Қысқа мерзімді жоспар
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 6.1В Рационал сандар және оларға амалдар қолдану |
М.Дауленов атындағы мектеп-интернаты |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: Оспанбаева Н.Ж. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 6 В |
Қатысқандар саны: 22 |
Қатыспағандар саны:1 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Рационал сандарды азайту. Координаталық түзуде нүктелердің арақашықтығы. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.1.2.14 Рационал сандарды азайтуды орындау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Оқушылар:
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Оқушы:
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Қоршаған ортада кездесетін өлшемдері әртүрлі шамаларды есептеуде таңбалары әртүрлі сандарды қосу тақырыбында алған білімдерін қолданады. Таңбалары бірдей, таңбалары әртүрлі рационал сандарды қосу амалдарын қолдану күнделікті өмірде есептеулер жүргізу үшін маңызды және физикада, химияда, биологияда, географияда пәндерінде сандық есептеулер жүргізуге көмектеседі. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Рационал сандарды салыстыруды, координаталық түзуде кескіндеуді және координаттық түзу көмегімен қосуды біледі. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 1-3 мин
3-6 мин |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 6-12 мин
12-17 мин
17-18 мин
18-28 мин
28-37 мин
|
Жаңа сабақты түсіну Жаңа тақырыпты проблемалық оқыту Сыныппен жұмыс: Сұрақ: Координаталық түзуде нүктелердің арақашықтығын қалай табамыз? Рационал сандарды қалай азайтамыз? Оқушылардың өздері жауабын ұсынады. Тапсырма 1. Ойыншылар командасы қарсылас команда қақпасына 5 доп салды, ал өздерінің қақпасына 2 доп жіберіп алды. Әрбір салған доп үшін +1 ұпай, ал жіберіп алған доп үшін (-1) ұпайға ие болды. Ойын нәтижесі қандай? Бұл команда ұтты ма әлде ұтылды ма? Оқушылардың жауаптарын негіздеуді сұрау маңызды. Бағалау: Мұғалім оқушылардың тапсырмаларды орындауға және диалогтарға қаншалықты қатысатындығын бақылау жолымен бағалау бағалайды. Жаңа сабақты меңгеру. Жұптық жұмыс: Тапсырма 2. Ауа температурасы таңертең 4С, ал кешке -3С болды. Тәуліктегі температура өзгерісі қандай? Жауабы: 7С Тапсырма 3. Кестені толтырыңыз:
Жауабы:
Тапсырма 4 Координаталық түзудегі бірлік кесіндінің ұзындығы 1 см. CD кесіндісінің ұзындығы 16 см. Кесіндінің ортасы координатасы -5 болатын нүктемен белгіленген. C және D нүктелерінің координаталарын табыңыз. Жауабы:-13,3 Тапсырма 5 Өрнекті ықшамдаңыз
Жауабы: 1)3а-б 2)б 3)б-5а 4)-4а Тапсырма 6. Таңба ережелерін қолданып,жақшаны ашып,есептеңіз
Бірнеше оқушылардан тақтаға шығып өз жауаптарымен бөлісулері сұралады. Жауаптардың дұрыс па жоқ па екенін қалған оқушылардан сұрап талқыланады. Жаңа сабақты бекіту. Өзіндік жұмыс: 1 тапсырма. Есептеңіз:
Жауабы: 1)-10 2)-17 Дескриптор: Білім алушы - таңбалары бірдей рационал сандарды азайтады; - таңбалары әр түрлі рационал сандарды азайтады; - өрнектің мәнін табады. 2-тапсырма
a) бірі екіншісінен 1-ге артық болатын; b) бірі берілген санға қарама-қарсы сан болатын; с) бірі берілген санға үш еселенген қарама-қарсы сан болатын. Дескриптор: Білім алушы
Дайын жауаптар бойынша өзін-өзі тексеріп, дескриптор бойынша өзін бағалайды. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 37-40 мин |
Сабақты қорытындылау: Сөйлемді аяқта:
Үй жұмысы: рационал сандарды азайтуға 3 мысал құрып келу Осы сабақтың келесі сабақпен байланысын айтып өту маңызды. Оқушылар қателік жіберген жағдайда жеке консультация беру керек. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы. АКТ-мен байланыстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылар сабақ бойы жеке және жұппен жұмыс жасайды. Жұптық жұмыста өз-өзіне сенімсіз оқушылар анағұрлым өздеріне сенімді оқушылармен жұмыс істеу барысында, тапсырманы орындау жолдарын бақылап, үйренеді. Ашық сұрақтар беріледі, себебі білімі жоғары оқушылар оларды кең ауқымды мағынада түсінеді. |
Оқушылардың тапсырмаларды орындауға және диалогтарға қаншалықты қатысатындығын бақылау жолымен бағалау. Прогресс, жұппен жұмыс кезіндегі жауап реакциясы әр оқушының үлесін бағалау . Жұптар бір-бірін бағалайды , яғни өзара бағалау болады және өзін-өзі бағалайды. |
Оқушылардың көңіл-күйлерін бақылау. Өрт дабылы немесе локдаун болған жағдайда кабинеттегі оқушылардың әрекетіне басшылық жасау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Wild Animals
Wild Animals
