|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 7.3В Қазақстан Ресей империясының құрамында |
Мектеп: |
|||
|
Сағат саны: 1 сағат |
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақ тақырыбы |
XIX ғ. ІІ жартысындағы Қазақстандағы әкімшіліктерриториялық реформалар (Алғашқы сабақ, 1-сабақ) |
|||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
7.3.1.4 – Патша үкіметі реформалары нәтижесіндегі әкімшілік-аумақтық өзгерістерді түсіндіру |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Патша үкіметінің 1867-68 жж реформаларының қазақ қоғамына әкелген өзгерістерін түсіндіру |
|||
|
АКТ қолдану дағдылары |
АКТ дағдыларындамыту(бейнематериал, ноутбук, интербелсенді тақта) |
|||
|
Сабақ барысы |
||||
|
Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері |
Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекет |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру сәті. Өткен тақырыпты сұрау https://app.quizwhizzer.com/quiz/660e510ecfccce000fb81d19 кузи вризер платформасы арқылы өткен тақырыпты еске түсіру ) Ой шақыру. Интерактивті тақтадағы жаңа тақырыппен байланысты өткен материалға қатысты бірнеше кілт сөздер мен тарихи даталар талқыланып, оқушылардың болжам жауаптары арқылы сабақ тақырыбы анықталады. |
Презентация Қазақстан тарихы (көне заманнан бүгінге дейін) 3-том. – Алматы, 2010. |
||
|
Сабақтың ортасы Бекіту |
Зерттеу сұрағы:Патша өкіметі тарапынан «бөліп ал да, билей бер» ұстанымы қалай жүзеге асты? Зерттеу мен талдау Суретпен жұмыс 1-тапсырма. «Суреттегі көрініс» Жаңа тақырып материалын игеруде зерттеу жұмысының алғашқы қадамы- оқушылардың зейінін суретке шоғырландыру іс-әрекетінен басталады. Әр топқа түрлі мазмұндағы суреттер беріліп, олардың мазмұнын ашу үшін сұрақтар ұсынылады. 1-топ.(1,2 сурет) Суреттерде нақты Бұл адамдар кімдер? Қандай іс-әрекет суреттелген? 2-топ.(3,4 сурет) Суреттегі оқиғаларды не біріктіреді? Оқиға Қазақстанның қандай қамтиды ?
Дескриптор: Суреттегі негізгі ойды анықтайды; Сурет арқылы сүрақтарға жауап береді: Мәтінмен жұмыс 2-тапсырма. «Сұрақ-жауап және тірек-сызба» Топтағы оқушыларға 1867-68жж Қазақстандағы реформаларға дайындық туралы мәтін таратылады. қазақ жеріндегі жаңа әкімшілік-территориялық бөлініс туралы төмендегі сызба/схемалар толтыру ұйымдастырылады. Оқушылар өз тірек-сызбаларының дұрыс/бұрысын интер.тақтадан көрсетілген жауаптар арқылы тексереді.
3-тапсырма. «Тірек-сызба және карта» (Ж) Мәтіннен алынған ақпараттан Қазақстандағы жаңа әкімшілік-территориялық бөліктердің атауы, ерекшелігі, ондағы жауапты лауазымды тұлға және оның қызметі туралы сызбасын/схеманы толтырып, түсіндіреді
Дескрипторы: -1860 жж қазақ даласында реформаға дайындықтың болғандығын анықтап, 2 дәйек келтіреді ; -1867-68 жж реформалар бойынша Қазақ Елінің Жаңа әкімшілік-территориялық бөлікке бөлінгенін түсіндіреді, атауларын атайды; https://wordwall.net/ru/resource/46776255 ворд валл платформасы арқылы алған білімдерін ашық тест арқылы бекіту |
Артыкбаев Ж. О. Қосымша-1 КарточкаларҚазақстанда хандық биліктің жойылуы http://e-history.kz/ru/scorm/course/233 Қазақстанда хандық биліктің жойылуы http://moodle.nci.kz/course/view.php?id=204 Қосымша-2 Таратпа-мәтіндер Қосымша-3 Кесте Карта
|
||
|
Сабақтың аяғы |
Рефлексия. Табыс баспалдағы арқылы бағалау
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
XIX ғ. ІІ жартысындағы Қазақстандағы әкімшіліктерриториялық реформалар
