі «Кездесу» ойыны Жай әуенмен екі шеңбер болып қарама –қарсы айналады, әуен тоқтаған кезде бір-біріне қарап, баланың қасиетін айтады. «Ыстық орындық» әдісі. Әр топтан 1 оқушыдан шығып, бір-біріне сұрақтар қою. |
Таныстырылым. |
||
|
Ортасы |
Жаңа сабақ «Ойланайық, пікірлесейік» Балалар менің қолымда қорап бұл қораптан сендер қазір бір-бір конверттен өздеріңе аласыңдар. Бұл конверттің сыртында ұлы адамдардың айтқан даналық сөздері бар. Осы сөздерді құрап шығып, сол бойынша топқа бөлініп отырасыңдар. Ыбырай « Біреуге жақсылық етсең, ол жақсылығыңды міндет етпе. Абай «Талап, еңбек, терең ой, Қанағат, рақым, ойлап қой- Бес асыл іс көнсеңіз» Тақтаға назар салып қараңдаршы мына суреттерге қарай отырып, бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай екенін айта аласыңдар ма? Бұл адамдарды неге «Жарық жұлдыздар» деп атайды? Осы адамдардың біздің «Мәңгілік ел» болуымызға үлес қосқан адамдар. Мәңгілік ел болу өз тарихыңды білуден басталады. |
конверт |
||
|
Аяқталуы |
Тест. Жұппен алмасады. 1. Түркістан өлеңін жазған ақын. А) Ы. Алтынсарин. Б) А. Байтұрсынов Ә) М. Дулатов. В) М. Жұмабаев 2. «Қорқарың бар, қораға кірме» деген нақыл сөз кімнің шығармасында кездеседі? А) Абай. «Сабарсыз , арсыз, еріншек» Ә) Ш. Уәлиханов. «Абылай хан» Б) М. Әуезов. «Жолда» В) С. Бегалин. «Қырдың жас түлегі» 3. «Тәнді таза ұстау керек» деген сөз шығармада кездеседі. А) Орындалған арман. С. Көбеев Ә) Дүниеде жамандық неден? Ы. Алтынсаин Б) Абылай хан. Ш. Уәлиханов В) Ақкөл жағасында. Ә. Абдуллин. 4. 1887 жылы 10 декабрьде кім оқуға барды. А) Ыбырай Алтынсарин Ә) Ахмет Байтұрсынов. Б) Мұхтар Әуезов Б) Спандияр Көбеев. 5. Авторлар мен шығармаларды сәйкестендір. А Сабырсыз, арсыз, еріншек. Ш. Уәлиханов Орындалған арман. А. Құнанбаев |
|
||
|
Үйге тапсырма: қайталау |
||||
|
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пəнаралық байланыс – қазақстан тарихы Денсаулық жəне қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тəрбие элементі) |
|
Ашық сұрақтар қою арқылы |
Оқушының әрбір іс -әрекетін ескеріліп отыратын кесте толтыру арқылы бағалау жүргізіледі. |
Компьютерді қолдану |
|
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сəйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім жəне неге? |
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз |
|
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Введение в С#
Введение в С#
|
Пәні: әдебиеттік оқу |
Мектеп: Ғали Орманов Тексерілді: |
|||
|
Күні: 11.12.17ж |
Мұғалім: С.Сарай |
|||
|
Сынып: |
Қатысқан: |
Қатыпағандар: |
||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Менің үйренгім |
|||
|
Сабақта меңгерілетін дағдылық мақсаттар |
Өткен тақырыптар бойынша тапсырманы өз бетімен орындауды қалыптастыру. |
|||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар білуге тиісті: Өткен тақырып туралы әңгімелей алады. |
|||
|
Оқушылардың көпшілігі білуге тиіс: Өткен тақырыптар бойынша мазмұндай алады. |
||||
|
Кейбір оқушылар білуге тиіс: Өткен тақырыптар бойынша сұрақтар құрастыра алады. |
||||
|
Құндылықтарды дарыту: |
Мәңгілік ел болуға өз үлестерін қосқан «Жарық жұлдыздар» туралы тарау бойынша өткенді пысықтау |
|||
|
Пәнаралық байланыс: |
Қазақстан тарихы |
|||
|
Бұрыннан бар білімдері |
Жарық жұлдыздар |
|||
|
Жоспар |
||||
|
Жоспарланған уақыттар |
Жоспарланған уақыт (жаттығулар) |
Ресурстар |
||
|
Басталуы |
Ұйымдастыру кезеңі «Кездесу» ойыны Жай әуенмен екі шеңбер болып қарама –қарсы айналады, әуен тоқтаған кезде бір-біріне қарап, баланың қасиетін айтады. «Ыстық орындық» әдісі. Әр топтан 1 оқушыдан шығып, бір-біріне сұрақтар қою. |
Таныстырылым. |
||
|
Ортасы |
Жаңа сабақ «Ойланайық, пікірлесейік» Балалар менің қолымда қорап бұл қораптан сендер қазір бір-бір конверттен өздеріңе аласыңдар. Бұл конверттің сыртында ұлы адамдардың айтқан даналық сөздері бар. Осы сөздерді құрап шығып, сол бойынша топқа бөлініп отырасыңдар. Ыбырай « Біреуге жақсылық етсең, ол жақсылығыңды міндет етпе. Абай «Талап, еңбек, терең ой, Қанағат, рақым, ойлап қой- Бес асыл іс көнсеңіз» Тақтаға назар салып қараңдаршы мына суреттерге қарай отырып, бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай екенін айта аласыңдар ма? Бұл адамдарды неге «Жарық жұлдыздар» деп атайды? Осы адамдардың біздің «Мәңгілік ел» болуымызға үлес қосқан адамдар. Мәңгілік ел болу өз тарихыңды білуден басталады. |
конверт |
||
|
Аяқталуы |
Тест. Жұппен алмасады. 1. Түркістан өлеңін жазған ақын. А) Ы. Алтынсарин. Б) А. Байтұрсынов Ә) М. Дулатов. В) М. Жұмабаев 2. «Қорқарың бар, қораға кірме» деген нақыл сөз кімнің шығармасында кездеседі? А) Абай. «Сабарсыз , арсыз, еріншек» Ә) Ш. Уәлиханов. «Абылай хан» Б) М. Әуезов. «Жолда» В) С. Бегалин. «Қырдың жас түлегі» 3. «Тәнді таза ұстау керек» деген сөз шығармада кездеседі. А) Орындалған арман. С. Көбеев Ә) Дүниеде жамандық неден? Ы. Алтынсаин Б) Абылай хан. Ш. Уәлиханов В) Ақкөл жағасында. Ә. Абдуллин. 4. 1887 жылы 10 декабрьде кім оқуға барды. А) Ыбырай Алтынсарин Ә) Ахмет Байтұрсынов. Б) Мұхтар Әуезов Б) Спандияр Көбеев. 5. Авторлар мен шығармаларды сәйкестендір. А Сабырсыз, арсыз, еріншек. Ш. Уәлиханов Орындалған арман. А. Құнанбаев |
|
||
|
Үйге тапсырма: қайталау |
||||
|
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пəнаралық байланыс – қазақстан тарихы Денсаулық жəне қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тəрбие элементі) |
|
Ашық сұрақтар қою арқылы |
Оқушының әрбір іс -әрекетін ескеріліп отыратын кесте толтыру арқылы бағалау жүргізіледі. |
Компьютерді қолдану |
|
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сəйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім жəне неге? |
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз |
|
|
|
||
шағым қалдыра аласыз













