Сабақ:
10
Сабақтың тақырыбы:
XIXасырдың
І
жартысындағы қазақ халқының ұлт-азаттық
қозғалыстары
|
Мектеп: Ы.Алтынсарин атындағы №49
мектеп-гимназия
|
Күні:27.11.2017ж
|
Мұғалімнің
аты-жөні:
Танибекова Айгуль
Нуранбаевна
|
Сынып:8 «Ә»
|
Қатысқандар
саны:
|
Қатыспағандар
саны:
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты
(мақсаттары)
|
XIXасырдың І жартысындағы отарлық езгіге қарсы
Жаңа Елек өзені бойындағы ұлт-азаттық
қозғалыстың барысы мен нәтижесімен танысу, қозғалыс
қорытындысына пікір алмасу арқылы баға
беру
|
Оқу
мақсаттары
|
Барлық
оқушылар:
|
Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды
орындайды.Жазба жұмыс жасайды, сұраққа жауап
береді.
|
Оқушылардың басым
бөлігі:
|
Өз
бетінше жұмыс жасайды, қозғалыс қимылдарының барысын
ажыратады
|
Кейбір
оқушылар:
|
Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмаларды
орындайды, тақырып бюойынша қосымша мәліметтер келтіре
алады.
|
Тілдік
мақсат
|
Оқушылар:
картамен жұмыс жасай алады,диалогқа түседі,ойын
жеткізе алады.постер құрастырады ,соғыс нәтижесіне баға
береді.
|
Негізгі сөздер мен
тіркестер:
|
Округ,әскери шеп сөздерінің мағынасын
ашамын
|
Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік
бірліктер:
|
Округ, әскери шеп сөздерінің
мағынасын ажырата алады, ,соғыс зардаптарын салыстыру
арқылы тұжырымдай алады.
|
Жазылым бойынша
ұсыныстар: картамен жұмыс жасай алады,
.постер құрастыра алады ,соғыс зардаптарына
салыстыру арқылы тұжырымдай
алады
|
|
Алдыңғы
оқу
|
И.Тайманұлы мен М.Өтемісұлы бастаған 1836-1838ж.ж
көтеріліс
|
Жоспар
|
Жоспарланған
уақыт
|
Жоспарланған
жаттығулар
(төменде жоспарланған жаттығулармен қатар,
ескертпелерді жазыңыз)
|
Ресурстар
|
Басталуы
(10минут)
1
минут
2
минут
7 минут
|
Ұйымдастыру
кезеңі:
-оқушылардың құрал жабдықдарын
түгендеу
Қызыл,жасыл, күлгін стикер арқылы топқа
бөлу
«Серпілген сауал» әдісін қолдану арқылы
оқушылардың сабаққа қызығушылығын ояту арқылы үй тапсырмасын
сұраймын.
Үй
тапсырмасын бекіту: Тест
|
1
топ- Жасыл түс
2
топ- Қызыл түс
3топ – Күлгін
түс
Тест
парақшасы
|
Ортасы
(17минут)
7
минут
10минут
|
1.Жаңа
тақырыпты меңгерту үшін ЖИГСО әдісін қолданамын. Оқушыларға
тақырыпқа сай алдын-ала мәтіндер
таратылады.
1- топ «Хронологтар»
тапсырмаларын диалогқа түсе отырып постер
құрастырады,тапсырмаларын
қорғайды
Берілген тапсармаларды постер құрастыру арқылы
қорғау
2-топ «Тарихшылар» кластер құрастырып,тақырыпқа
сипаттама жасайды
XIXасырдың І жартысындағы қазақ халқының
ұлт-азаттық қозғалысы
3-
топ «Картографтар» картамен
жұмыс
Қазақстанды аймаққа бөле отырып Жаңа Елек өзені
бойындағы соғыс қимылдарын жеке дара
қарастырып,анықтайды
|
Таратпа
қағаздар
Карта,дәптер,оқулық
|
Ақталуы 5минут
3
минут
3
минут
2
минут
|
Синтез
1.«Алтын балыққа арналған аквариум»
әдісі
Оқушыларға жасырын суреттер таратылады, кімге балық түссе,
сол алтын балық болады, оқушы ортаға шығады. Басқа оқушылар оған
сұрақтар қояды. Егер жауап бере алмаса топ мүшелері көмектесуіне
болады.
2.БҮҮ
стратегиясы
Білемін
|
Үйрендім
|
Үйренгім
келеді
|
|
|
|
Кері
байланыс
Өзін-өзі
бағалау ( Блоб үйі)
|
Оқушыларға алдын-ала суреттер
таратылады
Дәптер,
қалам
Қима-қағаздар
Қима-қағаз
|
Қосымша
ақпарат
|
Саралау – сіз қосымша көмек көрсетуді қалай
жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы
күрделендіруді қалай
жоспарлайсыз?
|
Бағалау – оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай
жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық
байланыс
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау
ережелері
АКТ-мен
байланыс
Құндылықтардағы
байланыс
|
Диалогқа түсу арқылы
ой тастаймын
Қабілеті жоғары
оқушылардың сұрақтарын күрделендіремін
|
«Үш
бұрыш»әдісін қолдану арқылы оқушылардың не үйренгендігін
тексеремін
|
Әдебиет,
география
Электр тогын пайдаланудағы
ереже.
Топта жұмыс істеу арқылы
ізденеді,біледі,түсінеді, өз ойларымен бөлісу арқылы топ болып
белсенділік танытады
|
Рефлексия
Сабақ/ оқу мақсаттары шынайы
ма?
Бүгін оқушылар не
білді?
Сыныптағы ахуал қандай
болды?
Мен
жоспарланған саралау шаралары тиімді болды
ма?
Мен
берілген уақыт ішінде үлгерді
ме?
Мен
өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және
неліктен?
|
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді
жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес
келетін сұрақтарға жауап
беріңіз.
|
Қорытынды
бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды
да ескеріңіз)?
1.
2.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды
да, оқуды да ескеріңіз)?
1.
2.
Сабақ барысында мен, сынып немесе жекелеген
оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не
білдім?
|