Қысқа мерзімді жоспар
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 6.1В Рационал сандар және оларға амалдар қолдану |
М.Дауленов атындағы мектеп-интернаты |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: Оспанбаева Н.Ж. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 6 В |
Қатысқандар саны: 22 |
Қатыспағандар саны:1 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Рационал сандарды азайту. Координаталық түзуде нүктелердің арақашықтығы. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.1.2.14 Рационал сандарды азайтуды орындау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Оқушылар:
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Оқушы:
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Қоршаған ортада кездесетін өлшемдері әртүрлі шамаларды есептеуде таңбалары әртүрлі сандарды қосу тақырыбында алған білімдерін қолданады. Таңбалары бірдей, таңбалары әртүрлі рационал сандарды қосу амалдарын қолдану күнделікті өмірде есептеулер жүргізу үшін маңызды және физикада, химияда, биологияда, географияда пәндерінде сандық есептеулер жүргізуге көмектеседі. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Рационал сандарды салыстыруды, координаталық түзуде кескіндеуді және координаттық түзу көмегімен қосуды біледі. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 1-3 мин
3-6 мин |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 6-12 мин
12-17 мин
17-18 мин
18-28 мин
28-37 мин
|
Жаңа сабақты түсіну Жаңа тақырыпты проблемалық оқыту Сыныппен жұмыс: Сұрақ: Координаталық түзуде нүктелердің арақашықтығын қалай табамыз? Рационал сандарды қалай азайтамыз? Оқушылардың өздері жауабын ұсынады. Тапсырма 1. Ойыншылар командасы қарсылас команда қақпасына 5 доп салды, ал өздерінің қақпасына 2 доп жіберіп алды. Әрбір салған доп үшін +1 ұпай, ал жіберіп алған доп үшін (-1) ұпайға ие болды. Ойын нәтижесі қандай? Бұл команда ұтты ма әлде ұтылды ма? Оқушылардың жауаптарын негіздеуді сұрау маңызды. Бағалау: Мұғалім оқушылардың тапсырмаларды орындауға және диалогтарға қаншалықты қатысатындығын бақылау жолымен бағалау бағалайды. Жаңа сабақты меңгеру. Жұптық жұмыс: Тапсырма 2. Ауа температурасы таңертең 4С, ал кешке -3С болды. Тәуліктегі температура өзгерісі қандай? Жауабы: 7С Тапсырма 3. Кестені толтырыңыз:
Жауабы:
Тапсырма 4 Координаталық түзудегі бірлік кесіндінің ұзындығы 1 см. CD кесіндісінің ұзындығы 16 см. Кесіндінің ортасы координатасы -5 болатын нүктемен белгіленген. C және D нүктелерінің координаталарын табыңыз. Жауабы:-13,3 Тапсырма 5 Өрнекті ықшамдаңыз
Жауабы: 1)3а-б 2)б 3)б-5а 4)-4а Тапсырма 6. Таңба ережелерін қолданып,жақшаны ашып,есептеңіз
Бірнеше оқушылардан тақтаға шығып өз жауаптарымен бөлісулері сұралады. Жауаптардың дұрыс па жоқ па екенін қалған оқушылардан сұрап талқыланады. Жаңа сабақты бекіту. Өзіндік жұмыс: 1 тапсырма. Есептеңіз:
Жауабы: 1)-10 2)-17 Дескриптор: Білім алушы - таңбалары бірдей рационал сандарды азайтады; - таңбалары әр түрлі рационал сандарды азайтады; - өрнектің мәнін табады. 2-тапсырма
a) бірі екіншісінен 1-ге артық болатын; b) бірі берілген санға қарама-қарсы сан болатын; с) бірі берілген санға үш еселенген қарама-қарсы сан болатын. Дескриптор: Білім алушы
Дайын жауаптар бойынша өзін-өзі тексеріп, дескриптор бойынша өзін бағалайды. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 37-40 мин |
Сабақты қорытындылау: Сөйлемді аяқта:
Үй жұмысы: рационал сандарды азайтуға 3 мысал құрып келу Осы сабақтың келесі сабақпен байланысын айтып өту маңызды. Оқушылар қателік жіберген жағдайда жеке консультация беру керек. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы. АКТ-мен байланыстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылар сабақ бойы жеке және жұппен жұмыс жасайды. Жұптық жұмыста өз-өзіне сенімсіз оқушылар анағұрлым өздеріне сенімді оқушылармен жұмыс істеу барысында, тапсырманы орындау жолдарын бақылап, үйренеді. Ашық сұрақтар беріледі, себебі білімі жоғары оқушылар оларды кең ауқымды мағынада түсінеді. |
Оқушылардың тапсырмаларды орындауға және диалогтарға қаншалықты қатысатындығын бақылау жолымен бағалау. Прогресс, жұппен жұмыс кезіндегі жауап реакциясы әр оқушының үлесін бағалау . Жұптар бір-бірін бағалайды , яғни өзара бағалау болады және өзін-өзі бағалайды. |
Оқушылардың көңіл-күйлерін бақылау. Өрт дабылы немесе локдаун болған жағдайда кабинеттегі оқушылардың әрекетіне басшылық жасау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз

