XIX ғ. ІІ жартысындағы Қазақстандағы әкімшіліктерриториялық реформалар
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 7.3В Қазақстан Ресей империясының құрамында |
Мектеп: |
|||
|
Сағат саны: 1 сағат |
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақ тақырыбы |
XIX ғ. ІІ жартысындағы Қазақстандағы әкімшіліктерриториялық реформалар (Алғашқы сабақ, 1-сабақ) |
|||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
7.3.1.4 – Патша үкіметі реформалары нәтижесіндегі әкімшілік-аумақтық өзгерістерді түсіндіру |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Патша үкіметінің 1867-68 жж реформаларының қазақ қоғамына әкелген өзгерістерін түсіндіру |
|||
|
АКТ қолдану дағдылары |
АКТ дағдыларындамыту(бейнематериал, ноутбук, интербелсенді тақта) |
|||
|
Сабақ барысы |
||||
|
Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері |
Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекет |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру сәті. Өткен тақырыпты сұрау https://app.quizwhizzer.com/quiz/660e510ecfccce000fb81d19 кузи вризер платформасы арқылы өткен тақырыпты еске түсіру ) Ой шақыру. Интерактивті тақтадағы жаңа тақырыппен байланысты өткен материалға қатысты бірнеше кілт сөздер мен тарихи даталар талқыланып, оқушылардың болжам жауаптары арқылы сабақ тақырыбы анықталады. |
Презентация Қазақстан тарихы (көне заманнан бүгінге дейін) 3-том. – Алматы, 2010. |
||
|
Сабақтың ортасы Бекіту |
Зерттеу сұрағы:Патша өкіметі тарапынан «бөліп ал да, билей бер» ұстанымы қалай жүзеге асты? Зерттеу мен талдау Суретпен жұмыс 1-тапсырма. «Суреттегі көрініс» Жаңа тақырып материалын игеруде зерттеу жұмысының алғашқы қадамы- оқушылардың зейінін суретке шоғырландыру іс-әрекетінен басталады. Әр топқа түрлі мазмұндағы суреттер беріліп, олардың мазмұнын ашу үшін сұрақтар ұсынылады. 1-топ.(1,2 сурет) Суреттерде нақты Бұл адамдар кімдер? Қандай іс-әрекет суреттелген? 2-топ.(3,4 сурет) Суреттегі оқиғаларды не біріктіреді? Оқиға Қазақстанның қандай қамтиды ?
Дескриптор: Суреттегі негізгі ойды анықтайды; Сурет арқылы сүрақтарға жауап береді: Мәтінмен жұмыс 2-тапсырма. «Сұрақ-жауап және тірек-сызба» Топтағы оқушыларға 1867-68жж Қазақстандағы реформаларға дайындық туралы мәтін таратылады. қазақ жеріндегі жаңа әкімшілік-территориялық бөлініс туралы төмендегі сызба/схемалар толтыру ұйымдастырылады. Оқушылар өз тірек-сызбаларының дұрыс/бұрысын интер.тақтадан көрсетілген жауаптар арқылы тексереді.
3-тапсырма. «Тірек-сызба және карта» (Ж) Мәтіннен алынған ақпараттан Қазақстандағы жаңа әкімшілік-территориялық бөліктердің атауы, ерекшелігі, ондағы жауапты лауазымды тұлға және оның қызметі туралы сызбасын/схеманы толтырып, түсіндіреді
Дескрипторы: -1860 жж қазақ даласында реформаға дайындықтың болғандығын анықтап, 2 дәйек келтіреді ; -1867-68 жж реформалар бойынша Қазақ Елінің Жаңа әкімшілік-территориялық бөлікке бөлінгенін түсіндіреді, атауларын атайды; https://wordwall.net/ru/resource/46776255 ворд валл платформасы арқылы алған білімдерін ашық тест арқылы бекіту |
Артыкбаев Ж. О. Қосымша-1 КарточкаларҚазақстанда хандық биліктің жойылуы http://e-history.kz/ru/scorm/course/233 Қазақстанда хандық биліктің жойылуы http://moodle.nci.kz/course/view.php?id=204 Қосымша-2 Таратпа-мәтіндер Қосымша-3 Кесте Карта
|
||
|
Сабақтың аяғы |
Рефлексия. Табыс баспалдағы арқылы бағалау
|
|
||
шағым қалдыра аласыз















